Odkryj 248 nieruchomości na sprzedaż na terenie Zerznia. Ceny wahają się od 669 000 zł do 6 990 000 zł, a średnia cena to 1 419 161 zł.
Ceny nieruchomości Zerznia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 85 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 1 050 750 zł rynek Zerznia najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 191,9%.
Mediana ceny sprzedaży
1 050 750 zł
2025
Mediana ceny za m²
14 061 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
85
2025
Ceny w ciągu roku
+54,6%
mediana
Od 2010 roku
+191,9%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+33%
Wawer: 790 000 zł
Wobec mediany krajowej
+133,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zerznia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 050 750 zł, czyli 14 061 zł/m², w obserwowanym przedziale od 494 400 zł do 1 792 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 310 000 zł do 940 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,7% transakcji zawarto między 380 000 zł a 660 000 zł, a 10% przekroczyło 940 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 55 do 85 m², a 9,7% przekracza 120 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Wawer: 790 000 zł) o 33%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 133,5%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 23 sprzedaże mieszkań, z medianą 880 300 zł i 12 394 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 1 065 375 zł (13 169 zł/m²) przy 60 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zerznia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
23 |
880 300 zł |
-16,2% |
12 394 zł/m² |
| 2025 |
85 |
1 050 750 zł |
+54,6% |
14 061 zł/m² |
| 2024 |
148 |
679 500 zł |
-1,5% |
11 816 zł/m² |
| 2023 |
142 |
690 000 zł |
+28,1% |
8 750 zł/m² |
| 2022 |
176 |
538 612 zł |
+14,6% |
6 739 zł/m² |
| 2021 |
191 |
470 000 zł |
+14,6% |
6 647 zł/m² |
| 2020 |
75 |
410 000 zł |
-2,7% |
7 577 zł/m² |
| 2019 |
78 |
421 550 zł |
+19,6% |
6 859 zł/m² |
| 2018 |
48 |
352 500 zł |
-18% |
6 104 zł/m² |
| 2017 |
53 |
430 000 zł |
+12,4% |
5 649 zł/m² |
| 2016 |
76 |
382 500 zł |
+14,5% |
5 891 zł/m² |
| 2015 |
31 |
334 000 zł |
-8,2% |
5 473 zł/m² |
| 2014 |
42 |
364 000 zł |
+2,8% |
5 011 zł/m² |
| 2013 |
48 |
354 000 zł |
+7,8% |
4 998 zł/m² |
| 2012 |
9 |
328 500 zł |
-8,2% |
7 969 zł/m² |
| 2011 |
16 |
358 000 zł |
-0,6% |
7 105 zł/m² |
| 2010 |
24 |
360 000 zł |
— |
7 955 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zerzeń: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
85 |
| Mediana ceny |
1 050 750 zł |
| Cena za m² |
14 061 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
75 m² |
| Typowy przedział |
494 400 – 1 792 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zerznia
Rozkład obliczony na podstawie 1 265 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 310 000 zł |
9,9% |
| 310 000 – 380 000 zł |
15,9% |
| 380 000 – 660 000 zł |
45,7% |
| 660 000 – 940 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 940 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zerznia
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 265 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 800 zł/m² |
9,8% |
| 4 800 – 6 000 zł/m² |
18,3% |
| 6 000 – 9 500 zł/m² |
44% |
| 9 500 – 14 000 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zerznia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
10,4% |
| 37 – 55 m² |
17% |
| 55 – 85 m² |
45,5% |
| 85 – 120 m² |
17,4% |
| Powyżej 120 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zerzeń: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,3% |
317 500 zł |
10 270 zł/m² |
| 2 izby |
17,4% |
368 500 zł |
9 072 zł/m² |
| 3 izby |
35,1% |
524 000 zł |
8 405 zł/m² |
| 4 izby |
29% |
625 500 zł |
8 265 zł/m² |
| 5 izb |
7,4% |
700 000 zł |
6 914 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,9% |
621 000 zł |
5 534 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Zerznia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3-13-30 |
531 |
420 300 zł |
772 zł/m² |
| 3-13-47 |
198 |
564 780 zł |
508 zł/m² |
| 3-13-40 |
191 |
610 000 zł |
571 zł/m² |
| 3-13-34 |
180 |
392 000 zł |
629 zł/m² |
| 3-13-31 |
142 |
477 662 zł |
800 zł/m² |
| 3-13-18 |
141 |
666 000 zł |
639 zł/m² |
| 3-13-35 |
128 |
540 562 zł |
763 zł/m² |
| 3-13-51 |
127 |
329 000 zł |
888 zł/m² |
| 3-13-49 |
100 |
880 000 zł |
497 zł/m² |
| 3-13-20 |
88 |
640 000 zł |
652 zł/m² |
Ceny działek na terenie Zerznia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
218 |
831 zł/m² |
850 000 zł |
924 m² |
| Grunty rolne |
72 |
788 zł/m² |
702 500 zł |
984 m² |
| Wszystkie działki |
496 |
651 zł/m² |
700 000 zł |
910 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zerznia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
399 |
87 |
0 |
265 |
47 |
| 2026 (do 17.08) |
111 |
23 |
0 |
73 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
4 165 |
1 276 |
0 |
1 144 |
1 745 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Zerznia to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 524 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 54,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Zerznia: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Zerznia?
Licz się ze średnią kwotą 1 419 161 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Zerznia, czyli około 11 647 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 248 nieruchomości: 172 domy i 76 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Zerznia?
Znajdziesz tu oferty od 669 000 zł do 6 990 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Zerznia?
Średnio mają około 122 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 140 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 82 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Zerznia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 70 m² | 963 688 zł |
| 4 pokoje | 89 m² | 1 147 554 zł |
| 5 pokoi | 149 m² | 1 698 049 zł |
| 6 pokoi | 202 m² | 2 267 389 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Zerznia?
Średnia cena to 11 647 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 688 zł/m², a dla domów spada do 11 378 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Zerznia?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 4-pokojowe mieszkanie.