Odkryj 47 nieruchomości na sprzedaż na terenie Anina. Ceny wahają się od 480 000 zł do 10 000 000 zł, a średnia cena to 2 720 936 zł.
Ceny nieruchomości Anina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Anina wyniosła 800 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie dzielnicy (Wawer) mediana to 790 000 zł. Zmiana roczna: +14,3%.
Mediana ceny sprzedaży
800 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
13 774 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
45
2025
Ceny w ciągu roku
+14,3%
mediana
Od 2010 roku
+108,1%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+1,3%
Wawer: 790 000 zł
Wobec mediany krajowej
+77,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Anina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 800 000 zł, czyli 13 774 zł/m², w obserwowanym przedziale od 491 000 zł do 2 000 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 1 100 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 360 000 zł a 670 000 zł, a 10,1% przekroczyło 1 100 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 45 do 74 m², a 8,6% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Wawer: 790 000 zł) o 1,3%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 77,8%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 905 000 zł i 15 863 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 880 000 zł (14 684 zł/m²) przy 21 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Anina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
905 000 zł |
+13,1% |
15 863 zł/m² |
| 2025 |
45 |
800 000 zł |
+14,3% |
13 774 zł/m² |
| 2024 |
49 |
700 000 zł |
+13,4% |
13 510 zł/m² |
| 2023 |
30 |
617 500 zł |
-8,5% |
12 670 zł/m² |
| 2022 |
38 |
675 000 zł |
+37,9% |
12 478 zł/m² |
| 2021 |
80 |
489 474 zł |
-14% |
8 696 zł/m² |
| 2020 |
47 |
569 000 zł |
+6,4% |
8 750 zł/m² |
| 2019 |
49 |
535 000 zł |
+22,8% |
8 110 zł/m² |
| 2018 |
66 |
435 500 zł |
-0,9% |
7 254 zł/m² |
| 2017 |
120 |
439 481 zł |
+12,7% |
7 780 zł/m² |
| 2016 |
49 |
390 000 zł |
-25% |
6 978 zł/m² |
| 2015 |
60 |
520 340 zł |
+59,9% |
7 861 zł/m² |
| 2014 |
48 |
325 412 zł |
-24,5% |
6 682 zł/m² |
| 2013 |
16 |
431 128 zł |
+30,6% |
6 253 zł/m² |
| 2012 |
9 |
330 000 zł |
+13,8% |
6 402 zł/m² |
| 2011 |
16 |
290 000 zł |
-24,6% |
6 911 zł/m² |
| 2010 |
15 |
384 500 zł |
— |
7 928 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Anin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
45 |
| Mediana ceny |
800 000 zł |
| Cena za m² |
13 774 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,4 m² |
| Typowy przedział |
491 000 – 2 000 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Anina
Rozkład obliczony na podstawie 745 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
10,1% |
| 240 000 – 360 000 zł |
17,9% |
| 360 000 – 670 000 zł |
44% |
| 670 000 – 1 100 000 zł |
18% |
| Powyżej 1 100 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Anina
Rozkład ceny za m² na podstawie 745 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 900 zł/m² |
10,1% |
| 5 900 – 7 200 zł/m² |
17,4% |
| 7 200 – 9 700 zł/m² |
44,4% |
| 9 700 – 14 000 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Anina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
10,1% |
| 32 – 45 m² |
18,3% |
| 45 – 74 m² |
43,2% |
| 74 – 120 m² |
19,9% |
| Powyżej 120 m² |
8,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Anin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,7% |
310 000 zł |
9 592 zł/m² |
| 2 izby |
25,1% |
359 136 zł |
9 123 zł/m² |
| 3 izby |
33,6% |
490 000 zł |
9 189 zł/m² |
| 4 izby |
22% |
595 728 zł |
8 648 zł/m² |
| 5 izb |
6,9% |
900 000 zł |
8 784 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,6% |
1 660 000 zł |
8 491 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Anina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3-11-25 |
322 |
462 000 zł |
— |
| 3-11-22 |
210 |
406 935 zł |
31 zł/m² |
| 3-11-05 |
45 |
800 000 zł |
— |
| 3-11-34 |
42 |
733 000 zł |
590 zł/m² |
| 3-11-12 |
38 |
500 000 zł |
— |
| 3-11-14 |
37 |
888 000 zł |
747 zł/m² |
| 3-11-13 |
35 |
2 250 000 zł |
968 zł/m² |
| 3-11-04 |
31 |
445 000 zł |
— |
| 3-11-21 |
31 |
900 000 zł |
— |
| 3-11-20 |
28 |
900 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Anina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
48 |
672 zł/m² |
790 000 zł |
1 027 m² |
| Wszystkie działki |
61 |
614 zł/m² |
765 000 zł |
1 186 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Anina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
81 |
45 |
0 |
4 |
32 |
| 2026 (do 17.08) |
25 |
8 |
0 |
3 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
1 334 |
754 |
0 |
69 |
511 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Anina to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 490 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 14,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Anina: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Anina?
Licz się ze średnią kwotą 2 720 936 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Anina, czyli około 11 503 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 47 nieruchomości: 25 mieszkań i 22 domy.
Jaki jest przedział cen na terenie Anina?
Ceny wahają się od około 480 000 zł do 10 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Anina?
Średnio mają około 237 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 381 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 109 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Anina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 781 400 zł |
| 3 pokoje | 67 m² | 1 177 000 zł |
| 5 pokoi | 213 m² | 1 976 000 zł |
| 6 pokoi | 265 m² | 3 030 615 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Anina?
Średnia cena to 11 503 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 847 zł/m², a dla domów spada do 11 065 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Anina?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.