Ceny nieruchomości osiedla Kuntersztyn według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Kuntersztyn oscylowały w 2023 roku wokół 213 450 zł (mediana). To około 4 295 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 80,9% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
213 450 zł
2023
Mediana ceny za m²
4 295 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
53
2023
Ceny w ciągu roku
+2,6%
mediana
Od 2012 roku
+33,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-6,4%
Grudziądz: 227 931 zł
Wobec mediany krajowej
-43,7%
Polska: 379 000 zł
Rynek nieruchomości osiedla Kuntersztyn opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 79% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 212 352 zł, czyli 4 295 zł/m², w obserwowanym przedziale od 149 169 zł do 285 303 zł. Domy (21% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 265 000 zł (3 939 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 300 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 42,8% transakcji zawarto między 170 000 zł a 240 000 zł, a 10,4% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 39% sprzedanych lokali ma od 47 do 56 m², a 10,1% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 6,4% niższa od mediany gminy (Grudziądz: 227 931 zł), a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 43,7% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kuntersztyn rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
509 500 zł |
— |
— |
| 2023 |
53 |
213 450 zł |
+2,6% |
4 295 zł/m² |
| 2022 |
36 |
207 950 zł |
-9,4% |
4 163 zł/m² |
| 2021 |
15 |
229 630 zł |
+14% |
4 288 zł/m² |
| 2020 |
55 |
201 389 zł |
+4,6% |
4 008 zł/m² |
| 2019 |
6 |
192 500 zł |
-7,5% |
3 056 zł/m² |
| 2018 |
2 |
208 000 zł |
+18,2% |
3 939 zł/m² |
| 2017 |
8 |
176 000 zł |
-43,2% |
2 971 zł/m² |
| 2016 |
3 |
310 000 zł |
-10,4% |
— |
| 2015 |
2 |
346 000 zł |
+17,3% |
— |
| 2014 |
4 |
295 000 zł |
+37,9% |
— |
| 2013 |
5 |
214 000 zł |
+33,8% |
1 862 zł/m² |
| 2012 |
5 |
160 000 zł |
+33,3% |
2 308 zł/m² |
| 2011 |
4 |
120 000 zł |
+118,2% |
1 817 zł/m² |
| 2010 |
1 |
55 000 zł |
— |
— |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kuntersztyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
Domy (2010–2025) |
| Sprzedaże |
49 | 42 |
| Mediana ceny |
212 352 zł | 265 000 zł |
| Cena za m² |
4 295 zł/m² | 3 939 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,9 m² | 66 m² |
| Typowy przedział |
149 169 – 285 303 zł | 74 050 – 586 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kuntersztyn
Rozkład obliczony na podstawie 201 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
11,9% |
| 150 000 – 170 000 zł |
14,9% |
| 170 000 – 240 000 zł |
42,8% |
| 240 000 – 300 000 zł |
19,9% |
| Powyżej 300 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kuntersztyn
Rozkład ceny za m² na podstawie 158 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
10,1% |
| 3 400 – 3 900 zł/m² |
16,5% |
| 3 900 – 4 400 zł/m² |
49,4% |
| 4 400 – 4 700 zł/m² |
13,3% |
| Powyżej 4 700 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kuntersztyn
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
10,7% |
| 38 – 47 m² |
17,6% |
| 47 – 56 m² |
39% |
| 56 – 63 m² |
22,6% |
| Powyżej 63 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kuntersztyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
34% |
158 902 zł |
4 227 zł/m² |
| 3 izby |
56,6% |
220 533 zł |
4 152 zł/m² |
| 4 izby |
8,8% |
231 883 zł |
3 424 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
231 162 zł |
— |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Kuntersztyn
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| 062 |
229 |
211 012 zł |
— |
| 066 |
26 |
197 000 zł |
84 zł/m² |
| 065 |
23 |
280 000 zł |
89 zł/m² |
| 064 |
21 |
237 500 zł |
— |
| 063 |
13 |
— |
55 zł/m² |
| 061 |
3 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Kuntersztyn: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
27 |
81 zł/m² |
95 000 zł |
1 084 m² |
| Wszystkie działki |
27 |
81 zł/m² |
95 000 zł |
1 084 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Kuntersztyn
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
18 |
4 |
3 |
4 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
7 |
2 |
2 |
3 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
505 |
229 |
55 |
48 |
173 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu Kuntersztyn to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 220 533 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy różnica między mieszkaniami a domami wynosi 356 zł (4 295 zł wobec 3 939 zł). W ciągu roku mediana zyskała 2,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Kuntersztyn — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Kuntersztyn?
Nieruchomości na osiedlu Kuntersztyn kosztują średnio około 1 479 000 zł, czyli około 4 108 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Kuntersztyn?
Aktualna oferta to około 201 nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Kuntersztyn?
Zazwyczaj oferują około 360 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Kuntersztyn?
Średnia cena to 4 108 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Kuntersztyn?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 7-pokojowy dom.