Odkryj 45 domów na sprzedaż na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. Ceny wahają się od 249 999 zł do 2 299 999 zł, a średnia cena to 727 389 zł.
Ceny nieruchomości Nowego Miasta Lubawskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Nowego Miasta Lubawskiego wyniosła 276 700 zł w 2025 roku, na podstawie 79 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 10,7%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 698 zł.
Mediana ceny sprzedaży
276 700 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 698 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
79
2025
Ceny w ciągu roku
+10,7%
mediana
Od 2010 roku
+100,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
+3,5%
Nowomiejski: 267 450 zł
Wobec mediany krajowej
-38,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Nowego Miasta Lubawskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 276 700 zł, czyli 5 698 zł/m², w obserwowanym przedziale od 154 500 zł do 432 310 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 87 000 zł do 300 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 140 000 zł a 250 000 zł, a 11,5% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 43 do 56 m², a 10,2% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Nowomiejski: 267 450 zł) o 3,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 38,5% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 46 sprzedaży mieszkań, z medianą 273 000 zł i 5 649 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 276 100 zł (5 675 zł/m²) przy 98 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nowego Miasta Lubawskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
46 |
273 000 zł |
-1,3% |
5 649 zł/m² |
| 2025 |
79 |
276 700 zł |
+10,7% |
5 698 zł/m² |
| 2024 |
57 |
250 000 zł |
+12,2% |
5 251 zł/m² |
| 2023 |
69 |
222 900 zł |
+13,1% |
4 805 zł/m² |
| 2022 |
68 |
197 150 zł |
+9,9% |
4 192 zł/m² |
| 2021 |
33 |
179 400 zł |
+12,7% |
3 980 zł/m² |
| 2020 |
10 |
159 250 zł |
+9,8% |
3 347 zł/m² |
| 2019 |
22 |
145 000 zł |
+0% |
2 894 zł/m² |
| 2018 |
33 |
145 000 zł |
+3,6% |
2 991 zł/m² |
| 2017 |
30 |
140 000 zł |
+7,7% |
3 034 zł/m² |
| 2016 |
25 |
130 000 zł |
-0,4% |
2 850 zł/m² |
| 2015 |
28 |
130 500 zł |
-3,3% |
2 752 zł/m² |
| 2014 |
37 |
135 000 zł |
+10,2% |
3 231 zł/m² |
| 2013 |
18 |
122 500 zł |
+18,9% |
2 413 zł/m² |
| 2012 |
27 |
103 000 zł |
-19,8% |
2 420 zł/m² |
| 2011 |
16 |
128 500 zł |
-6,8% |
2 255 zł/m² |
| 2010 |
27 |
137 878 zł |
— |
2 696 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowe Miasto Lubawskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
79 |
| Mediana ceny |
276 700 zł |
| Cena za m² |
5 698 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,7 m² |
| Typowy przedział |
154 500 – 432 310 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nowego Miasta Lubawskiego
Rozkład obliczony na podstawie 625 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 87 000 zł |
10,1% |
| 87 000 – 140 000 zł |
17,8% |
| 140 000 – 250 000 zł |
43,8% |
| 250 000 – 300 000 zł |
16,8% |
| Powyżej 300 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nowego Miasta Lubawskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 625 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
9,6% |
| 2 000 – 2 900 zł/m² |
17,8% |
| 2 900 – 5 000 zł/m² |
44,3% |
| 5 000 – 5 800 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 5 800 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nowego Miasta Lubawskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,9% |
| 34 – 43 m² |
18,7% |
| 43 – 56 m² |
43,5% |
| 56 – 65 m² |
16,6% |
| Powyżej 65 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowe Miasto Lubawskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2% |
129 500 zł |
3 797 zł/m² |
| 2 izby |
29,8% |
171 300 zł |
4 289 zł/m² |
| 3 izby |
47,8% |
190 000 zł |
4 035 zł/m² |
| 4 izby |
17,9% |
195 000 zł |
3 521 zł/m² |
| 5 izb |
1,3% |
217 500 zł |
2 662 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,3% |
192 500 zł |
1 641 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nowego Miasta Lubawskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 9 |
276 |
148 000 zł |
54 zł/m² |
| 13 |
195 |
172 235 zł |
80 zł/m² |
| 5 |
185 |
164 900 zł |
34 zł/m² |
| 10 |
102 |
151 000 zł |
47 zł/m² |
| 14 |
91 |
— |
58 zł/m² |
| 2 |
83 |
— |
41 zł/m² |
| 6 |
70 |
110 000 zł |
57 zł/m² |
| 11 |
55 |
— |
49 zł/m² |
| 4 |
51 |
— |
48 zł/m² |
| 8 |
32 |
— |
42 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nowego Miasta Lubawskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
282 |
45 zł/m² |
45 000 zł |
1 008 m² |
| Grunty rolne |
47 |
14 zł/m² |
35 000 zł |
2 670 m² |
| Wszystkie działki |
339 |
42 zł/m² |
45 000 zł |
1 073 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nowego Miasta Lubawskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
136 |
79 |
0 |
22 |
35 |
| 2026 (do 17.08) |
77 |
47 |
0 |
9 |
21 |
| Razem 2010–2026 |
1 541 |
631 |
0 |
383 |
527 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 276 700 zł (5 698 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (47,8% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Nowego Miasta Lubawskiego — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Nowego Miasta Lubawskiego?
Na zakup nieruchomości na terenie Nowego Miasta Lubawskiego trzeba przeznaczyć średnio 727 389 zł, czyli około 3 196 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Nowego Miasta Lubawskiego?
W tej chwili do wyboru są 45 nieruchomości: 17 domów i 1 mieszkanie oraz 27 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 249 999 zł do 2 299 999 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Nowego Miasta Lubawskiego?
Średnio mają około 228 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 239 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 34 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Nowego Miasta Lubawskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 5 pokoi | 237 m² | 1 146 666 zł |
| 6 pokoi | 235 m² | 449 500 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Nowego Miasta Lubawskiego?
Średnio wychodzi około 3 196 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 206 zł/m², a dla domów spada do 3 154 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Nowego Miasta Lubawskiego?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.