Domy i mieszkania na sprzedaż Chartowo

Zobacz 57 nieruchomości na sprzedaż na terenie Chartowa: ceny od 367 000 zł do 1 299 000 zł, średnio 611 638 zł.

Średnia cena 611 638 zł cena sprzedaży
Przedział cen 367 000–1 299 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 59 m² na nieruchomość
Cena za m² 10 438 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

57 łącznie
96% mieszkania
  • Mieszkania 96,5%
    55 nieruchomości
  • Domy 3,5%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

57 łącznie
47% 3 pokoje
  • 1 pokój 8,8%
    5 nieruchomości
  • 2 pokoje 35,1%
    20 nieruchomości
  • 3 pokoje 47,4%
    27 nieruchomości
  • 4 pokoje 3,5%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 5,3%
    3 nieruchomości

Przedziały cenowe

57 łącznie
  • 365 000–500 000 zł 24,6%
    14 nieruchomości
  • 505 000–540 000 zł 15,8%
    9 nieruchomości
  • 540 000–600 000 zł 21,1%
    12 nieruchomości
  • 605 000–655 000 zł 19,3%
    11 nieruchomości
  • 655 000–1 300 000 zł 19,3%
    11 nieruchomości

Przedziały powierzchni

57 łącznie
  • 30–50 m² 36,8%
    21 nieruchomości
  • 50–60 m² 35,1%
    20 nieruchomości
  • 60–70 m² 14,0%
    8 nieruchomości
  • 70–170 m² 14,0%
    8 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 55 m² 160 m²
Cena za metr kwadratowy 10 882 zł/m² 6 250 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Chartowa liczy 57 nieruchomości, w tym 55 mieszkań i 2 domy: 96% oferty stanowią mieszkania. Mieszkania mają około 55 m² przy średniej cenie 10 882 zł/m², podczas gdy domy oferują więcej przestrzeni (około 160 m²) przy cenie za metr kwadratowy niższej — około 6 250 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 2- i 1-pokojowe.

Rynek nieruchomości Chartowa zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 502 500 zł (średnia bez wartości skrajnych: 517 827 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 25,7% rok do roku.

Mediana ceny sprzedaży 502 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 9 938 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 88 2025
Ceny w ciągu roku -3,4% mediana
Od 2010 roku +67,5% mediana
Wobec mediany gminy -5,1% Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej +11,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Chartowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 502 500 zł, czyli 9 938 zł/m², w obserwowanym przedziale od 340 900 zł do 824 800 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 520 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,4% transakcji zawarto między 270 000 zł a 400 000 zł, a 9,8% przekroczyło 520 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 44 do 62 m², a 9,1% przekracza 69 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 5,1% niższa od mediany gminy (Poznań: 529 614 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 11,7%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 32 sprzedaże mieszkań, z medianą 531 000 zł i 9 917 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 515 000 zł (10 246 zł/m²) przy 65 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chartowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 32 531 000 zł +5,7% 9 917 zł/m²
2025 88 502 500 zł -3,4% 9 938 zł/m²
2024 70 520 000 zł +18,2% 9 747 zł/m²
2023 70 440 000 zł +15,8% 8 701 zł/m²
2022 82 380 000 zł +14,1% 7 985 zł/m²
2021 145 333 000 zł -0,6% 7 190 zł/m²
2020 197 335 000 zł +3,4% 7 524 zł/m²
2019 77 324 000 zł -1,2% 6 193 zł/m²
2018 219 328 000 zł +41,1% 6 718 zł/m²
2017 69 232 500 zł -15,1% 5 140 zł/m²
2016 105 274 000 zł -1,1% 5 904 zł/m²
2015 129 277 000 zł -2,3% 5 637 zł/m²
2014 80 283 513 zł +6% 5 279 zł/m²
2013 66 267 500 zł -2,7% 5 832 zł/m²
2012 61 275 000 zł -5,3% 5 261 zł/m²
2011 93 290 500 zł -3,2% 5 990 zł/m²
2010 57 300 000 zł — 6 360 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Chartowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 88
Mediana ceny 502 500 zł
Cena za m² 9 938 zł/m²
Mediana powierzchni 48,8 m²
Typowy przedział 340 900 –
824 800 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chartowa

Rozkład obliczony na podstawie 1 640 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 220 000 zł 9,9%
220 000 – 270 000 zł 16,2%
270 000 – 400 000 zł 46,4%
400 000 – 520 000 zł 17,7%
Powyżej 520 000 zł 9,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chartowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 640 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 600 zł/m² 9,4%
4 600 – 5 800 zł/m² 18%
5 800 – 7 600 zł/m² 44,3%
7 600 – 9 600 zł/m² 18,5%
Powyżej 9 600 zł/m² 9,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chartowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 9,8%
35 – 44 m² 19,1%
44 – 62 m² 42,7%
62 – 69 m² 19,3%
Powyżej 69 m² 9,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Chartowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 5,2% 240 000 zł 7 640 zł/m²
2 izby 32,8% 297 632 zł 7 493 zł/m²
3 izby 32,5% 330 000 zł 6 866 zł/m²
4 izby 25,6% 390 151 zł 6 220 zł/m²
5 izb 3,7% 399 000 zł 6 048 zł/m²
6 izb i więcej 0,2% 817 000 zł 8 215 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Chartowa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Chartowo 53 — 731 zł/m²
Komandoria 4 — —
Zegrze 4 — 2 190 zł/m²

Ceny działek na terenie Chartowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 19 716 zł/m² 2 850 000 zł 3 218 m²
Wszystkie działki 25 716 zł/m² 2 800 000 zł 3 218 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chartowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 128 115 0 0 13
2026 (do 17.08) 43 40 0 1 2
Razem 2010–2026 2 592 2 257 0 42 293

Między 2010 a 2025 rokiem mediana na terenie Chartowa przeszła z 300 000 zł na 502 500 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 1,3% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Chartowa?

Licz się ze średnią kwotą 611 638 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Chartowa, czyli około 10 438 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 57 nieruchomości: 55 mieszkań i 2 domy.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 367 000 zł do 1 299 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 59 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 160 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Chartowa:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój34 m²381 800 zł
2 pokoje48 m²529 066 zł
3 pokoje62 m²682 372 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Chartowa?

Wynosi ona około 10 438 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 882 zł/m², a dla domów spada do 6 250 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Chartowa?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.