Ceny nieruchomości Maliny według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Maliny? Odpowiedź dają sprzedaże w 2021 roku: 324 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 296 350 zł a 365 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
324 000 zł
2021
Mediana ceny za m²
4 872 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
10
2021
Wobec mediany gminy
+2,9%
Opole: 315 000 zł
Wobec mediany krajowej
+1,2%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla Maliny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 324 000 zł, czyli 4 872 zł/m², w obserwowanym przedziale od 296 350 zł do 365 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 230 000 zł do 960 000 zł (około 79% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 68,8 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Opole: 315 000 zł) o 2,9%, a medianę krajową (320 000 zł) przewyższa o 1,2%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Maliny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
960 000 zł |
+0,2% |
7 720 zł/m² |
| 2025 |
3 |
958 000 zł |
+9% |
7 703 zł/m² |
| 2024 |
1 |
879 000 zł |
+1% |
7 068 zł/m² |
| 2023 |
1 |
870 000 zł |
+104,7% |
6 996 zł/m² |
| 2022 |
2 |
425 000 zł |
+31,2% |
3 856 zł/m² |
| 2021 |
10 |
324 000 zł |
+62% |
4 872 zł/m² |
| 2020 |
1 |
200 000 zł |
-41,3% |
5 692 zł/m² |
| 2019 |
4 |
340 500 zł |
— |
4 204 zł/m² |
| 2016 |
1 |
188 742 zł |
— |
2 905 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Malina: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
324 000 zł |
| Cena za m² |
4 872 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
68,8 m² |
| Typowy przedział |
296 350 – 365 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Maliny
Rozkład obliczony na podstawie 24 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 230 000 zł |
12,5% |
| 230 000 – 310 000 zł |
16,7% |
| 310 000 – 560 000 zł |
41,7% |
| 560 000 – 960 000 zł |
20,8% |
| Powyżej 960 000 zł |
8,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Maliny
Rozkład ceny za m² na podstawie 24 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 000 zł/m² |
8,3% |
| 4 000 – 4 500 zł/m² |
20,8% |
| 4 500 – 5 600 zł/m² |
41,7% |
| 5 600 – 7 700 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 7 700 zł/m² |
12,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Maliny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 61 m² |
20,8% |
| 61 – 66 m² |
8,3% |
| 66 – 110 m² |
41,7% |
| 110 – 120 m² |
0% |
| Powyżej 120 m² |
29,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Malina: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
4,2% |
200 000 zł |
5 692 zł/m² |
| 3 izby |
20,8% |
299 000 zł |
4 958 zł/m² |
| 4 izby |
70,8% |
349 000 zł |
5 145 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
960 000 zł |
7 720 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Maliny
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Malina |
237 |
340 500 zł |
65 zł/m² |
| Groszowice |
20 |
299 000 zł |
4,1 zł/m² |
Ceny działek na terenie Maliny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
20 |
122 zł/m² |
103 000 zł |
832 m² |
| Grunty rolne |
130 |
48 zł/m² |
57 250 zł |
1 990 m² |
| Wszystkie działki |
153 |
61 zł/m² |
66 560 zł |
1 869 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Maliny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
25 |
3 |
0 |
16 |
6 |
| 2026 (do 17.08) |
13 |
1 |
0 |
10 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
296 |
28 |
0 |
170 |
98 |
W porównaniu z medianą gminy (Opole: 315 000 zł) ceny Maliny są o 2,9% wyższe. Mediana krajowa wynosi 320 000 zł, różnica to +1,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość w okolicach Maliny
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w okolicach Maliny?
Licz się ze średnią kwotą 1 027 860 zł, aby kupić nieruchomość w okolicach Maliny, czyli około 7 199 zł/m².
Jak duża jest oferta w okolicach Maliny?
Aktualna oferta to około 86 nieruchomości: 51 domów i 35 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 390 000 zł do 2 450 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w okolicach Maliny?
Średnio mają około 143 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 197 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Maliny:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 48 m² | 575 542 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 646 750 zł |
| 4 pokoje | 114 m² | 958 867 zł |
| 5 pokoi | 136 m² | 1 141 818 zł |
| 6 pokoi | 165 m² | 986 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 7 199 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 069 zł/m², a dla domów spada do 6 556 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w okolicach Maliny?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 7-pokojowy dom.