Porównaj 585 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo — średnia cena to 656 944 zł, a ceny sięgają od 294 000 zł do 2 890 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Starołęka-Minikowo-Marlewo według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo sprzedawano w 2016 roku za medianę 209 000 zł. Typowa nieruchomość: 61,4 m², 3 izby. Ceny straciły 11,1% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
209 000 zł
2016
Mediana ceny za m²
3 404 zł/m²
2016
Zarejestrowane sprzedaże
7
2016
Ceny w ciągu roku
-11,1%
mediana
Od 2013 roku
-3,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-19,5%
Poznań: 259 490 zł
Wobec mediany krajowej
-3,6%
Polska: 216 880 zł
Statystyki dla osiedla Starołęka-Minikowo-Marlewo obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 209 000 zł, czyli 3 404 zł/m², w obserwowanym przedziale od 201 500 zł do 216 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 37,1% transakcji zawarto między 210 000 zł a 260 000 zł, a 11,4% przekroczyło 360 000 zł.
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 61,4 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 19,5% niższa od mediany gminy (Poznań: 259 490 zł), a od mediany krajowej (216 880 zł) jest o 3,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Starołęka-Minikowo-Marlewo rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
1 |
537 000 zł |
+16,7% |
8 746 zł/m² |
| 2024 |
1 |
460 000 zł |
— |
8 834 zł/m² |
| 2022 |
1 |
429 000 zł |
+23,3% |
7 137 zł/m² |
| 2021 |
2 |
348 000 zł |
+7,1% |
6 770 zł/m² |
| 2020 |
1 |
325 000 zł |
+4,8% |
6 242 zł/m² |
| 2019 |
1 |
310 000 zł |
+19,7% |
6 061 zł/m² |
| 2018 |
3 |
259 000 zł |
+27% |
5 030 zł/m² |
| 2017 |
1 |
204 000 zł |
-2,4% |
3 231 zł/m² |
| 2016 |
7 |
209 000 zł |
-11,1% |
3 404 zł/m² |
| 2015 |
1 |
235 000 zł |
— |
4 667 zł/m² |
| 2013 |
16 |
216 500 zł |
— |
3 611 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Starołęka-Minikowo-Marlewo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2016) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
209 000 zł |
| Cena za m² |
3 404 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
61,4 m² |
| Typowy przedział |
201 500 – 216 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo
Rozkład obliczony na podstawie 35 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 190 000 zł |
8,6% |
| 190 000 – 210 000 zł |
31,4% |
| 210 000 – 260 000 zł |
37,1% |
| 260 000 – 360 000 zł |
11,4% |
| Powyżej 360 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo
Rozkład ceny za m² na podstawie 35 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
11,4% |
| 2 700 – 3 400 zł/m² |
20% |
| 3 400 – 4 700 zł/m² |
42,9% |
| 4 700 – 6 800 zł/m² |
14,3% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
11,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Starołęka-Minikowo-Marlewo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 3 izby |
38,7% |
218 500 zł |
4 128 zł/m² |
| 4 izby |
61,3% |
226 080 zł |
4 090 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Czapury |
35 |
219 000 zł |
— |
| Zegrze |
25 |
— |
246 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
22 |
249 zł/m² |
502 579 zł |
1 628 m² |
Między 2013 a 2016 rokiem mediana na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo przeszła z 216 500 zł na 209 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 37,5% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Starołęka-Minikowo-Marlewo w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo?
Nieruchomości na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo kosztują średnio około 656 944 zł, czyli około 11 587 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo?
Obecnie dostępnych ofert: 585: 481 mieszkań i 11 domów oraz 93 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo?
Znajdziesz tu oferty od 294 000 zł do 2 890 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo?
Zazwyczaj oferują około 57 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 215 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Starołęka-Minikowo-Marlewo:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 409 923 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 541 380 zł |
| 3 pokoje | 62 m² | 716 097 zł |
| 4 pokoje | 77 m² | 917 429 zł |
| 5 pokoi | 220 m² | 1 498 146 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 11 587 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 051 zł/m², a dla domów spada do 6 586 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.