Domy i mieszkania na sprzedaż Armii Krajowej

Mamy 56 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Armii Krajowej, w cenach od 340 000 zł do 1 099 000 zł, przy średniej cenie 582 157 zł.

Średnia cena 582 157 zł cena sprzedaży
Przedział cen 340 000–1 099 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 61 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 605 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

56 łącznie
98% mieszkania
  • Mieszkania 98,2%
    55 nieruchomości
  • Domy 1,8%
    1 nieruchomość

Ile pokoi

56 łącznie
73% 3 pokoje
  • 1 pokój 7,1%
    4 nieruchomości
  • 2 pokoje 14,3%
    8 nieruchomości
  • 3 pokoje 73,2%
    41 nieruchomości
  • 4 pokoje 3,6%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 1,8%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

56 łącznie
  • 340 000–540 000 zł 25,0%
    14 nieruchomości
  • 545 000–560 000 zł 21,4%
    12 nieruchomości
  • 560 000–585 000 zł 14,3%
    8 nieruchomości
  • 590 000–665 000 zł 21,4%
    12 nieruchomości
  • 665 000–1 100 000 zł 17,9%
    10 nieruchomości

Przedziały powierzchni

56 łącznie
  • 30–50 m² 23,2%
    13 nieruchomości
  • 50–70 m² 53,6%
    30 nieruchomości
  • 70–80 m² 21,4%
    12 nieruchomości
  • 120–130 m² 1,8%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 60 m² 121 m²
Cena za metr kwadratowy 9 625 zł/m² 9 083 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na osiedlu Armii Krajowej sięga 56 nieruchomości, w podziale na 55 mieszkań i 1 dom; mieszkania dominują z udziałem 98%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 60 m² i 9 625 zł/m², a domy wokół 121 m² i 9 083 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 2- i 1-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Armii Krajowej? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 452 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 291 000 zł a 576 810 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 452 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 8 495 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 52 2025
Ceny w ciągu roku +8% mediana
Od 2010 roku +158,6% mediana
Wobec mediany gminy -3,7% Opole: 470 000 zł
Wobec mediany krajowej +0,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Armii Krajowej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 452 500 zł, czyli 8 495 zł/m², w obserwowanym przedziale od 291 000 zł do 576 810 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 460 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 46,7% transakcji zawarto między 210 000 zł a 350 000 zł, a 9,7% przekroczyło 460 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 54,9% sprzedanych lokali ma od 47 do 62 m², a 12,1% przekracza 66 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,7% niższa od mediany gminy (Opole: 470 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 0,6%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 22 sprzedaże mieszkań, z medianą 415 500 zł i 8 792 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 448 500 zł (8 828 zł/m²) przy 44 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Armii Krajowej rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 22 415 500 zł -8,2% 8 792 zł/m²
2025 52 452 500 zł +8% 8 495 zł/m²
2024 35 419 000 zł +20,6% 7 824 zł/m²
2023 55 347 500 zł +13,9% 6 681 zł/m²
2022 27 305 000 zł +1,7% 6 186 zł/m²
2021 36 300 000 zł +7,1% 5 467 zł/m²
2020 29 280 000 zł +3,3% 5 302 zł/m²
2019 32 271 000 zł +15,3% 4 952 zł/m²
2018 32 235 000 zł +5,6% 4 493 zł/m²
2017 30 222 500 zł +27,1% 4 024 zł/m²
2016 29 175 000 zł -20,3% 3 660 zł/m²
2015 20 219 500 zł +29,1% 3 553 zł/m²
2014 17 170 000 zł -10,5% 3 825 zł/m²
2013 18 190 000 zł +22,6% 3 576 zł/m²
2012 17 155 000 zł -20,5% 3 556 zł/m²
2011 20 195 000 zł +11,4% 3 653 zł/m²
2010 15 175 000 zł — 3 630 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Armii Krajowej: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 52
Mediana ceny 452 500 zł
Cena za m² 8 495 zł/m²
Mediana powierzchni 55,5 m²
Typowy przedział 291 000 –
576 810 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Armii Krajowej

Rozkład obliczony na podstawie 486 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 150 000 zł 8,8%
150 000 – 210 000 zł 17,5%
210 000 – 350 000 zł 46,7%
350 000 – 460 000 zł 17,3%
Powyżej 460 000 zł 9,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Armii Krajowej

Rozkład ceny za m² na podstawie 486 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 300 zł/m² 9,7%
3 300 – 4 100 zł/m² 18,5%
4 100 – 6 700 zł/m² 43,6%
6 700 – 8 700 zł/m² 17,7%
Powyżej 8 700 zł/m² 10,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Armii Krajowej

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 11,5%
33 – 47 m² 12,8%
47 – 62 m² 54,9%
62 – 66 m² 8,6%
Powyżej 66 m² 12,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Armii Krajowej: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,4% 263 500 zł 11 558 zł/m²
2 izby 7,6% 177 000 zł 6 214 zł/m²
3 izby 39,9% 235 000 zł 5 922 zł/m²
4 izby 44,9% 310 000 zł 5 372 zł/m²
5 izb 7% 311 250 zł 4 386 zł/m²
6 izb i więcej 0,2% 420 000 zł 3 923 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Armii Krajowej

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Gosławice 430 265 000 zł —
Opole 24 198 000 zł —

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Armii Krajowej

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 57 53 0 1 3
2026 (do 17.08) 26 24 0 0 2
Razem 2010–2026 519 507 0 1 11

W porównaniu z medianą gminy (Opole: 470 000 zł) ceny osiedla Armii Krajowej są o 3,7% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +0,6%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +158,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Armii Krajowej?

Nieruchomości na osiedlu Armii Krajowej kosztują średnio około 582 157 zł, czyli około 9 605 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 56 nieruchomości: 55 mieszkań i 1 dom.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Armii Krajowej?

Oferty zaczynają się od 340 000 zł i sięgają 1 099 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Armii Krajowej?

Średnio mają około 61 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 121 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Armii Krajowej:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje49 m²481 116 zł
3 pokoje62 m²597 217 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Armii Krajowej?

Wynosi ona około 9 605 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 625 zł/m², a dla domów spada do 9 083 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Armii Krajowej?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.