Znajdź 3 070 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Rudniki, w cenach między 277 000 zł a 3 000 000 zł, przy średniej cenie 575 544 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Rudniki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Rudniki? Odpowiedź dają sprzedaże w 2017 roku: 109 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 90 600 zł a 246 700 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
109 000 zł
2017
Mediana ceny za m²
3 804 zł/m²
2017
Zarejestrowane sprzedaże
5
2017
Ceny w ciągu roku
-11%
mediana
Od 2011 roku
+21,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-63,7%
Gdańsk: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-51,4%
Polska: 224 335 zł
Statystyki dla osiedla Rudniki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 109 000 zł, czyli 3 804 zł/m², w obserwowanym przedziale od 90 600 zł do 246 700 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 82 000 zł do 310 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 100 000 zł a 210 000 zł, a 10,8% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 27,6 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 63,7% niższa od mediany gminy (Gdańsk: 300 000 zł), a od mediany krajowej (224 335 zł) jest o 51,4% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Rudniki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
1 |
450 000 zł |
+106,4% |
9 677 zł/m² |
| 2024 |
1 |
218 000 zł |
-29,6% |
7 899 zł/m² |
| 2023 |
2 |
309 500 zł |
+13,4% |
6 946 zł/m² |
| 2022 |
2 |
273 000 zł |
+55,7% |
6 335 zł/m² |
| 2021 |
2 |
175 349 zł |
+45,2% |
6 353 zł/m² |
| 2020 |
2 |
120 750 zł |
-4,9% |
4 375 zł/m² |
| 2019 |
4 |
127 000 zł |
-55,8% |
4 601 zł/m² |
| 2018 |
2 |
287 500 zł |
+163,8% |
3 900 zł/m² |
| 2017 |
5 |
109 000 zł |
-11% |
3 804 zł/m² |
| 2016 |
4 |
122 500 zł |
— |
3 492 zł/m² |
| 2014 |
1 |
85 000 zł |
— |
1 741 zł/m² |
| 2012 |
1 |
1 000 zł |
-98,9% |
22 zł/m² |
| 2011 |
9 |
90 000 zł |
-13,5% |
3 116 zł/m² |
| 2010 |
1 |
104 000 zł |
— |
2 905 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rudniki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2017) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
109 000 zł |
| Cena za m² |
3 804 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
27,6 m² |
| Typowy przedział |
90 600 – 246 700 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Rudniki
Rozkład obliczony na podstawie 37 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 82 000 zł |
10,8% |
| 82 000 – 100 000 zł |
16,2% |
| 100 000 – 210 000 zł |
43,2% |
| 210 000 – 310 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 310 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Rudniki
Rozkład ceny za m² na podstawie 35 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 600 zł/m² |
11,4% |
| 2 600 – 3 100 zł/m² |
11,4% |
| 3 100 – 5 300 zł/m² |
48,6% |
| 5 300 – 6 900 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
11,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rudniki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
55,6% |
114 250 zł |
4 248 zł/m² |
| 3 izby |
33,3% |
144 800 zł |
4 307 zł/m² |
| 4 izby |
11,1% |
311 500 zł |
3 685 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Rudniki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 101 |
45 |
— |
173 zł/m² |
| 300s |
30 |
— |
160 zł/m² |
| 115 |
25 |
— |
178 zł/m² |
| 116 |
23 |
— |
207 zł/m² |
| 301s |
19 |
— |
142 zł/m² |
| 102 |
13 |
— |
208 zł/m² |
| 136 |
7 |
— |
34 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Rudniki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
17 |
273 zł/m² |
520 000 zł |
6 653 m² |
| Grunty rolne |
48 |
160 zł/m² |
816 712 zł |
9 294 m² |
| Wszystkie działki |
112 |
160 zł/m² |
1 265 348 zł |
9 179 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Rudniki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
21 |
1 |
0 |
15 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
2 |
0 |
0 |
2 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
294 |
47 |
0 |
154 |
93 |
Trajektorię cen osiedla Rudniki widać w dłuższej perspektywie: 90 000 zł mediany w 2011 roku, 109 000 zł w 2017 roku, czyli +21,1%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 25% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Rudniki
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Rudniki?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Rudniki trzeba przeznaczyć średnio 575 544 zł, czyli około 10 455 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Rudniki?
Aktualna oferta to około 3 070 nieruchomości: 19 mieszkań i 1 dom oraz 3 050 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 277 000 zł do 3 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Rudniki?
Średnio mają około 55 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 303 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 42 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Rudniki?
Średnia cena to 10 455 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 665 zł/m², a dla domów spada do 9 901 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Rudniki?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.