Porównaj 133 nieruchomości na sprzedaż na terenie Rybnickiej Kuźni — średnia cena to 274 745 zł, a ceny sięgają od 259 000 zł do 280 000 zł.
Ceny nieruchomości Rybnickiej Kuźni według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 5 transakcjami w 2020 roku i medianą ceny 185 000 zł rynek Rybnickiej Kuźni najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2016–2020 mediana wzrosła o 54,2%.
Mediana ceny sprzedaży
185 000 zł
2020
Mediana ceny za m²
3 267 zł/m²
2020
Zarejestrowane sprzedaże
5
2020
Ceny w ciągu roku
+19,4%
mediana
Od 2016 roku
+54,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+2,8%
Rybnik: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej
-36,2%
Polska: 290 000 zł
Statystyki dla Rybnickiej Kuźni obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 185 000 zł, czyli 3 267 zł/m², w obserwowanym przedziale od 84 000 zł do 220 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 320 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 140 000 zł a 230 000 zł, a 12,8% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 41% sprzedanych lokali ma od 50 do 57 m², a 5,1% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Rybnik: 180 000 zł) o 2,8%, a od mediany krajowej (290 000 zł) jest o 36,2% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 330 000 zł (5 456 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rybnickiej Kuźni rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
330 000 zł |
-2,9% |
5 456 zł/m² |
| 2025 |
3 |
340 000 zł |
+58,1% |
5 900 zł/m² |
| 2024 |
1 |
215 000 zł |
-15,2% |
5 071 zł/m² |
| 2023 |
2 |
253 500 zł |
+13,4% |
4 855 zł/m² |
| 2022 |
2 |
223 500 zł |
-3,2% |
3 991 zł/m² |
| 2021 |
2 |
231 000 zł |
+24,9% |
4 445 zł/m² |
| 2020 |
5 |
185 000 zł |
+19,4% |
3 267 zł/m² |
| 2019 |
4 |
155 000 zł |
+8,8% |
2 848 zł/m² |
| 2018 |
4 |
142 500 zł |
+15,9% |
3 015 zł/m² |
| 2017 |
7 |
123 000 zł |
+2,5% |
2 660 zł/m² |
| 2016 |
5 |
120 000 zł |
— |
2 581 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rybnicka Kuźnia: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2020) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
185 000 zł |
| Cena za m² |
3 267 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,1 m² |
| Typowy przedział |
84 000 – 220 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rybnickiej Kuźni
Rozkład obliczony na podstawie 39 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
10,3% |
| 110 000 – 140 000 zł |
17,9% |
| 140 000 – 230 000 zł |
43,6% |
| 230 000 – 320 000 zł |
15,4% |
| Powyżej 320 000 zł |
12,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rybnickiej Kuźni
Rozkład ceny za m² na podstawie 39 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
10,3% |
| 2 100 – 2 800 zł/m² |
17,9% |
| 2 800 – 4 400 zł/m² |
43,6% |
| 4 400 – 5 400 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rybnickiej Kuźni
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
2,6% |
| 42 – 50 m² |
28,2% |
| 50 – 57 m² |
41% |
| 57 – 64 m² |
23,1% |
| Powyżej 64 m² |
5,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rybnicka Kuźnia: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,6% |
8 000 zł |
400 zł/m² |
| 3 izby |
43,6% |
129 000 zł |
3 179 zł/m² |
| 4 izby |
33,3% |
195 000 zł |
3 921 zł/m² |
| 5 izb |
20,5% |
231 000 zł |
3 962 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rybnickiej Kuźni
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wielopole |
80 |
185 000 zł |
97 zł/m² |
| Orzepowice |
8 |
— |
13 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rybnickiej Kuźni: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
110 zł/m² |
220 000 zł |
2 152 m² |
| Grunty rolne |
22 |
34 zł/m² |
73 750 zł |
3 600 m² |
| Wszystkie działki |
34 |
71 zł/m² |
102 500 zł |
3 270 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rybnickiej Kuźni
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
16 |
4 |
0 |
5 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
4 |
0 |
5 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
183 |
40 |
0 |
44 |
99 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Rybnickiej Kuźni: 55,1 m², 4 izby, za 185 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rybnickiej Kuźni
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Rybnickiej Kuźni?
Na zakup nieruchomości na terenie Rybnickiej Kuźni trzeba przeznaczyć średnio 274 745 zł, czyli około 5 208 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Rybnickiej Kuźni?
Aktualna oferta to około 133 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 259 000 zł do 280 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Rybnickiej Kuźni?
Średnio mają około 53 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 5 208 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Rybnickiej Kuźni?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.