Domy i mieszkania na sprzedaż Bartoszycki

Odkryj 42 nieruchomości na sprzedaż w powiecie bartoszyckim. Ceny wahają się od 119 000 zł do 1 519 000 zł, a średnia cena to 668 286 zł.

Średnia cena 668 286 zł cena sprzedaży
Przedział cen 119 000–1 519 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 218 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 068 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

42 łącznie
62% domy
  • Mieszkania 38,1%
    16 nieruchomości
  • Domy 61,9%
    26 nieruchomości

Ile pokoi

42 łącznie
40% 5+ pokoi
  • 1 pokój 9,5%
    4 nieruchomości
  • 2 pokoje 7,1%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 19,0%
    8 nieruchomości
  • 4 pokoje 23,8%
    10 nieruchomości
  • 5+ pokoi 40,5%
    17 nieruchomości

Przedziały cenowe

42 łącznie
  • 115 000–200 000 zł 21,4%
    9 nieruchomości
  • 295 000–450 000 zł 19,0%
    8 nieruchomości
  • 465 000–745 000 zł 21,4%
    9 nieruchomości
  • 895 000–1 000 000 zł 21,4%
    9 nieruchomości
  • 1 095 000–1 520 000 zł 16,7%
    7 nieruchomości

Przedziały powierzchni

42 łącznie
  • 20–70 m² 21,4%
    9 nieruchomości
  • 70–110 m² 19,0%
    8 nieruchomości
  • 110–200 m² 23,8%
    10 nieruchomości
  • 210–280 m² 19,0%
    8 nieruchomości
  • 310–1 510 m² 16,7%
    7 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 63 m² 313 m²
Cena za metr kwadratowy 3 958 zł/m² 2 957 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż w powiecie bartoszyckim to 42 nieruchomości: 26 domów i 16 mieszkań. Domy stanowią 62% oferty. Pod względem powierzchni domy mają średnio 313 m² (2 957 zł/m²), a mieszkania około 63 m² (3 958 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to domy 5-pokojowe, a zaraz po nich opcje 4- i 6-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie w powiecie bartoszyckim sprzedawano w latach 2010–2025 za medianę 185 000 zł.

Mediana ceny sprzedaży 185 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 3 891 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 103 2010–2025

Statystyki dla powiatu bartoszyckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 185 000 zł, czyli 3 891 zł/m², w obserwowanym przedziale od 50 500 zł do 353 700 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 310 000 zł (około 84% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 120 000 zł a 250 000 zł, a 9,7% przekroczyło 310 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,7% sprzedanych lokali ma od 39 do 56 m², a 12,6% przekracza 65 m².

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 103 sprzedaże mieszkań, z medianą 185 000 zł i 3 891 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 185 000 zł (3 891 zł/m²) przy 103 transakcjach.

Bartoszycki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 103
Mediana ceny 185 000 zł
Cena za m² 3 891 zł/m²
Mediana powierzchni 44,3 m²
Typowy przedział 50 500 –
353 700 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie bartoszyckim

Rozkład obliczony na podstawie 103 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 60 000 zł 6,8%
60 000 – 120 000 zł 21,4%
120 000 – 250 000 zł 44,7%
250 000 – 310 000 zł 17,5%
Powyżej 310 000 zł 9,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie bartoszyckim

Rozkład ceny za m² na podstawie 103 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 500 zł/m² 8,7%
1 500 – 2 600 zł/m² 17,5%
2 600 – 4 800 zł/m² 45,6%
4 800 – 7 200 zł/m² 17,5%
Powyżej 7 200 zł/m² 10,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie bartoszyckim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 10,7%
30 – 39 m² 16,5%
39 – 56 m² 44,7%
56 – 65 m² 15,5%
Powyżej 65 m² 12,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Bartoszycki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1% 229 700 zł 8 350 zł/m²
2 izby 25,8% 145 000 zł 4 815 zł/m²
3 izby 45,4% 160 000 zł 3 629 zł/m²
4 izby 20,6% 210 000 zł 3 891 zł/m²
5 izb 7,2% 270 000 zł 3 941 zł/m²

Ceny działek w powiecie bartoszyckim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 928 13 zł/m² 40 000 zł 2 875 m²
Grunty rolne 1 928 2,5 zł/m² 44 000 zł 18 515 m²
Grunty leśne 26 3,3 zł/m² 41 000 zł 9 174 m²
Wszystkie działki 2 917 3,3 zł/m² 42 000 zł 8 600 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie bartoszyckim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Bartoszyce 162 74 zł/m² 68 500 zł
Górowo Iławeckie 33 17 zł/m² 18 000 zł
Bartoszyce 1 478 4,4 zł/m² 40 000 zł
Bisztynek 354 2,6 zł/m² 50 000 zł
Sępopol 409 2,6 zł/m² 38 500 zł
Górowo Iławeckie 33 17 zł/m² 18 000 zł
Bartoszyce 1 478 4,4 zł/m² 40 000 zł
Bisztynek 354 2,6 zł/m² 50 000 zł
Sępopol 409 2,6 zł/m² 38 500 zł
Górowo Iławeckie 481 2,0 zł/m² 41 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie bartoszyckim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 776 0 0 245 531
2026 (do 17.08) 306 117 0 99 90
Razem 2010–2026 10 762 117 0 4 284 6 361

Zasadnicza część sprzedaży w powiecie bartoszyckim zamyka się między 50 500 zł a 353 700 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 6,8% nieruchomości sprzedano poniżej 60 000 zł, a 9,7% powyżej 310 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie bartoszyckim?

Nieruchomości w powiecie bartoszyckim kosztują średnio około 668 286 zł, czyli około 3 068 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie bartoszyckim?

W tej chwili do wyboru są 42 nieruchomości: 26 domów i 16 mieszkań.

Jaki jest przedział cen w powiecie bartoszyckim?

Ceny wahają się od około 119 000 zł do 1 519 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie bartoszyckim?

Średnio mają około 218 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 313 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu bartoszyckiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje78 m²300 375 zł
4 pokoje124 m²630 000 zł
5 pokoi207 m²954 417 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 3 068 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 958 zł/m², a dla domów spada do 2 957 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu bartoszyckiego?

Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.