Znajdź 872 nieruchomości na sprzedaż na terenie Sadula, w cenach między 580 000 zł a 3 600 000 zł, przy średniej cenie 1 286 911 zł.
Ceny nieruchomości Sadula według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 8 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 966 000 zł rynek Sadula najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 78,9%.
Mediana ceny sprzedaży
966 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
14 234 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
+3,9%
mediana
Od 2010 roku
+78,9%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+22,3%
Wawer: 790 000 zł
Wobec mediany krajowej
+114,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sadula obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 966 000 zł, czyli 14 234 zł/m², w obserwowanym przedziale od 800 000 zł do 1 366 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 800 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 340 000 zł a 590 000 zł, a 10,8% przekroczyło 800 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,9% sprzedanych lokali ma od 53 do 84 m², a 10,4% przekracza 110 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Wawer: 790 000 zł) o 22,3%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 114,7%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sadula rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
900 000 zł |
-6,8% |
13 177 zł/m² |
| 2025 |
8 |
966 000 zł |
+3,9% |
14 234 zł/m² |
| 2024 |
7 |
930 000 zł |
+38,8% |
12 678 zł/m² |
| 2023 |
14 |
670 000 zł |
-10,1% |
10 057 zł/m² |
| 2022 |
11 |
745 000 zł |
+0% |
10 518 zł/m² |
| 2021 |
7 |
745 000 zł |
-2% |
8 798 zł/m² |
| 2020 |
3 |
760 000 zł |
+62,7% |
7 103 zł/m² |
| 2019 |
18 |
467 000 zł |
+33,6% |
7 160 zł/m² |
| 2018 |
30 |
349 500 zł |
-22,8% |
6 348 zł/m² |
| 2017 |
66 |
452 750 zł |
+27,9% |
6 322 zł/m² |
| 2016 |
26 |
354 000 zł |
-25,9% |
6 530 zł/m² |
| 2015 |
10 |
477 500 zł |
+80,2% |
4 922 zł/m² |
| 2014 |
2 |
265 000 zł |
-34,6% |
4 618 zł/m² |
| 2013 |
3 |
405 000 zł |
-29,6% |
5 975 zł/m² |
| 2012 |
4 |
575 000 zł |
+21,6% |
7 118 zł/m² |
| 2011 |
5 |
473 000 zł |
-12,4% |
7 692 zł/m² |
| 2010 |
7 |
540 000 zł |
— |
7 682 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sadul: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
966 000 zł |
| Cena za m² |
14 234 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
65,2 m² |
| Typowy przedział |
800 000 – 1 366 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sadula
Rozkład obliczony na podstawie 222 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 300 000 zł |
9,9% |
| 300 000 – 340 000 zł |
16,7% |
| 340 000 – 590 000 zł |
44,1% |
| 590 000 – 800 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 800 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sadula
Rozkład ceny za m² na podstawie 222 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 900 zł/m² |
9,9% |
| 4 900 – 6 200 zł/m² |
18,5% |
| 6 200 – 7 300 zł/m² |
43,2% |
| 7 300 – 11 000 zł/m² |
18,9% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sadula
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 48 m² |
10,8% |
| 48 – 53 m² |
19,4% |
| 53 – 84 m² |
41,9% |
| 84 – 110 m² |
17,6% |
| Powyżej 110 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sadul: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
185 000 zł |
6 535 zł/m² |
| 2 izby |
25,7% |
312 801 zł |
7 023 zł/m² |
| 3 izby |
29,7% |
485 500 zł |
7 877 zł/m² |
| 4 izby |
27,9% |
520 000 zł |
7 193 zł/m² |
| 5 izb |
11,7% |
656 000 zł |
6 522 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,5% |
789 000 zł |
6 658 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sadula
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3-11-41 |
109 |
420 000 zł |
— |
| 3-11-24 |
95 |
485 000 zł |
653 zł/m² |
| 3-11-32 |
77 |
672 500 zł |
788 zł/m² |
| 3-11-33 |
44 |
450 000 zł |
1 499 zł/m² |
| 3-11-23 |
34 |
515 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Sadula: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
24 |
859 zł/m² |
922 500 zł |
1 071 m² |
| Wszystkie działki |
30 |
798 zł/m² |
825 000 zł |
1 048 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sadula
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
29 |
8 |
0 |
7 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
1 |
0 |
1 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
533 |
225 |
0 |
43 |
265 |
W porównaniu z medianą dzielnicy (Wawer: 790 000 zł) ceny Sadula są o 22,3% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +114,7%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +78,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sadula
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Sadula?
Licz się ze średnią kwotą 1 286 911 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Sadula, czyli około 7 306 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 872: 13 mieszkań i 7 domów oraz 852 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 580 000 zł do 3 600 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Sadula?
Średnia powierzchnia to około 176 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 375 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Sadula:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 42 m² | 594 000 zł |
| 4 pokoje | 97 m² | 1 120 907 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 7 306 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 808 zł/m², a dla domów spada do 5 432 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Sadula?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.