Znajdź swoją nieruchomość na terenie Starołęki Małej: 521 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 294 000 zł do 1 799 000 zł, średnio 653 060 zł.
Ceny nieruchomości Starołęki Małej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Starołęki Małej obejmują 755 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 531 260 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 11 379 zł. To o 18,1% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
531 260 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 379 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
755
2025
Ceny w ciągu roku
+6,6%
mediana
Od 2010 roku
+124,6%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,3%
Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej
+18,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Starołęki Małej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 531 260 zł, czyli 11 379 zł/m², w obserwowanym przedziale od 334 204 zł do 792 699 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 630 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 340 000 zł a 510 000 zł, a 10% przekroczyło 630 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,1% sprzedanych lokali ma od 38 do 54 m², a 10,2% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Poznań: 529 614 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 18,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 284 sprzedaże mieszkań, z medianą 554 230 zł i 11 085 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 574 550 zł (11 257 zł/m²) przy 360 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Starołęki Małej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
284 |
554 230 zł |
+4,3% |
11 085 zł/m² |
| 2025 |
755 |
531 260 zł |
+6,6% |
11 379 zł/m² |
| 2024 |
108 |
498 325 zł |
+29% |
9 879 zł/m² |
| 2023 |
897 |
386 155 zł |
+26% |
8 613 zł/m² |
| 2022 |
271 |
306 453 zł |
-16% |
7 602 zł/m² |
| 2021 |
79 |
364 700 zł |
+48,9% |
6 900 zł/m² |
| 2020 |
102 |
244 900 zł |
-15,8% |
6 285 zł/m² |
| 2019 |
28 |
291 018 zł |
+25% |
5 823 zł/m² |
| 2018 |
151 |
232 740 zł |
-11,5% |
5 700 zł/m² |
| 2017 |
14 |
263 000 zł |
+7,3% |
4 247 zł/m² |
| 2016 |
14 |
245 000 zł |
+15,3% |
4 227 zł/m² |
| 2015 |
9 |
212 500 zł |
-2,3% |
4 508 zł/m² |
| 2014 |
10 |
217 500 zł |
+39,4% |
3 944 zł/m² |
| 2013 |
13 |
156 000 zł |
-27,8% |
4 045 zł/m² |
| 2012 |
6 |
215 940 zł |
+13,7% |
3 760 zł/m² |
| 2011 |
5 |
190 000 zł |
-19,7% |
3 943 zł/m² |
| 2010 |
10 |
236 500 zł |
— |
4 896 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Starołęka Mała: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
755 |
| Mediana ceny |
531 260 zł |
| Cena za m² |
11 379 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,7 m² |
| Typowy przedział |
334 204 – 792 699 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Starołęki Małej
Rozkład obliczony na podstawie 2 756 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
9% |
| 240 000 – 340 000 zł |
19,2% |
| 340 000 – 510 000 zł |
43,2% |
| 510 000 – 630 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 630 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Starołęki Małej
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 756 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 000 zł/m² |
10,1% |
| 6 000 – 7 900 zł/m² |
17,5% |
| 7 900 – 11 000 zł/m² |
46,4% |
| 11 000 – 12 000 zł/m² |
13,3% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
12,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Starołęki Małej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,8% |
| 33 – 38 m² |
18,4% |
| 38 – 54 m² |
43,1% |
| 54 – 65 m² |
17,5% |
| Powyżej 65 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Starołęka Mała: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7% |
287 850 zł |
10 201 zł/m² |
| 2 izby |
49,2% |
374 090 zł |
9 673 zł/m² |
| 3 izby |
28,3% |
475 000 zł |
9 125 zł/m² |
| 4 izby |
15,2% |
539 065 zł |
8 596 zł/m² |
| 5 izb |
0,1% |
400 000 zł |
5 045 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
728 000 zł |
6 047 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Starołęki Małej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Starołęka |
142 |
— |
319 zł/m² |
| Rataje |
44 |
— |
261 zł/m² |
| Zegrze |
24 |
— |
763 zł/m² |
Ceny działek na terenie Starołęki Małej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
37 |
351 zł/m² |
255 000 zł |
739 m² |
| Grunty rolne |
5 |
303 zł/m² |
301 900 zł |
874 m² |
| Wszystkie działki |
105 |
331 zł/m² |
285 000 zł |
830 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Starołęki Małej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
818 |
775 |
0 |
8 |
35 |
| 2026 (do 17.08) |
309 |
294 |
0 |
0 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
3 705 |
3 091 |
0 |
172 |
442 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Starołęki Małej: 45,7 m², 2 izby, za 531 260 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Starołęki Małej: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Starołęki Małej?
Na zakup nieruchomości na terenie Starołęki Małej trzeba przeznaczyć średnio 653 060 zł, czyli około 11 705 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 521 nieruchomości: 421 mieszkań i 7 domów oraz 93 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Starołęki Małej?
Znajdziesz tu oferty od 294 000 zł do 1 799 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 56 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 211 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Starołęki Małej:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 411 314 zł |
| 2 pokoje | 43 m² | 536 702 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 717 167 zł |
| 4 pokoje | 79 m² | 934 092 zł |
| 5 pokoi | 222 m² | 1 357 604 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Starołęki Małej?
Średnia cena to 11 705 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 081 zł/m², a dla domów spada do 5 995 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Starołęki Małej?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.