Zobacz 2 715 nieruchomości na sprzedaż na terenie Śródki: ceny od 499 900 zł do 585 000 zł, średnio 540 725 zł.
Ceny nieruchomości Śródki według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 14 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Śródki, przy medianie ceny 481 250 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 118,8%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 11 359 zł.
Mediana ceny sprzedaży
481 250 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 359 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
-2,3%
mediana
Od 2010 roku
+118,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-9,1%
Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej
+6,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Śródki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 481 250 zł, czyli 11 359 zł/m², w obserwowanym przedziale od 285 272 zł do 896 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 550 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,3% transakcji zawarto między 220 000 zł a 390 000 zł, a 10,4% przekroczyło 550 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 41,1% sprzedanych lokali ma od 37 do 58 m², a 9,8% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 9,1% niższa od mediany gminy (Poznań: 529 614 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 6,9%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 594 000 zł i 10 811 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 594 000 zł (10 811 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Śródki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
594 000 zł |
+23,4% |
10 811 zł/m² |
| 2025 |
14 |
481 250 zł |
-2,3% |
11 359 zł/m² |
| 2024 |
6 |
492 500 zł |
+31,3% |
11 586 zł/m² |
| 2023 |
7 |
375 000 zł |
+7,1% |
9 303 zł/m² |
| 2022 |
1 |
350 000 zł |
-8,1% |
8 197 zł/m² |
| 2021 |
4 |
381 000 zł |
+2% |
9 259 zł/m² |
| 2020 |
8 |
373 500 zł |
+26,6% |
8 063 zł/m² |
| 2019 |
17 |
295 000 zł |
+2,6% |
7 841 zł/m² |
| 2018 |
7 |
287 500 zł |
+20,3% |
4 899 zł/m² |
| 2017 |
7 |
239 000 zł |
-15,4% |
5 415 zł/m² |
| 2016 |
22 |
282 611 zł |
+27,9% |
5 696 zł/m² |
| 2015 |
24 |
220 957 zł |
+9,1% |
7 114 zł/m² |
| 2014 |
12 |
202 500 zł |
-12,3% |
4 186 zł/m² |
| 2013 |
4 |
231 000 zł |
-15,4% |
4 560 zł/m² |
| 2012 |
5 |
273 000 zł |
+25,5% |
4 930 zł/m² |
| 2011 |
8 |
217 500 zł |
-1,1% |
4 601 zł/m² |
| 2010 |
12 |
220 000 zł |
— |
4 914 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Śródka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
481 250 zł |
| Cena za m² |
11 359 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,2 m² |
| Typowy przedział |
285 272 – 896 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Śródki
Rozkład obliczony na podstawie 163 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
9,2% |
| 150 000 – 220 000 zł |
19% |
| 220 000 – 390 000 zł |
42,3% |
| 390 000 – 550 000 zł |
19% |
| Powyżej 550 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Śródki
Rozkład ceny za m² na podstawie 163 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
9,8% |
| 3 400 – 4 900 zł/m² |
16,6% |
| 4 900 – 8 100 zł/m² |
45,4% |
| 8 100 – 11 000 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Śródki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
8,6% |
| 30 – 37 m² |
22,1% |
| 37 – 58 m² |
41,1% |
| 58 – 70 m² |
18,4% |
| Powyżej 70 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Śródka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
13,2% |
221 914 zł |
6 342 zł/m² |
| 2 izby |
52,8% |
305 000 zł |
7 698 zł/m² |
| 3 izby |
20,8% |
295 000 zł |
5 970 zł/m² |
| 4 izby |
10,7% |
360 000 zł |
5 582 zł/m² |
| 5 izb |
2,5% |
585 000 zł |
6 602 zł/m² |
Ceny działek na terenie Śródki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 |
2 004 zł/m² |
2 506 425 zł |
1 092 m² |
| Wszystkie działki |
6 |
2 004 zł/m² |
2 506 425 zł |
1 092 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Śródki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
22 |
15 |
0 |
0 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
5 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
304 |
179 |
0 |
35 |
90 |
Trajektorię cen Śródki widać w dłuższej perspektywie: 220 000 zł mediany w 2010 roku, 481 250 zł w 2025 roku, czyli +118,8%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 133,3% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Śródki: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Śródki?
Licz się ze średnią kwotą 540 725 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Śródki, czyli około 10 655 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 2 715 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 499 900 zł do 585 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Śródki?
Zazwyczaj oferują około 51 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Śródki?
Wynosi ona około 10 655 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Śródki?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie.