Domy i mieszkania na sprzedaż Górowo Iławeckie

Znajdź swoją nieruchomość na terenie Górowa Iławeckiego: 26 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 119 000 zł do 159 000 zł, średnio 139 000 zł.

24 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Górowa Iławeckiego

Średnia cena 139 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 119 000–159 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 66 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 106 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

2 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

2 łącznie
100% 3 pokoje
  • 3 pokoje 100,0%
    2 nieruchomości

Przedziały cenowe

2 łącznie
  • 115 000–120 000 zł 50,0%
    1 nieruchomość
  • 155 000–160 000 zł 50,0%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

2 łącznie
  • 40–50 m² 50,0%
    1 nieruchomość
  • 80–90 m² 50,0%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Górowa Iławeckiego liczy 26 nieruchomości. Mieszkania mają około 66 m² przy średniej cenie 2 106 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe przeważają.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Górowa Iławeckiego? Odpowiedź dają sprzedaże w latach 2010–2025: 80 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 56 000 zł a 102 700 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 80 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 1 606 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 5 2010–2025

Statystyki dla Górowa Iławeckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 80 000 zł, czyli 1 606 zł/m², w obserwowanym przedziale od 56 000 zł do 102 700 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 62 000 zł do 98 000 zł (około 60% rynku).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 80 000 zł i 1 606 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 80 000 zł (1 606 zł/m²) przy 5 transakcjach.

Górowo Iławeckie: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 80 000 zł
Cena za m² 1 606 zł/m²
Mediana powierzchni 49,8 m²
Typowy przedział 56 000 –
102 700 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Górowa Iławeckiego

Rozkład obliczony na podstawie 5 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 62 000 zł 20%
62 000 – 80 000 zł 0%
80 000 – 85 000 zł 40%
85 000 – 98 000 zł 20%
Powyżej 98 000 zł 20%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Górowa Iławeckiego

Rozkład ceny za m² na podstawie 5 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 300 zł/m² 20%
1 300 – 1 400 zł/m² 20%
1 400 – 1 600 zł/m² 0%
1 600 – 2 500 zł/m² 40%
Powyżej 2 500 zł/m² 20%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Górowa Iławeckiego

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 37 m² 20%
37 – 40 m² 20%
40 – 51 m² 20%
51 – 57 m² 20%
Powyżej 57 m² 20%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Górowo Iławeckie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 80% 82 750 zł 1 897 zł/m²
4 izby 20% 80 000 zł 1 338 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Górowa Iławeckiego

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Kandyty 64 — 1,4 zł/m²
Sołtysowizna 56 — 14 zł/m²
Kamińsk 48 — —
Bukowiec 37 — 1,9 zł/m²
Paustry 30 — 3,2 zł/m²
Janikowo 29 — 1,3 zł/m²
Pieszkowo 29 — 1,3 zł/m²
Dwórzno 27 — 2,0 zł/m²
Woryny 26 — 1,7 zł/m²
Zielenica 25 — 1,7 zł/m²

Ceny działek na terenie Górowa Iławeckiego: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 80 2,5 zł/m² 32 114 zł 4 714 m²
Grunty rolne 394 1,9 zł/m² 45 000 zł 29 870 m²
Wszystkie działki 481 2,0 zł/m² 41 000 zł 24 074 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Górowa Iławeckiego

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 93 0 0 55 38
2026 (do 17.08) 30 6 0 15 9
Razem 2010–2026 1 572 6 0 878 688

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Górowa Iławeckiego zamyka się między 56 000 zł a 102 700 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 20% nieruchomości sprzedano poniżej 62 000 zł, a 20% powyżej 98 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Górowa Iławeckiego?

Na zakup nieruchomości na terenie Górowa Iławeckiego trzeba przeznaczyć średnio 139 000 zł, czyli około 2 106 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Górowa Iławeckiego?

Aktualna oferta to około 26 nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Górowa Iławeckiego?

Znajdziesz tu oferty od 119 000 zł do 159 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Górowa Iławeckiego?

Średnio mają około 66 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Górowa Iławeckiego?

Średnia cena to 2 106 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Górowa Iławeckiego?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie.