Porównaj 204 domy na sprzedaż na osiedlu Tuszewo Północne — średnia cena to 1 399 950 zł, a ceny sięgają od 1 399 900 zł do 1 400 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Tuszewo Północne według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania lub domu na osiedlu Tuszewo Północne wyniosła 498 500 zł w 2020 roku, na podstawie 6 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 44,7%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 87 010 zł.
Mediana ceny sprzedaży
498 500 zł
2020
Mediana ceny za m²
87 010 zł/m²
2020
Zarejestrowane sprzedaże
6
2020
Ceny w ciągu roku
+44,7%
mediana
Od 2019 roku
+44,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+149,4%
Grudziądz: 199 887 zł
Wobec mediany krajowej
+71,9%
Polska: 290 000 zł
Rynek nieruchomości osiedla Tuszewo Północne opiera się przede wszystkim na domach, które stanowią 83% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 350 000 zł, w obserwowanym przedziale od 72 000 zł do 608 000 zł. Mieszkania (17% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 1 067 500 zł (11 208 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 990 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 45,7% transakcji zawarto między 230 000 zł a 470 000 zł, a 11,4% przekroczyło 990 000 zł.
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 97,7 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Grudziądz: 199 887 zł) o 149,4%, a medianę krajową (290 000 zł) przewyższa o 71,9%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Tuszewo Północne rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
620 000 zł |
+40,9% |
— |
| 2025 |
2 |
440 000 zł |
— |
— |
| 2023 |
2 |
765 000 zł |
+58,6% |
— |
| 2022 |
1 |
482 455 zł |
+29,5% |
— |
| 2021 |
2 |
372 500 zł |
-25,3% |
— |
| 2020 |
6 |
498 500 zł |
+44,7% |
87 010 zł/m² |
| 2019 |
6 |
344 500 zł |
+165% |
20 473 zł/m² |
| 2018 |
3 |
130 000 zł |
-52,7% |
816 zł/m² |
| 2017 |
1 |
275 000 zł |
-31,2% |
— |
| 2016 |
1 |
400 000 zł |
-20% |
— |
| 2015 |
3 |
500 000 zł |
+455,6% |
— |
| 2014 |
1 |
90 000 zł |
-56,1% |
— |
| 2013 |
3 |
205 002 zł |
+110,3% |
— |
| 2012 |
2 |
97 500 zł |
-57,6% |
1 944 zł/m² |
| 2011 |
1 |
230 000 zł |
— |
— |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tuszewo Północne: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2010–2025) |
Domy (2010–2025) |
| Sprzedaże |
6 | 29 |
| Mediana ceny |
1 067 500 zł | 350 000 zł |
| Cena za m² |
11 208 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
97,7 m² | — |
| Typowy przedział |
55 750 – 11 750 000 zł | 72 000 – 608 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Tuszewo Północne
Rozkład obliczony na podstawie 35 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
11,4% |
| 110 000 – 230 000 zł |
14,3% |
| 230 000 – 470 000 zł |
45,7% |
| 470 000 – 990 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 990 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Tuszewo Północne
Rozkład ceny za m² na podstawie 6 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 820 zł/m² |
16,7% |
| 820 – 1 500 zł/m² |
16,7% |
| 1 500 – 20 000 zł/m² |
16,7% |
| 20 000 – 87 000 zł/m² |
33,3% |
| Powyżej 87 000 zł/m² |
16,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Tuszewo Północne
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 66 m² |
16,7% |
| 66 – 81 m² |
16,7% |
| 81 – 98 m² |
50% |
| 98 – 110 m² |
0% |
| Powyżej 110 m² |
16,7% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na osiedlu Tuszewo Północne
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 670 m² |
10,3% |
| 670 – 890 m² |
17,2% |
| 890 – 2 600 m² |
44,8% |
| 2 600 – 3 300 m² |
17,2% |
| Powyżej 3 300 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tuszewo Północne: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 3 izby |
16,7% |
31 000 zł |
488 zł/m² |
| 4 izby |
66,7% |
2 000 000 zł |
49 109 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
16,7% |
130 000 zł |
1 143 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Tuszewo Północne
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| 073 |
26 |
1 230 000 zł |
85 zł/m² |
| 074 |
25 |
— |
28 zł/m² |
| 071 |
13 |
460 000 zł |
45 zł/m² |
| 068 |
13 |
60 000 zł |
40 zł/m² |
| 072 |
12 |
355 000 zł |
44 zł/m² |
| 070 |
11 |
— |
82 zł/m² |
| 069 |
3 |
— |
159 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Tuszewo Północne: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
58 |
49 zł/m² |
79 400 zł |
2 032 m² |
| Wszystkie działki |
59 |
48 zł/m² |
78 800 zł |
2 032 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Tuszewo Północne
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
18 |
0 |
5 |
8 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
0 |
1 |
3 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
161 |
6 |
38 |
79 |
38 |
Tuszewo Północne: dom sprzedaje się za medianę 350 000 zł. Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 1 067 500 zł (11 208 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (66,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Tuszewo Północne — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Tuszewo Północne?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Tuszewo Północne trzeba przeznaczyć średnio 1 399 950 zł, czyli około 10 852 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 204.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Tuszewo Północne?
Ceny wahają się od około 1 399 900 zł do 1 400 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 129 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Tuszewo Północne?
Średnia cena to 10 852 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Tuszewo Północne?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom.