Mamy 135 nieruchomości na sprzedaż na terenie Międzylesia, w cenach od 387 000 zł do 20 000 000 zł, przy średniej cenie 1 966 443 zł.
Ceny nieruchomości Międzylesia według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 280 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Międzylesia, przy medianie ceny 673 523 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 45,8%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 13 235 zł.
Mediana ceny sprzedaży
673 523 zł
2025
Mediana ceny za m²
13 235 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
280
2025
Ceny w ciągu roku
-25,2%
mediana
Od 2010 roku
+45,8%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-14,7%
Wawer: 790 000 zł
Wobec mediany krajowej
+49,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Międzylesia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 673 523 zł, czyli 13 235 zł/m², w obserwowanym przedziale od 363 100 zł do 1 499 050 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 980 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 430 000 zł a 720 000 zł, a 10,4% przekroczyło 980 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 47 do 76 m², a 10,4% przekracza 99 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 14,7% niższa od mediany dzielnicy (Wawer: 790 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 49,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 1 000 000 zł i 14 950 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 785 000 zł (14 706 zł/m²) przy 49 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Międzylesia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
1 000 000 zł |
+48,5% |
14 950 zł/m² |
| 2025 |
280 |
673 523 zł |
-25,2% |
13 235 zł/m² |
| 2024 |
39 |
900 000 zł |
+26,8% |
13 323 zł/m² |
| 2023 |
91 |
710 000 zł |
+77,9% |
9 930 zł/m² |
| 2022 |
53 |
399 000 zł |
-27,5% |
6 971 zł/m² |
| 2021 |
89 |
550 000 zł |
+14,6% |
8 867 zł/m² |
| 2020 |
27 |
480 000 zł |
-0,3% |
7 912 zł/m² |
| 2019 |
70 |
481 500 zł |
+18,9% |
7 724 zł/m² |
| 2018 |
15 |
405 000 zł |
+35,5% |
6 089 zł/m² |
| 2017 |
22 |
299 000 zł |
-28,7% |
6 347 zł/m² |
| 2016 |
22 |
419 500 zł |
+11,3% |
5 592 zł/m² |
| 2015 |
17 |
376 939 zł |
-5,4% |
5 632 zł/m² |
| 2014 |
52 |
398 400 zł |
+7,7% |
6 509 zł/m² |
| 2013 |
15 |
370 000 zł |
-19,7% |
7 007 zł/m² |
| 2012 |
23 |
460 606 zł |
+5,6% |
7 009 zł/m² |
| 2011 |
18 |
435 991 zł |
-5,6% |
6 972 zł/m² |
| 2010 |
31 |
462 000 zł |
— |
6 291 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Międzylesie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
280 |
| Mediana ceny |
673 523 zł |
| Cena za m² |
13 235 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,3 m² |
| Typowy przedział |
363 100 – 1 499 050 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Międzylesia
Rozkład obliczony na podstawie 875 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 300 000 zł |
9,7% |
| 300 000 – 430 000 zł |
18,3% |
| 430 000 – 720 000 zł |
44,1% |
| 720 000 – 980 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 980 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Międzylesia
Rozkład ceny za m² na podstawie 875 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 700 zł/m² |
10,3% |
| 5 700 – 7 300 zł/m² |
17,4% |
| 7 300 – 12 000 zł/m² |
43,9% |
| 12 000 – 15 000 zł/m² |
19,1% |
| Powyżej 15 000 zł/m² |
9,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Międzylesia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
10,2% |
| 38 – 47 m² |
17,7% |
| 47 – 76 m² |
44% |
| 76 – 99 m² |
17,7% |
| Powyżej 99 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Międzylesie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,7% |
398 062 zł |
12 765 zł/m² |
| 2 izby |
27,2% |
531 767 zł |
11 496 zł/m² |
| 3 izby |
36,8% |
561 717 zł |
9 662 zł/m² |
| 4 izby |
20,8% |
750 000 zł |
9 206 zł/m² |
| 5 izb |
7,2% |
805 000 zł |
8 250 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,4% |
810 000 zł |
7 193 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Międzylesia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3-11-53 |
100 |
387 000 zł |
862 zł/m² |
| 3-11-38 |
99 |
671 000 zł |
1 206 zł/m² |
| 3-11-43 |
63 |
484 000 zł |
1 030 zł/m² |
| 3-11-36 |
58 |
700 000 zł |
1 459 zł/m² |
| 3-11-46 |
57 |
420 000 zł |
669 zł/m² |
| 3-11-42 |
55 |
1 330 531 zł |
750 zł/m² |
| 3-11-58 |
46 |
460 000 zł |
1 487 zł/m² |
| 3-11-59 |
46 |
655 000 zł |
— |
| 3-11-35 |
43 |
734 500 zł |
1 227 zł/m² |
| 3-11-40 |
42 |
— |
393 zł/m² |
Ceny działek na terenie Międzylesia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
175 |
723 zł/m² |
965 000 zł |
1 500 m² |
| Grunty rolne |
7 |
780 zł/m² |
1 157 000 zł |
1 648 m² |
| Grunty leśne |
5 |
105 zł/m² |
200 000 zł |
2 281 m² |
| Wszystkie działki |
248 |
640 zł/m² |
771 000 zł |
1 286 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Międzylesia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
584 |
282 |
0 |
265 |
37 |
| 2026 (do 17.08) |
53 |
11 |
0 |
23 |
19 |
| Razem 2010–2026 |
1 964 |
888 |
0 |
539 |
537 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Międzylesia zamyka się między 363 100 zł a 1 499 050 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,7% nieruchomości sprzedano poniżej 300 000 zł, a 10,4% powyżej 980 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Międzylesia
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Międzylesia?
Na zakup nieruchomości na terenie Międzylesia trzeba przeznaczyć średnio 1 966 443 zł, czyli około 9 754 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Międzylesia?
Aktualna oferta to około 135 nieruchomości: 100 domów i 35 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Międzylesia?
Oferty zaczynają się od 387 000 zł i sięgają 20 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 202 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 243 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 82 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Międzylesia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 44 m² | 806 350 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 978 250 zł |
| 4 pokoje | 251 m² | 1 580 279 zł |
| 5 pokoi | 163 m² | 1 887 778 zł |
| 6 pokoi | 183 m² | 2 109 940 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Międzylesia?
Średnia cena to 9 754 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 685 zł/m², a dla domów spada do 9 289 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Międzylesia?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.