Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle Powstań Narodowych

Kup nieruchomość na osiedlu Powstań Narodowych: 2 207 nieruchomości w cenach od 389 000 zł do 670 000 zł, przy średniej cenie 499 475 zł.

2203 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Powstań Narodowych

Średnia cena 499 475 zł cena sprzedaży
Przedział cen 389 000–670 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 50 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 990 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

4 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    4 nieruchomości

Ile pokoi

4 łącznie
75% 2 pokoje
  • 2 pokoje 75,0%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 25,0%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

4 łącznie
  • 385 000–390 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 395 000–400 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 535 000–540 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 670 000–675 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

4 łącznie
  • 30–40 m² 50,0%
    2 nieruchomości
  • 40–50 m² 25,0%
    1 nieruchomość
  • 70–80 m² 25,0%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na osiedlu Powstań Narodowych sięga 2 207 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 50 m² i 9 990 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 2-pokojowe, a zaraz po nich opcje 3-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Powstań Narodowych oscylowały w 2025 roku wokół 445 002 zł (mediana). To około 10 593 zł za metr kwadratowy.

Mediana ceny sprzedaży 445 002 zł 2025
Mediana ceny za m² 10 593 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 9 2025
Ceny w ciągu roku +5,5% mediana
Od 2011 roku +107% mediana
Wobec mediany gminy -16% Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej -1,1% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Powstań Narodowych obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 445 002 zł, czyli 10 593 zł/m², w obserwowanym przedziale od 366 000 zł do 530 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 420 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 220 000 zł a 340 000 zł, a 10,4% przekroczyło 420 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 36,4% sprzedanych lokali ma od 37 do 47 m², a 10,4% przekracza 56 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 16% niższa od mediany gminy (Poznań: 529 614 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 1,1% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 400 000 zł i 9 659 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 405 000 zł (10 121 zł/m²) przy 9 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Powstań Narodowych rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 5 400 000 zł -10,1% 9 659 zł/m²
2025 9 445 002 zł +5,5% 10 593 zł/m²
2024 13 422 000 zł +24,7% 9 725 zł/m²
2023 10 338 500 zł -1,9% 8 762 zł/m²
2022 9 345 000 zł +17,9% 8 784 zł/m²
2021 12 292 500 zł -2,5% 7 521 zł/m²
2020 9 300 000 zł -7,4% 6 674 zł/m²
2019 7 324 000 zł +42,1% 6 992 zł/m²
2018 17 228 000 zł +18,3% 6 162 zł/m²
2017 10 192 700 zł -12,8% 5 774 zł/m²
2016 9 221 000 zł -4,9% 5 108 zł/m²
2015 4 232 500 zł -1,1% 4 219 zł/m²
2014 5 235 000 zł +35,1% 5 191 zł/m²
2013 9 174 000 zł -26% 4 054 zł/m²
2012 10 235 000 zł +9,3% 5 169 zł/m²
2011 12 215 000 zł -17,3% 5 040 zł/m²
2010 4 260 000 zł — 4 716 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle Powstań Narodowych: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 9
Mediana ceny 445 002 zł
Cena za m² 10 593 zł/m²
Mediana powierzchni 37 m²
Typowy przedział 366 000 –
530 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Powstań Narodowych

Rozkład obliczony na podstawie 154 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 170 000 zł 9,7%
170 000 – 220 000 zł 18,2%
220 000 – 340 000 zł 44,2%
340 000 – 420 000 zł 17,5%
Powyżej 420 000 zł 10,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Powstań Narodowych

Rozkład ceny za m² na podstawie 154 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 500 zł/m² 9,7%
4 500 – 5 300 zł/m² 20,1%
5 300 – 8 200 zł/m² 42,2%
8 200 – 10 000 zł/m² 16,9%
Powyżej 10 000 zł/m² 11%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Powstań Narodowych

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 15,6%
30 – 37 m² 8,4%
37 – 47 m² 36,4%
47 – 56 m² 29,2%
Powyżej 56 m² 10,4%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle Powstań Narodowych: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 15,6% 174 500 zł 6 538 zł/m²
3 izby 54,5% 262 000 zł 7 263 zł/m²
4 izby 27,9% 285 000 zł 6 307 zł/m²
5 izb 1,9% 296 000 zł 4 815 zł/m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Powstań Narodowych

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 12 11 0 0 1
2026 (do 17.08) 6 5 0 0 1
Razem 2010–2026 186 167 0 2 17

Między 2011 a 2025 rokiem mediana na osiedlu Powstań Narodowych przeszła z 215 000 zł na 445 002 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Powstań Narodowych?

Licz się ze średnią kwotą 499 475 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Powstań Narodowych, czyli około 9 990 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Powstań Narodowych?

Aktualna oferta to około 2 207 nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 389 000 zł do 670 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Powstań Narodowych?

Zazwyczaj oferują około 50 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Powstań Narodowych?

Średnia cena to 9 990 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Powstań Narodowych?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.