Znajdź 63 domy na sprzedaż na terenie Radości, w cenach między 340 000 zł a 6 990 000 zł, przy średniej cenie 2 984 048 zł.
Ceny nieruchomości Radości według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Radości wyniosła 1 625 000 zł w 2025 roku, na podstawie 18 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 30%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 12 774 zł.
Mediana ceny sprzedaży
1 625 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
12 774 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
18
2025
Ceny w ciągu roku
+30%
mediana
Od 2010 roku
+100,1%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+105,7%
Wawer: 790 000 zł
Wobec mediany krajowej
+261,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Radości obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 625 000 zł, czyli 12 774 zł/m², w obserwowanym przedziale od 830 900 zł do 2 458 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 320 000 zł do 1 400 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 450 000 zł a 980 000 zł, a 10% przekroczyło 1 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 83 do 130 m², a 11% przekracza 150 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Wawer: 790 000 zł) o 105,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 261,1%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 1 999 000 zł (12 676 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radości rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
1 945 000 zł |
+19,7% |
13 174 zł/m² |
| 2025 |
18 |
1 625 000 zł |
+30% |
12 774 zł/m² |
| 2024 |
25 |
1 250 000 zł |
+19% |
11 223 zł/m² |
| 2023 |
21 |
1 050 000 zł |
+21,1% |
10 697 zł/m² |
| 2022 |
19 |
867 000 zł |
+3,2% |
8 906 zł/m² |
| 2021 |
29 |
840 000 zł |
+21% |
7 171 zł/m² |
| 2020 |
18 |
694 500 zł |
+33,6% |
6 442 zł/m² |
| 2019 |
25 |
520 000 zł |
+12,4% |
6 139 zł/m² |
| 2018 |
20 |
462 500 zł |
+3,6% |
5 269 zł/m² |
| 2017 |
30 |
446 250 zł |
+22,3% |
4 846 zł/m² |
| 2016 |
29 |
365 000 zł |
+46,9% |
4 845 zł/m² |
| 2015 |
2 |
248 500 zł |
-61% |
5 074 zł/m² |
| 2014 |
6 |
637 500 zł |
+122,1% |
4 372 zł/m² |
| 2013 |
3 |
287 079 zł |
-65% |
5 000 zł/m² |
| 2012 |
3 |
820 000 zł |
+72,6% |
5 854 zł/m² |
| 2011 |
16 |
475 000 zł |
-41,5% |
4 503 zł/m² |
| 2010 |
13 |
812 000 zł |
— |
6 917 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radość: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
18 |
| Mediana ceny |
1 625 000 zł |
| Cena za m² |
12 774 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
116,1 m² |
| Typowy przedział |
830 900 – 2 458 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radości
Rozkład obliczony na podstawie 281 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 320 000 zł |
9,3% |
| 320 000 – 450 000 zł |
17,1% |
| 450 000 – 980 000 zł |
45,2% |
| 980 000 – 1 400 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 1 400 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radości
Rozkład ceny za m² na podstawie 281 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 000 zł/m² |
10,3% |
| 4 000 – 5 200 zł/m² |
18,9% |
| 5 200 – 8 900 zł/m² |
42,3% |
| 8 900 – 14 000 zł/m² |
18,9% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Radości
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 57 m² |
10,7% |
| 57 – 83 m² |
17,1% |
| 83 – 130 m² |
45,2% |
| 130 – 150 m² |
16% |
| Powyżej 150 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radość: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
467 500 zł |
9 422 zł/m² |
| 2 izby |
6,2% |
187 000 zł |
6 523 zł/m² |
| 3 izby |
23,8% |
420 000 zł |
8 414 zł/m² |
| 4 izby |
30,8% |
725 000 zł |
7 747 zł/m² |
| 5 izb |
23,8% |
869 000 zł |
7 358 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
14,7% |
1 135 100 zł |
8 797 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Radości
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3-12-35 |
118 |
1 059 500 zł |
524 zł/m² |
| 3-12-14 |
91 |
— |
719 zł/m² |
| 3-12-43 |
61 |
903 000 zł |
731 zł/m² |
| 3-12-17 |
42 |
1 215 000 zł |
600 zł/m² |
| 3-12-01 |
36 |
785 000 zł |
398 zł/m² |
| 3-12-07 |
34 |
— |
437 zł/m² |
| 3-12-09 |
33 |
— |
421 zł/m² |
| 3-12-47 |
31 |
520 000 zł |
734 zł/m² |
| 3-12-04 |
31 |
718 500 zł |
1 111 zł/m² |
| 3-12-23 |
28 |
402 180 zł |
587 zł/m² |
Ceny działek na terenie Radości: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
259 |
505 zł/m² |
725 000 zł |
1 429 m² |
| Grunty rolne |
16 |
578 zł/m² |
562 753 zł |
996 m² |
| Grunty leśne |
14 |
490 zł/m² |
980 000 zł |
1 572 m² |
| Wszystkie działki |
360 |
488 zł/m² |
700 000 zł |
1 398 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radości
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
139 |
19 |
0 |
60 |
60 |
| 2026 (do 17.08) |
61 |
4 |
0 |
31 |
26 |
| Razem 2010–2026 |
1 458 |
283 |
0 |
510 |
665 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Radości zamyka się między 830 900 zł a 2 458 750 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,3% nieruchomości sprzedano poniżej 320 000 zł, a 10% powyżej 1 400 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Radości
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Radości?
Na zakup nieruchomości na terenie Radości trzeba przeznaczyć średnio 2 984 048 zł, czyli około 11 150 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Radości?
Aktualna oferta to około 63 nieruchomości: 58 domów i 5 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 340 000 zł i sięgają 6 990 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 268 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 282 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 99 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Radości:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 5 pokoi | 204 m² | 2 801 321 zł |
| 6 pokoi | 390 m² | 4 025 231 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 11 150 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 972 zł/m², a dla domów spada do 11 095 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Radości?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.