Mamy 20 domów na sprzedaż na terenie Lniana, w cenach od 55 000 zł do 699 000 zł, przy średniej cenie 413 846 zł.
Ceny nieruchomości Lniana według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Lniana wyniosła 350 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Świecki) mediana to 310 000 zł. Zmiana roczna: +57,3%.
Mediana ceny sprzedaży
350 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 849 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
+57,3%
mediana
Od 2013 roku
+191,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
+12,9%
Świecki: 310 000 zł
Wobec mediany krajowej
-22,2%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Lniana opiera się przede wszystkim na domach, które stanowią 82% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 460 000 zł, czyli 3 862 zł/m², w obserwowanym przedziale od 195 000 zł do 604 000 zł. Mieszkania (18% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 80 000 zł (1 621 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 420 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 90 000 zł a 250 000 zł, a 10,8% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Świecki: 310 000 zł) o 12,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lniana rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
10 |
350 000 zł |
+57,3% |
2 849 zł/m² |
| 2024 |
10 |
222 500 zł |
-17,6% |
1 572 zł/m² |
| 2023 |
9 |
270 000 zł |
+65,1% |
1 254 zł/m² |
| 2022 |
10 |
163 500 zł |
+9% |
2 221 zł/m² |
| 2021 |
7 |
150 000 zł |
-38,8% |
— |
| 2020 |
5 |
245 000 zł |
+96% |
— |
| 2019 |
10 |
125 000 zł |
+8,7% |
345 zł/m² |
| 2018 |
9 |
115 000 zł |
+35,3% |
— |
| 2017 |
7 |
85 000 zł |
-38,8% |
1 009 zł/m² |
| 2016 |
5 |
139 000 zł |
+10,3% |
2 051 zł/m² |
| 2015 |
11 |
126 000 zł |
+22,9% |
870 zł/m² |
| 2014 |
4 |
102 500 zł |
-14,6% |
565 zł/m² |
| 2013 |
6 |
120 000 zł |
+23,1% |
1 003 zł/m² |
| 2012 |
2 |
97 500 zł |
+50% |
— |
| 2011 |
4 |
65 000 zł |
-73,5% |
1 272 zł/m² |
| 2010 |
2 |
245 000 zł |
— |
1 691 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lniano: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2010–2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
20 | 7 |
| Mediana ceny |
80 000 zł | 460 000 zł |
| Cena za m² |
1 621 zł/m² | 3 862 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51 m² | 78 m² |
| Typowy przedział |
21 750 – 202 500 zł | 195 000 – 604 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lniana
Rozkład obliczony na podstawie 111 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 000 zł |
8,1% |
| 45 000 – 90 000 zł |
19,8% |
| 90 000 – 250 000 zł |
43,2% |
| 250 000 – 420 000 zł |
18% |
| Powyżej 420 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lniana
Rozkład ceny za m² na podstawie 20 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 540 zł/m² |
10% |
| 540 – 1 100 zł/m² |
20% |
| 1 100 – 2 000 zł/m² |
40% |
| 2 000 – 2 600 zł/m² |
20% |
| Powyżej 2 600 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lniana
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
13,6% |
| 40 – 49 m² |
18,2% |
| 49 – 64 m² |
36,4% |
| 64 – 80 m² |
22,7% |
| Powyżej 80 m² |
9,1% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Lniana
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 560 m² |
11% |
| 560 – 870 m² |
16,5% |
| 870 – 3 200 m² |
40,7% |
| 3 200 – 9 700 m² |
20,9% |
| Powyżej 9 700 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lniano: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
15% |
40 000 zł |
1 132 zł/m² |
| 3 izby |
30% |
80 000 zł |
1 515 zł/m² |
| 4 izby |
50% |
82 500 zł |
1 769 zł/m² |
| 5 izb |
5% |
143 000 zł |
2 221 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lniana
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Lniano |
142 |
385 000 zł |
22 zł/m² |
| Błądzim |
122 |
165 000 zł |
25 zł/m² |
| Jeziorki |
31 |
150 000 zł |
4,4 zł/m² |
| Wętfie |
26 |
70 000 zł |
3,9 zł/m² |
| Mszano |
25 |
— |
18 zł/m² |
| Mukrz |
18 |
160 000 zł |
16 zł/m² |
| Siemkowo |
17 |
— |
3,8 zł/m² |
| Lubodzież |
15 |
— |
5,4 zł/m² |
| Ostrowite |
15 |
— |
7,6 zł/m² |
| Jędrzejewo |
14 |
— |
47 zł/m² |
Ceny działek na terenie Lniana: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
8 |
59 zł/m² |
63 379 zł |
1 074 m² |
| Grunty rolne |
473 |
13 zł/m² |
35 000 zł |
2 761 m² |
| Grunty leśne |
8 |
9,5 zł/m² |
65 000 zł |
4 925 m² |
| Wszystkie działki |
554 |
12 zł/m² |
37 188 zł |
3 008 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lniana
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
60 |
3 |
7 |
45 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
21 |
3 |
0 |
17 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
771 |
24 |
93 |
608 |
46 |
Lniano: dom sprzedaje się za medianę 460 000 zł (3 862 zł/m²). Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 80 000 zł (1 621 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (50% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Lniana: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Lniana?
Nieruchomości na terenie Lniana kosztują średnio około 413 846 zł, czyli około 3 728 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Lniana?
Aktualna oferta to około 20 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 55 000 zł do 699 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Lniana?
Średnia powierzchnia to około 111 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Lniana?
Wynosi ona około 3 728 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Lniana?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 1-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.