Znajdź swoją nieruchomość na terenie Grunwaldu: 43 domy na sprzedaż w cenach od 230 000 zł do 3 997 000 zł, średnio 1 096 111 zł.
Ceny nieruchomości Grunwaldu według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Grunwaldu oscylowały w 2025 roku wokół 100 000 zł (mediana). To około 2 905 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 4,6% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
100 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 905 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
-9,1%
mediana
Od 2011 roku
+25%
mediana
Wobec mediany powiatu
-64,9%
Ostródzki: 285 000 zł
Wobec mediany krajowej
-77,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Grunwaldu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 100 000 zł, czyli 2 905 zł/m², w obserwowanym przedziale od 50 000 zł do 203 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 170 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 38,5% transakcji zawarto między 65 000 zł a 120 000 zł, a 11,2% przekroczyło 170 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,2% sprzedanych lokali ma od 42 do 61 m², a 11,2% przekracza 76 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 64,9% niższa od mediany powiatu (Ostródzki: 285 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 77,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 175 000 zł i 3 391 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 160 000 zł (3 148 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Grunwaldu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
175 000 zł |
+75% |
3 391 zł/m² |
| 2025 |
13 |
100 000 zł |
-9,1% |
2 905 zł/m² |
| 2024 |
13 |
110 000 zł |
-26,7% |
2 499 zł/m² |
| 2023 |
8 |
150 000 zł |
+150% |
3 389 zł/m² |
| 2022 |
12 |
60 000 zł |
-7,7% |
1 688 zł/m² |
| 2021 |
19 |
65 000 zł |
-34,3% |
1 946 zł/m² |
| 2020 |
14 |
99 000 zł |
-1% |
1 926 zł/m² |
| 2019 |
19 |
100 000 zł |
+33,3% |
2 158 zł/m² |
| 2018 |
7 |
75 000 zł |
+4,2% |
2 029 zł/m² |
| 2017 |
17 |
72 000 zł |
-1,4% |
1 649 zł/m² |
| 2016 |
1 |
73 000 zł |
-11% |
1 490 zł/m² |
| 2015 |
8 |
82 000 zł |
+0,7% |
1 430 zł/m² |
| 2014 |
9 |
81 410 zł |
+16,3% |
1 649 zł/m² |
| 2013 |
7 |
70 000 zł |
+26,6% |
1 297 zł/m² |
| 2012 |
5 |
55 300 zł |
-30,9% |
1 433 zł/m² |
| 2011 |
15 |
80 000 zł |
+0% |
1 629 zł/m² |
| 2010 |
3 |
80 000 zł |
— |
1 451 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Grunwald: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
100 000 zł |
| Cena za m² |
2 905 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,8 m² |
| Typowy przedział |
50 000 – 203 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Grunwaldu
Rozkład obliczony na podstawie 179 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
9,5% |
| 40 000 – 65 000 zł |
17,9% |
| 65 000 – 120 000 zł |
38,5% |
| 120 000 – 170 000 zł |
22,9% |
| Powyżej 170 000 zł |
11,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Grunwaldu
Rozkład ceny za m² na podstawie 179 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 740 zł/m² |
10,1% |
| 740 – 1 400 zł/m² |
17,3% |
| 1 400 – 2 500 zł/m² |
44,7% |
| 2 500 – 3 400 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Grunwaldu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,1% |
| 31 – 42 m² |
22,3% |
| 42 – 61 m² |
40,2% |
| 61 – 76 m² |
16,2% |
| Powyżej 76 m² |
11,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Grunwald: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,5% |
65 000 zł |
1 982 zł/m² |
| 2 izby |
28,8% |
70 000 zł |
2 076 zł/m² |
| 3 izby |
40,7% |
96 000 zł |
2 268 zł/m² |
| 4 izby |
17,5% |
110 000 zł |
2 063 zł/m² |
| 5 izb |
7,3% |
170 000 zł |
2 555 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
122 500 zł |
942 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Grunwaldu
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Mielno |
204 |
96 000 zł |
16 zł/m² |
| Gierzwałd |
111 |
132 000 zł |
10 zł/m² |
| Stębark |
92 |
70 000 zł |
4,3 zł/m² |
| Dylewo |
40 |
60 000 zł |
7,0 zł/m² |
| Góry Łubiańskie |
38 |
50 000 zł |
26 zł/m² |
| Domkowo |
37 |
— |
5,9 zł/m² |
| Kitnowo |
35 |
— |
4,0 zł/m² |
| Frygnowo |
34 |
— |
2,3 zł/m² |
| Rychnowo |
29 |
— |
4,0 zł/m² |
| Marcinkowo |
25 |
— |
2,3 zł/m² |
Ceny działek na terenie Grunwaldu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
183 |
13 zł/m² |
45 000 zł |
3 170 m² |
| Grunty rolne |
291 |
4,0 zł/m² |
61 291 zł |
16 200 m² |
| Wszystkie działki |
491 |
6,9 zł/m² |
52 800 zł |
5 142 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Grunwaldu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
97 |
23 |
0 |
50 |
24 |
| 2026 (do 17.08) |
42 |
10 |
0 |
26 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
1 212 |
214 |
0 |
804 |
194 |
Trajektorię cen Grunwaldu widać w dłuższej perspektywie: 80 000 zł mediany w 2011 roku, 100 000 zł w 2025 roku, czyli +25%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 0% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Grunwaldu: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Grunwaldu?
Licz się ze średnią kwotą 1 096 111 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Grunwaldu, czyli około 5 062 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Grunwaldu?
W tej chwili do wyboru są 43 nieruchomości: 17 domów i 1 mieszkanie oraz 25 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Grunwaldu?
Ceny wahają się od około 230 000 zł do 3 997 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Grunwaldu?
Średnia powierzchnia to około 217 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 226 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Grunwaldu:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 5 pokoi | 124 m² | 708 000 zł |
| 6 pokoi | 158 m² | 1 024 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 5 062 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 340 zł/m², a dla domów rośnie do 5 072 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Grunwaldu?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.