Zobacz 79 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Malinka: ceny od 381 000 zł do 2 100 000 zł, średnio 745 203 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Malinka według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Malinka zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 482 500 zł (średnia bez wartości skrajnych: 490 665 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 1,8% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
482 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 446 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
58
2025
Ceny w ciągu roku
+9,9%
mediana
Od 2010 roku
+147,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+2,7%
Opole: 470 000 zł
Wobec mediany krajowej
+7,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Malinka obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 482 500 zł, czyli 9 446 zł/m², w obserwowanym przedziale od 270 000 zł do 739 150 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 480 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 180 000 zł a 340 000 zł, a 10,5% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 38 do 60 m², a 9,9% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Opole: 470 000 zł) o 2,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 7,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 37 sprzedaży mieszkań, z medianą 445 000 zł i 9 653 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 450 000 zł (9 853 zł/m²) przy 53 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Malinka rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
37 |
445 000 zł |
-7,8% |
9 653 zł/m² |
| 2025 |
58 |
482 500 zł |
+9,9% |
9 446 zł/m² |
| 2024 |
57 |
439 000 zł |
+13,4% |
9 175 zł/m² |
| 2023 |
66 |
387 000 zł |
+29% |
7 839 zł/m² |
| 2022 |
49 |
300 000 zł |
+13,2% |
6 358 zł/m² |
| 2021 |
52 |
265 000 zł |
-3,6% |
5 636 zł/m² |
| 2020 |
40 |
275 000 zł |
+24,4% |
5 310 zł/m² |
| 2019 |
53 |
221 000 zł |
+13,3% |
5 136 zł/m² |
| 2018 |
49 |
195 000 zł |
-2,5% |
4 545 zł/m² |
| 2017 |
45 |
200 000 zł |
+11,4% |
4 286 zł/m² |
| 2016 |
36 |
179 500 zł |
+5,6% |
3 854 zł/m² |
| 2015 |
31 |
170 000 zł |
+3% |
3 901 zł/m² |
| 2014 |
31 |
165 000 zł |
-9,8% |
3 804 zł/m² |
| 2013 |
30 |
183 000 zł |
+9,3% |
3 756 zł/m² |
| 2012 |
32 |
167 500 zł |
+3,1% |
4 072 zł/m² |
| 2011 |
40 |
162 500 zł |
-16,7% |
3 997 zł/m² |
| 2010 |
35 |
195 000 zł |
— |
3 823 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Malinka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
58 |
| Mediana ceny |
482 500 zł |
| Cena za m² |
9 446 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,7 m² |
| Typowy przedział |
270 000 – 739 150 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Malinka
Rozkład obliczony na podstawie 741 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
10,1% |
| 140 000 – 180 000 zł |
16,5% |
| 180 000 – 340 000 zł |
44,5% |
| 340 000 – 480 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 480 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Malinka
Rozkład ceny za m² na podstawie 741 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
8,8% |
| 3 400 – 4 100 zł/m² |
19% |
| 4 100 – 7 000 zł/m² |
43,5% |
| 7 000 – 9 700 zł/m² |
18,9% |
| Powyżej 9 700 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Malinka
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
11,6% |
| 33 – 38 m² |
15,9% |
| 38 – 60 m² |
43,6% |
| 60 – 65 m² |
19% |
| Powyżej 65 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Malinka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,2% |
125 000 zł |
5 785 zł/m² |
| 2 izby |
27,1% |
205 000 zł |
6 885 zł/m² |
| 3 izby |
34,3% |
240 000 zł |
5 780 zł/m² |
| 4 izby |
28,2% |
295 000 zł |
5 333 zł/m² |
| 5 izb |
4% |
331 000 zł |
4 615 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
235 000 zł |
2 000 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Malinka
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kolonia Gosławicka |
457 |
310 000 zł |
— |
| Opole |
386 |
180 000 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Malinka
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
91 |
70 |
0 |
1 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
59 |
42 |
0 |
0 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
1 079 |
885 |
0 |
3 |
191 |
W porównaniu z medianą gminy (Opole: 470 000 zł) ceny osiedla Malinka są o 2,7% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +7,2%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +147,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Malinka: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Malinka?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Malinka trzeba przeznaczyć średnio 745 203 zł, czyli około 10 287 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Malinka?
W tej chwili do wyboru są 79 nieruchomości: 75 mieszkań i 4 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 381 000 zł do 2 100 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 72 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 229 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Malinka:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 569 201 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 662 596 zł |
| 4 pokoje | 128 m² | 1 362 369 zł |
| 5 pokoi | 128 m² | 1 259 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Malinka?
Średnia cena to 10 287 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 033 zł/m², a dla domów spada do 6 376 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Malinka?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.