Domy i mieszkania na sprzedaż Kobylepole

Odkryj 284 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Kobylepole. Ceny wahają się od 445 000 zł do 2 990 000 zł, a średnia cena to 1 550 000 zł.

280 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Kobylepole

Średnia cena 1 550 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 445 000–2 990 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 205 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 570 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

4 łącznie
75% domy
  • Mieszkania 25,0%
    1 nieruchomość
  • Domy 75,0%
    3 nieruchomości

Ile pokoi

4 łącznie
50% 5+ pokoi
  • 1 pokój 25,0%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 25,0%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 50,0%
    2 nieruchomości

Przedziały cenowe

4 łącznie
  • 445 000–450 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 1 270 000–1 275 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 1 495 000–1 500 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 2 990 000–2 995 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

4 łącznie
  • 40–50 m² 25,0%
    1 nieruchomość
  • 170–180 m² 25,0%
    1 nieruchomość
  • 260–270 m² 25,0%
    1 nieruchomość
  • 340–350 m² 25,0%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 40 m² 260 m²
Cena za metr kwadratowy 11 125 zł/m² 7 388 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na osiedlu Kobylepole sięga 284 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 260 m² i 7 388 zł/m², a mieszkania wokół 40 m² i 11 125 zł/m².

Domy 4-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 5- i 6-pokojowe.

Z 43 transakcjami w 2022 roku i medianą ceny 499 790 zł rynek osiedla Kobylepole najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2014–2022 mediana spadła o 15,9%.

Mediana ceny sprzedaży 499 790 zł 2022
Mediana ceny za m² 8 812 zł/m² 2022
Zarejestrowane sprzedaże 43 2022
Od 2014 roku -15,9% mediana
Wobec mediany gminy +21,9% Poznań: 410 000 zł
Wobec mediany krajowej +45,2% Polska: 344 168 zł

Statystyki dla osiedla Kobylepole obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 499 790 zł, czyli 8 812 zł/m², w obserwowanym przedziale od 287 093 zł do 1 346 286 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 380 000 zł do 980 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 460 000 zł a 670 000 zł, a 11% przekroczyło 980 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 41% sprzedanych lokali ma od 52 do 80 m², a 8% przekracza 110 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Poznań: 410 000 zł) o 21,9%, a medianę krajową (344 168 zł) przewyższa o 45,2%.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kobylepole rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 3 1 095 000 zł -29,4% 27 984 zł/m²
2025 3 1 550 000 zł +260,5% 16 517 zł/m²
2024 1 430 000 zł -34,5% 15 341 zł/m²
2023 2 656 000 zł +31,3% 17 936 zł/m²
2022 43 499 790 zł — 8 812 zł/m²
2019 1 570 000 zł -12,3% 6 022 zł/m²
2018 1 650 000 zł +4,8% 6 494 zł/m²
2017 3 620 000 zł +40,9% 5 002 zł/m²
2016 5 440 000 zł -19,7% 7 738 zł/m²
2015 4 548 250 zł -7,7% 11 491 zł/m²
2014 31 594 025 zł +23,8% 8 173 zł/m²
2013 1 480 000 zł — 4 795 zł/m²
2011 2 605 000 zł — 6 044 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kobylepole: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2022)
Sprzedaże 43
Mediana ceny 499 790 zł
Cena za m² 8 812 zł/m²
Mediana powierzchni 59,9 m²
Typowy przedział 287 093 –
1 346 286 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kobylepole

Rozkład obliczony na podstawie 100 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 380 000 zł 10%
380 000 – 460 000 zł 19%
460 000 – 670 000 zł 43%
670 000 – 980 000 zł 17%
Powyżej 980 000 zł 11%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kobylepole

Rozkład ceny za m² na podstawie 100 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 500 zł/m² 11%
6 500 – 7 700 zł/m² 15%
7 700 – 10 000 zł/m² 44%
10 000 – 14 000 zł/m² 20%
Powyżej 14 000 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kobylepole

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 39 m² 12%
39 – 52 m² 18%
52 – 80 m² 41%
80 – 110 m² 21%
Powyżej 110 m² 8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kobylepole: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 20% 495 500 zł 14 389 zł/m²
2 izby 31% 437 388 zł 8 934 zł/m²
3 izby 32% 602 316 zł 8 862 zł/m²
4 izby 16% 660 000 zł 7 389 zł/m²
6 izb i więcej 1% 1 503 278 zł 8 282 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Kobylepole: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 12 964 zł/m² 427 500 zł 507 m²
Wszystkie działki 45 678 zł/m² 390 000 zł 514 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Kobylepole

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 17 5 0 4 8
2026 (do 17.08) 11 4 0 2 5
Razem 2010–2026 340 164 0 53 123

Między 2014 a 2022 rokiem mediana na osiedlu Kobylepole przeszła z 594 025 zł na 499 790 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Kobylepole?

Licz się ze średnią kwotą 1 550 000 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Kobylepole, czyli około 7 570 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 284 nieruchomości: 3 domy i 1 mieszkanie oraz 280 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 445 000 zł do 2 990 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 205 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 260 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 40 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 7 570 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 125 zł/m², a dla domów spada do 7 388 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Kobylepole?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.