Ceny nieruchomości Kiwit według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Kiwit wyniosła 97 500 zł w 2024 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Lidzbarski) mediana to 217 500 zł. Zmiana roczna: -3,5%.
Mediana ceny sprzedaży
97 500 zł
2024
Mediana ceny za m²
2 079 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
6
2024
Ceny w ciągu roku
-3,5%
mediana
Od 2014 roku
+99%
mediana
Wobec mediany powiatu
-55,2%
Lidzbarski: 217 500 zł
Wobec mediany krajowej
-76,5%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Kiwit obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 97 500 zł, czyli 2 079 zł/m², w obserwowanym przedziale od 48 500 zł do 222 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 26 000 zł do 160 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 43 000 zł a 97 000 zł, a 10,9% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 49,6 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 55,2% niższa od mediany powiatu (Lidzbarski: 217 500 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 76,5% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kiwit rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
1 |
247 500 zł |
+153,8% |
2 485 zł/m² |
| 2024 |
6 |
97 500 zł |
-3,5% |
2 079 zł/m² |
| 2023 |
1 |
101 000 zł |
-5,6% |
2 463 zł/m² |
| 2022 |
5 |
107 000 zł |
+38,1% |
1 733 zł/m² |
| 2021 |
6 |
77 500 zł |
+72,2% |
1 778 zł/m² |
| 2020 |
9 |
45 000 zł |
-8,4% |
1 038 zł/m² |
| 2019 |
7 |
49 100 zł |
-24,5% |
1 569 zł/m² |
| 2018 |
5 |
65 000 zł |
+36,8% |
1 585 zł/m² |
| 2017 |
2 |
47 500 zł |
-33,1% |
1 328 zł/m² |
| 2016 |
4 |
71 000 zł |
+9,2% |
1 439 zł/m² |
| 2015 |
3 |
65 000 zł |
+32,7% |
1 585 zł/m² |
| 2014 |
7 |
49 000 zł |
+197% |
1 375 zł/m² |
| 2013 |
2 |
16 500 zł |
-75% |
522 zł/m² |
| 2012 |
4 |
66 000 zł |
-15,4% |
1 048 zł/m² |
| 2011 |
1 |
78 000 zł |
+160% |
1 263 zł/m² |
| 2010 |
1 |
30 000 zł |
— |
1 031 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kiwity: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
97 500 zł |
| Cena za m² |
2 079 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,6 m² |
| Typowy przedział |
48 500 – 222 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kiwit
Rozkład obliczony na podstawie 64 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 000 zł |
9,4% |
| 26 000 – 43 000 zł |
18,8% |
| 43 000 – 97 000 zł |
43,8% |
| 97 000 – 160 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 160 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kiwit
Rozkład ceny za m² na podstawie 64 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 690 zł/m² |
10,9% |
| 690 – 1 000 zł/m² |
15,6% |
| 1 000 – 1 800 zł/m² |
45,3% |
| 1 800 – 2 400 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 2 400 zł/m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kiwity: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
35,9% |
44 000 zł |
1 283 zł/m² |
| 3 izby |
26,6% |
65 000 zł |
1 440 zł/m² |
| 4 izby |
25% |
104 000 zł |
1 625 zł/m² |
| 5 izb |
10,9% |
150 000 zł |
1 930 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,6% |
180 000 zł |
1 369 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kiwit
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Krekole |
74 |
— |
2,6 zł/m² |
| Żegoty |
67 |
— |
3,2 zł/m² |
| Klutajny |
60 |
51 500 zł |
4,3 zł/m² |
| Kiwity |
47 |
150 000 zł |
3,3 zł/m² |
| Samolubie |
42 |
217 500 zł |
4,2 zł/m² |
| Kierwiny |
37 |
— |
3,8 zł/m² |
| Stoczek |
36 |
75 000 zł |
2,5 zł/m² |
| Tolniki Wielkie |
35 |
45 000 zł |
1,9 zł/m² |
| Czarny Kierz |
32 |
— |
2,4 zł/m² |
| Kobiela |
24 |
— |
1,4 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kiwit: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
75 |
9,4 zł/m² |
38 000 zł |
4 177 m² |
| Grunty rolne |
312 |
2,5 zł/m² |
71 000 zł |
29 579 m² |
| Wszystkie działki |
396 |
2,7 zł/m² |
64 500 zł |
23 130 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kiwit
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
45 |
1 |
0 |
30 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
12 |
0 |
0 |
9 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
774 |
83 |
0 |
524 |
167 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 97 500 zł (2 079 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (35,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kiwit: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kiwit?
Nieruchomości na terenie Kiwit kosztują średnio około 1 000 000 zł, czyli około 4 237 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Kiwit?
W tej chwili do wyboru są 49 nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kiwit?
Zazwyczaj oferują około 236 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kiwit?
Wynosi ona około 4 237 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Kiwit?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom.