Mamy 245 nieruchomości na sprzedaż na terenie Marysina Wawerskiego, w cenach od 360 000 zł do 6 000 000 zł, przy średniej cenie 1 052 786 zł.
Ceny nieruchomości Marysina Wawerskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 99 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Marysina Wawerskiego, przy medianie ceny 710 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 101,4%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 14 870 zł.
Mediana ceny sprzedaży
710 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
14 870 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
99
2025
Ceny w ciągu roku
+2,2%
mediana
Od 2010 roku
+101,4%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-10,1%
Wawer: 790 000 zł
Wobec mediany krajowej
+57,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Marysina Wawerskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 710 000 zł, czyli 14 870 zł/m², w obserwowanym przedziale od 400 000 zł do 1 070 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 700 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,5% transakcji zawarto między 300 000 zł a 480 000 zł, a 10% przekroczyło 700 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,3% sprzedanych lokali ma od 40 do 61 m², a 10,2% przekracza 78 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10,1% niższa od mediany dzielnicy (Wawer: 790 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 57,8%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 40 sprzedaży mieszkań, z medianą 751 165 zł i 14 334 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 750 000 zł (14 374 zł/m²) przy 88 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Marysina Wawerskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
40 |
751 165 zł |
+5,8% |
14 334 zł/m² |
| 2025 |
99 |
710 000 zł |
+2,2% |
14 870 zł/m² |
| 2024 |
96 |
694 500 zł |
+33,6% |
14 101 zł/m² |
| 2023 |
110 |
520 000 zł |
+5% |
11 462 zł/m² |
| 2022 |
231 |
495 337 zł |
+10,9% |
9 408 zł/m² |
| 2021 |
172 |
446 544 zł |
+11,6% |
8 614 zł/m² |
| 2020 |
294 |
400 000 zł |
+5% |
7 844 zł/m² |
| 2019 |
76 |
381 000 zł |
+9,3% |
7 423 zł/m² |
| 2018 |
106 |
348 519 zł |
+26,5% |
6 909 zł/m² |
| 2017 |
189 |
275 606 zł |
-9,6% |
6 353 zł/m² |
| 2016 |
289 |
304 912 zł |
-6,2% |
6 297 zł/m² |
| 2015 |
195 |
325 000 zł |
+4,8% |
6 181 zł/m² |
| 2014 |
107 |
310 000 zł |
+11,3% |
6 080 zł/m² |
| 2013 |
76 |
278 598 zł |
-3,3% |
5 904 zł/m² |
| 2012 |
65 |
288 000 zł |
-3,4% |
6 099 zł/m² |
| 2011 |
91 |
297 999 zł |
-15,5% |
6 711 zł/m² |
| 2010 |
36 |
352 500 zł |
— |
6 518 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Marysin Wawerski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
99 |
| Mediana ceny |
710 000 zł |
| Cena za m² |
14 870 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47 m² |
| Typowy przedział |
400 000 – 1 070 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Marysina Wawerskiego
Rozkład obliczony na podstawie 2 272 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
8,8% |
| 220 000 – 300 000 zł |
20,9% |
| 300 000 – 480 000 zł |
42,5% |
| 480 000 – 700 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 700 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Marysina Wawerskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 272 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 800 zł/m² |
9,8% |
| 5 800 – 6 300 zł/m² |
20% |
| 6 300 – 8 800 zł/m² |
42,2% |
| 8 800 – 13 000 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Marysina Wawerskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,3% |
| 32 – 40 m² |
18,8% |
| 40 – 61 m² |
44,3% |
| 61 – 78 m² |
17,5% |
| Powyżej 78 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Marysin Wawerski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,6% |
256 758 zł |
8 928 zł/m² |
| 2 izby |
33% |
311 051 zł |
8 981 zł/m² |
| 3 izby |
36,9% |
373 888 zł |
8 024 zł/m² |
| 4 izby |
21,3% |
453 301 zł |
8 030 zł/m² |
| 5 izb |
3,7% |
600 655 zł |
7 222 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
675 400 zł |
5 568 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Marysina Wawerskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3-07-17 |
652 |
380 000 zł |
833 zł/m² |
| 3-07-15 |
373 |
422 396 zł |
1 845 zł/m² |
| 3-07-19 |
237 |
522 500 zł |
— |
| 3-07-16 |
184 |
295 000 zł |
— |
| 3-07-25 |
77 |
550 214 zł |
— |
| 3-07-31 |
59 |
406 912 zł |
— |
| 3-07-24 |
48 |
463 000 zł |
1 003 zł/m² |
| 3-07-32 |
41 |
— |
1 121 zł/m² |
| 3-07-33 |
40 |
527 500 zł |
550 zł/m² |
| 3-07-28 |
31 |
— |
1 115 zł/m² |
Ceny działek na terenie Marysina Wawerskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
22 |
1 440 zł/m² |
937 204 zł |
593 m² |
| Grunty rolne |
8 |
1 079 zł/m² |
1 175 000 zł |
1 124 m² |
| Wszystkie działki |
55 |
1 110 zł/m² |
874 407 zł |
752 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Marysina Wawerskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
206 |
104 |
0 |
10 |
92 |
| 2026 (do 17.08) |
62 |
40 |
0 |
2 |
20 |
| Razem 2010–2026 |
3 511 |
2 290 |
0 |
73 |
1 148 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 710 000 zł (14 870 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (36,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Marysina Wawerskiego: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Marysina Wawerskiego?
Licz się ze średnią kwotą 1 052 786 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Marysina Wawerskiego, czyli około 11 894 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Marysina Wawerskiego?
Obecnie dostępnych ofert: 245: 203 mieszkania i 18 domów oraz 24 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Marysina Wawerskiego?
Ceny wahają się od około 360 000 zł do 6 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Marysina Wawerskiego?
Średnio mają około 89 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 425 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Marysina Wawerskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 477 455 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 701 727 zł |
| 3 pokoje | 59 m² | 910 104 zł |
| 4 pokoje | 99 m² | 1 401 464 zł |
| 5 pokoi | 172 m² | 2 149 600 zł |
| 6 pokoi | 297 m² | 2 907 905 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Marysina Wawerskiego?
Średnio wychodzi około 11 894 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 15 001 zł/m², a dla domów spada do 7 059 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Marysina Wawerskiego?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.