Zobacz 133 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Nadwiśle: ceny od 430 000 zł do 3 990 000 zł, średnio 1 356 276 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Nadwiśle według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 153 mieszkania zmieniły właściciela na osiedlu Nadwiśle, przy medianie ceny 910 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 97,8%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 11 060 zł.
Mediana ceny sprzedaży
910 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 060 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
153
2025
Ceny w ciągu roku
+13,8%
mediana
Od 2010 roku
+97,8%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+15,2%
Wawer: 790 000 zł
Wobec mediany krajowej
+102,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Nadwiśle obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 910 000 zł, czyli 11 060 zł/m², w obserwowanym przedziale od 618 000 zł do 4 170 156 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 380 000 zł do 1 100 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 430 000 zł a 750 000 zł, a 10,2% przekroczyło 1 100 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 43,3% sprzedanych lokali ma od 70 do 81 m², a 9% przekracza 140 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Wawer: 790 000 zł) o 15,2%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 102,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 800 000 zł i 8 193 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 910 000 zł (11 527 zł/m²) przy 61 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Nadwiśle rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
13 |
800 000 zł |
-12,1% |
8 193 zł/m² |
| 2025 |
153 |
910 000 zł |
+13,8% |
11 060 zł/m² |
| 2024 |
189 |
799 900 zł |
+55,3% |
9 526 zł/m² |
| 2023 |
138 |
514 903 zł |
-19,2% |
7 394 zł/m² |
| 2022 |
124 |
637 500 zł |
+39,2% |
7 111 zł/m² |
| 2021 |
257 |
458 000 zł |
+15,4% |
6 019 zł/m² |
| 2020 |
56 |
397 000 zł |
+2,6% |
5 248 zł/m² |
| 2019 |
75 |
387 000 zł |
+0,5% |
5 228 zł/m² |
| 2018 |
57 |
385 000 zł |
+5,5% |
5 121 zł/m² |
| 2017 |
64 |
365 000 zł |
-8,8% |
4 893 zł/m² |
| 2016 |
13 |
400 000 zł |
-0,6% |
6 090 zł/m² |
| 2015 |
18 |
402 500 zł |
+8,1% |
5 798 zł/m² |
| 2014 |
20 |
372 500 zł |
-17,7% |
5 627 zł/m² |
| 2013 |
10 |
452 500 zł |
+1,5% |
6 522 zł/m² |
| 2012 |
17 |
446 000 zł |
-4,6% |
6 298 zł/m² |
| 2011 |
18 |
467 500 zł |
+1,6% |
7 352 zł/m² |
| 2010 |
23 |
460 000 zł |
— |
7 194 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nadwiśle: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
153 |
| Mediana ceny |
910 000 zł |
| Cena za m² |
11 060 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
76,4 m² |
| Typowy przedział |
618 000 – 4 170 156 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Nadwiśle
Rozkład obliczony na podstawie 1 245 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 380 000 zł |
10,4% |
| 380 000 – 430 000 zł |
17,6% |
| 430 000 – 750 000 zł |
43,2% |
| 750 000 – 1 100 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 1 100 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Nadwiśle
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 245 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 100 zł/m² |
9,3% |
| 5 100 – 5 800 zł/m² |
18,4% |
| 5 800 – 8 700 zł/m² |
44,1% |
| 8 700 – 12 000 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Nadwiśle
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 58 m² |
10,2% |
| 58 – 70 m² |
17% |
| 70 – 81 m² |
43,3% |
| 81 – 140 m² |
20,5% |
| Powyżej 140 m² |
9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nadwiśle: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,2% |
520 000 zł |
9 477 zł/m² |
| 2 izby |
3,6% |
440 000 zł |
7 797 zł/m² |
| 3 izby |
58,4% |
450 000 zł |
7 372 zł/m² |
| 4 izby |
23,1% |
645 000 zł |
8 787 zł/m² |
| 5 izb |
13,3% |
914 826 zł |
9 231 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,5% |
1 095 490 zł |
8 625 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Nadwiśle
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3-14-28 |
326 |
399 500 zł |
402 zł/m² |
| 3-13-54 |
312 |
720 000 zł |
689 zł/m² |
| 3-14-15 |
312 |
— |
490 zł/m² |
| 3-14-13 |
149 |
— |
468 zł/m² |
| 3-13-53 |
114 |
640 567 zł |
556 zł/m² |
| 3-14-12 |
102 |
860 000 zł |
544 zł/m² |
| 3-14-30 |
96 |
525 000 zł |
443 zł/m² |
| 3-14-35 |
88 |
609 500 zł |
552 zł/m² |
| 3-14-25 |
85 |
503 620 zł |
958 zł/m² |
| 3-14-16 |
82 |
626 885 zł |
450 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Nadwiśle: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
41 |
819 zł/m² |
1 150 000 zł |
883 m² |
| Grunty rolne |
115 |
750 zł/m² |
790 000 zł |
938 m² |
| Grunty leśne |
6 |
269 zł/m² |
812 500 zł |
3 553 m² |
| Wszystkie działki |
483 |
591 zł/m² |
620 000 zł |
883 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Nadwiśle
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
364 |
153 |
0 |
158 |
53 |
| 2026 (do 17.08) |
83 |
13 |
0 |
39 |
31 |
| Razem 2010–2026 |
3 408 |
1 251 |
0 |
915 |
1 242 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 910 000 zł (11 060 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (58,4% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Nadwiśle: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Nadwiśle?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Nadwiśle trzeba przeznaczyć średnio 1 356 276 zł, czyli około 11 217 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Nadwiśle?
Aktualna oferta to około 133 nieruchomości: 68 domów i 49 mieszkań oraz 16 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Nadwiśle?
Oferty zaczynają się od 430 000 zł i sięgają 3 990 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Nadwiśle?
Średnio mają około 121 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 146 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 86 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Nadwiśle:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 50 m² | 757 900 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 906 688 zł |
| 4 pokoje | 111 m² | 1 220 878 zł |
| 5 pokoi | 134 m² | 1 570 941 zł |
| 6 pokoi | 175 m² | 1 725 417 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Nadwiśle?
Średnia cena to 11 217 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 572 zł/m², a dla domów spada do 11 067 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Nadwiśle?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.