Mamy 721 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Chabry, w cenach od 389 000 zł do 1 799 000 zł, przy średniej cenie 713 364 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Chabry według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Chabry oscylowały w 2025 roku wokół 385 000 zł (mediana). To około 9 060 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 0,9% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
385 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 060 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
48
2025
Ceny w ciągu roku
+3,4%
mediana
Od 2010 roku
+113,9%
mediana
Wobec mediany gminy
-18,1%
Opole: 470 000 zł
Wobec mediany krajowej
-14,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Chabry obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 385 000 zł, czyli 9 060 zł/m², w obserwowanym przedziale od 257 000 zł do 600 900 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 420 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 180 000 zł a 310 000 zł, a 10% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,6% sprzedanych lokali ma od 38 do 55 m², a 9,8% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 18,1% niższa od mediany gminy (Opole: 470 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 14,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 27 sprzedaży mieszkań, z medianą 400 000 zł i 9 597 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 395 000 zł (9 193 zł/m²) przy 47 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Chabry rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
27 |
400 000 zł |
+3,9% |
9 597 zł/m² |
| 2025 |
48 |
385 000 zł |
+3,4% |
9 060 zł/m² |
| 2024 |
42 |
372 500 zł |
+8,8% |
9 043 zł/m² |
| 2023 |
42 |
342 500 zł |
+14,2% |
8 256 zł/m² |
| 2022 |
49 |
300 000 zł |
+20% |
6 241 zł/m² |
| 2021 |
49 |
250 000 zł |
+19% |
5 630 zł/m² |
| 2020 |
39 |
210 000 zł |
-10,6% |
5 199 zł/m² |
| 2019 |
35 |
235 000 zł |
+14,6% |
4 587 zł/m² |
| 2018 |
49 |
205 000 zł |
+10,8% |
4 625 zł/m² |
| 2017 |
37 |
185 000 zł |
+1,9% |
3 517 zł/m² |
| 2016 |
32 |
181 500 zł |
+10% |
3 632 zł/m² |
| 2015 |
34 |
165 000 zł |
-2,9% |
3 640 zł/m² |
| 2014 |
27 |
170 000 zł |
-3,1% |
3 510 zł/m² |
| 2013 |
28 |
175 500 zł |
-11,4% |
3 950 zł/m² |
| 2012 |
27 |
198 000 zł |
+8,8% |
3 683 zł/m² |
| 2011 |
29 |
182 000 zł |
+1,1% |
3 349 zł/m² |
| 2010 |
27 |
180 000 zł |
— |
3 613 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Chabry: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
48 |
| Mediana ceny |
385 000 zł |
| Cena za m² |
9 060 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,5 m² |
| Typowy przedział |
257 000 – 600 900 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Chabry
Rozkład obliczony na podstawie 621 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
8,9% |
| 140 000 – 180 000 zł |
17,7% |
| 180 000 – 310 000 zł |
45,4% |
| 310 000 – 420 000 zł |
18% |
| Powyżej 420 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Chabry
Rozkład ceny za m² na podstawie 621 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
9% |
| 2 900 – 3 800 zł/m² |
18,2% |
| 3 800 – 6 600 zł/m² |
44,8% |
| 6 600 – 9 400 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 9 400 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Chabry
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10% |
| 34 – 38 m² |
17,2% |
| 38 – 55 m² |
45,6% |
| 55 – 69 m² |
17,4% |
| Powyżej 69 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Chabry: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,2% |
151 000 zł |
6 098 zł/m² |
| 2 izby |
21,3% |
210 000 zł |
6 370 zł/m² |
| 3 izby |
47,5% |
215 000 zł |
5 385 zł/m² |
| 4 izby |
23,2% |
297 500 zł |
5 240 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
322 000 zł |
4 456 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
545 000 zł |
3 550 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Chabry
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Opole |
502 |
210 000 zł |
— |
| Zakrzów |
152 |
237 000 zł |
— |
| Gosławice |
8 |
235 500 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Chabry
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
78 |
56 |
0 |
0 |
22 |
| 2026 (do 17.08) |
43 |
31 |
0 |
2 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
911 |
765 |
0 |
5 |
141 |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Chabry zamyka się między 257 000 zł a 600 900 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 8,9% nieruchomości sprzedano poniżej 140 000 zł, a 10% powyżej 420 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Chabry w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Chabry?
Nieruchomości na osiedlu Chabry kosztują średnio około 713 364 zł, czyli około 8 748 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Chabry?
W tej chwili do wyboru są 721 nieruchomości: 9 mieszkań i 2 domy oraz 710 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 389 000 zł do 1 799 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 82 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 185 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Chabry?
Średnia cena to 8 748 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 581 zł/m², a dla domów spada do 7 562 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Chabry?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.