Kup nieruchomość na osiedlu Przemysława: 266 nieruchomości w cenach od 445 000 zł do 810 000 zł, przy średniej cenie 649 800 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Przemysława według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Przemysława zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 577 500 zł (średnia bez wartości skrajnych: 560 500 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 14,3% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
577 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 702 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
16
2025
Ceny w ciągu roku
+5,1%
mediana
Od 2010 roku
+104,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+9%
Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej
+28,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Przemysława obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 577 500 zł, czyli 10 702 zł/m², w obserwowanym przedziale od 413 750 zł do 766 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 610 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 300 000 zł a 450 000 zł, a 9,6% przekroczyło 610 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 40 do 62 m², a 7,8% przekracza 67 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Poznań: 529 614 zł) o 9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 28,3%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 552 500 zł (11 662 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Przemysława rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
565 000 zł |
-2,2% |
12 146 zł/m² |
| 2025 |
16 |
577 500 zł |
+5,1% |
10 702 zł/m² |
| 2024 |
14 |
549 500 zł |
-8,3% |
11 324 zł/m² |
| 2023 |
77 |
599 147 zł |
+65% |
9 050 zł/m² |
| 2022 |
217 |
363 092 zł |
+17,1% |
8 574 zł/m² |
| 2021 |
7 |
310 000 zł |
+0% |
7 329 zł/m² |
| 2020 |
27 |
310 000 zł |
+12,7% |
6 952 zł/m² |
| 2019 |
19 |
275 000 zł |
+2,8% |
5 938 zł/m² |
| 2018 |
15 |
267 500 zł |
+4,3% |
6 204 zł/m² |
| 2017 |
24 |
256 500 zł |
+17,1% |
5 580 zł/m² |
| 2016 |
11 |
219 000 zł |
-10,6% |
5 645 zł/m² |
| 2015 |
3 |
245 000 zł |
+8,9% |
4 871 zł/m² |
| 2014 |
19 |
225 000 zł |
-12,1% |
4 691 zł/m² |
| 2013 |
12 |
256 000 zł |
+1,2% |
5 467 zł/m² |
| 2012 |
11 |
253 000 zł |
-5,2% |
5 538 zł/m² |
| 2011 |
5 |
267 000 zł |
-5,5% |
5 699 zł/m² |
| 2010 |
18 |
282 500 zł |
— |
5 804 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Przemysława: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
16 |
| Mediana ceny |
577 500 zł |
| Cena za m² |
10 702 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,8 m² |
| Typowy przedział |
413 750 – 766 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Przemysława
Rozkład obliczony na podstawie 499 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
9,4% |
| 220 000 – 300 000 zł |
20% |
| 300 000 – 450 000 zł |
43,1% |
| 450 000 – 610 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 610 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Przemysława
Rozkład ceny za m² na podstawie 499 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 100 zł/m² |
9,8% |
| 5 100 – 6 500 zł/m² |
18,2% |
| 6 500 – 9 000 zł/m² |
44,5% |
| 9 000 – 10 000 zł/m² |
17% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Przemysława
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,6% |
| 32 – 40 m² |
17% |
| 40 – 62 m² |
45,1% |
| 62 – 67 m² |
20,4% |
| Powyżej 67 m² |
7,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Przemysława: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
11,7% |
263 560 zł |
7 501 zł/m² |
| 2 izby |
40% |
337 214 zł |
8 413 zł/m² |
| 3 izby |
30% |
438 000 zł |
7 586 zł/m² |
| 4 izby |
16,7% |
531 345 zł |
7 444 zł/m² |
| 5 izb |
1,4% |
475 000 zł |
5 860 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
515 000 zł |
5 381 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Przemysława
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
19 |
17 |
0 |
0 |
2 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
5 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
615 |
561 |
0 |
1 |
53 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Przemysława: 47,8 m², 3 izby, za 577 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Przemysława — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Przemysława?
Licz się ze średnią kwotą 649 800 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Przemysława, czyli około 10 884 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Przemysława?
Obecnie dostępnych ofert: 266.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Przemysława?
Znajdziesz tu oferty od 445 000 zł do 810 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Przemysława?
Średnia powierzchnia to około 60 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Przemysława?
Średnio wychodzi około 10 884 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Przemysława?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.