Ceny nieruchomości Zawadów według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 18 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Zawadów, przy medianie ceny 451 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2013 roku ceny wzrosły o 50,9%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 10 326 zł.
Mediana ceny sprzedaży
451 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 326 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
18
2025
Ceny w ciągu roku
-27,8%
mediana
Od 2013 roku
+50,9%
mediana
Wobec mediany gminy
-14,8%
Poznań: 529 614 zł
Wobec mediany krajowej
+0,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zawadów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 451 000 zł, czyli 10 326 zł/m², w obserwowanym przedziale od 294 000 zł do 875 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 490 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 270 000 zł a 400 000 zł, a 10,8% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,5% sprzedanych lokali ma od 45 do 60 m², a 7,5% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 14,8% niższa od mediany gminy (Poznań: 529 614 zł) i jest równa medianie krajowej (450 010 zł).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 677 500 zł i 12 191 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 670 000 zł (11 452 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zawadów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
677 500 zł |
+50,2% |
12 191 zł/m² |
| 2025 |
18 |
451 000 zł |
-27,8% |
10 326 zł/m² |
| 2024 |
12 |
625 000 zł |
+72,4% |
11 844 zł/m² |
| 2023 |
14 |
362 500 zł |
+4,8% |
8 766 zł/m² |
| 2022 |
101 |
345 841 zł |
-3,3% |
7 177 zł/m² |
| 2021 |
51 |
357 600 zł |
+12% |
7 474 zł/m² |
| 2020 |
41 |
319 339 zł |
+57,3% |
6 551 zł/m² |
| 2019 |
9 |
203 000 zł |
-6,5% |
5 896 zł/m² |
| 2018 |
14 |
217 000 zł |
-16,9% |
5 181 zł/m² |
| 2017 |
7 |
261 000 zł |
-35,2% |
4 818 zł/m² |
| 2016 |
18 |
402 586 zł |
-0,6% |
4 975 zł/m² |
| 2015 |
23 |
404 836 zł |
+10,7% |
5 046 zł/m² |
| 2014 |
41 |
365 771 zł |
+22,4% |
5 185 zł/m² |
| 2013 |
156 |
298 792 zł |
+103,3% |
5 550 zł/m² |
| 2012 |
3 |
147 000 zł |
-2% |
4 324 zł/m² |
| 2011 |
3 |
150 000 zł |
-23,1% |
4 429 zł/m² |
| 2010 |
3 |
195 000 zł |
— |
5 800 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zawady: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
18 |
| Mediana ceny |
451 000 zł |
| Cena za m² |
10 326 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
36,9 m² |
| Typowy przedział |
294 000 – 875 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zawadów
Rozkład obliczony na podstawie 520 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
9,8% |
| 200 000 – 270 000 zł |
16,7% |
| 270 000 – 400 000 zł |
44,6% |
| 400 000 – 490 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 490 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zawadów
Rozkład ceny za m² na podstawie 520 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 800 zł/m² |
8,8% |
| 4 800 – 5 500 zł/m² |
20% |
| 5 500 – 7 200 zł/m² |
42,7% |
| 7 200 – 8 800 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 8 800 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zawadów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,6% |
| 34 – 45 m² |
17,7% |
| 45 – 60 m² |
42,5% |
| 60 – 77 m² |
22,7% |
| Powyżej 77 m² |
7,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zawady: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,1% |
210 557 zł |
6 592 zł/m² |
| 2 izby |
54,6% |
284 962 zł |
6 626 zł/m² |
| 3 izby |
32,3% |
388 688 zł |
6 625 zł/m² |
| 4 izby |
10% |
482 418 zł |
6 334 zł/m² |
Ceny działek na terenie Zawadów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
8 |
513 zł/m² |
1 603 500 zł |
2 112 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zawadów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
24 |
18 |
0 |
5 |
1 |
| 2026 (do 17.08) |
9 |
6 |
0 |
0 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
712 |
568 |
0 |
15 |
129 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Zawadów średnia bez wartości skrajnych wynosi 493 312 zł, przy medianie 451 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 10 326 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Zawadów — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Zawadów?
Nieruchomości na terenie Zawadów kosztują średnio około 425 000 zł, czyli około 12 500 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 2 155.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Zawadów?
Średnio mają około 34 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 12 500 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Zawadów?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie.