Zobacz 161 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Wyględów: ceny od 440 000 zł do 14 900 000 zł, średnio 2 002 332 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Wyględów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Wyględów? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 1 589 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 594 500 zł a 3 535 200 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
1 589 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
23 650 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
110
2025
Ceny w ciągu roku
+13,5%
mediana
Od 2010 roku
+73,9%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+74,1%
Mokotów: 913 166 zł
Wobec mediany krajowej
+253,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Wyględów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 589 500 zł, czyli 23 650 zł/m², w obserwowanym przedziale od 594 500 zł do 3 535 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 440 000 zł do 2 200 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 630 000 zł a 1 300 000 zł, a 10,2% przekroczyło 2 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 53 do 93 m², a 11,5% przekracza 130 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Mokotów: 913 166 zł) o 74,1%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 253,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 800 000 zł i 18 442 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 1 599 000 zł (22 418 zł/m²) przy 59 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Wyględów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
800 000 zł |
-49,7% |
18 442 zł/m² |
| 2025 |
110 |
1 589 500 zł |
+13,5% |
23 650 zł/m² |
| 2024 |
102 |
1 400 000 zł |
+12% |
22 351 zł/m² |
| 2023 |
86 |
1 250 000 zł |
+15,7% |
17 747 zł/m² |
| 2022 |
117 |
1 080 000 zł |
+23,3% |
15 720 zł/m² |
| 2021 |
554 |
876 033 zł |
+28,8% |
13 594 zł/m² |
| 2020 |
227 |
680 000 zł |
-20,9% |
11 712 zł/m² |
| 2019 |
159 |
860 000 zł |
-9,5% |
12 478 zł/m² |
| 2018 |
149 |
950 000 zł |
+13,1% |
12 295 zł/m² |
| 2017 |
112 |
840 000 zł |
+9,5% |
11 609 zł/m² |
| 2016 |
129 |
767 000 zł |
+7,3% |
10 745 zł/m² |
| 2015 |
138 |
715 000 zł |
-11% |
10 014 zł/m² |
| 2014 |
140 |
802 970 zł |
+13,1% |
10 499 zł/m² |
| 2013 |
149 |
710 000 zł |
-17,9% |
10 000 zł/m² |
| 2012 |
113 |
865 000 zł |
-1,1% |
10 867 zł/m² |
| 2011 |
118 |
875 000 zł |
-4,3% |
11 812 zł/m² |
| 2010 |
97 |
914 000 zł |
— |
12 089 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wyględów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
110 |
| Mediana ceny |
1 589 500 zł |
| Cena za m² |
23 650 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
67,6 m² |
| Typowy przedział |
594 500 – 3 535 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wyględów
Rozkład obliczony na podstawie 2 505 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 440 000 zł |
10,2% |
| 440 000 – 630 000 zł |
17,7% |
| 630 000 – 1 300 000 zł |
43,5% |
| 1 300 000 – 2 200 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 2 200 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Wyględów
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 505 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 8 600 zł/m² |
9,9% |
| 8 600 – 11 000 zł/m² |
20,1% |
| 11 000 – 15 000 zł/m² |
42,2% |
| 15 000 – 22 000 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 22 000 zł/m² |
9,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wyględów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
10,1% |
| 39 – 53 m² |
17,4% |
| 53 – 93 m² |
44,5% |
| 93 – 130 m² |
16,5% |
| Powyżej 130 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wyględów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,5% |
454 790 zł |
18 518 zł/m² |
| 2 izby |
19,6% |
598 104 zł |
15 001 zł/m² |
| 3 izby |
29,6% |
814 419 zł |
13 694 zł/m² |
| 4 izby |
28,7% |
1 090 639 zł |
13 616 zł/m² |
| 5 izb |
13,1% |
1 550 000 zł |
14 374 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,5% |
2 450 000 zł |
15 731 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Wyględów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 1-01-27 |
864 |
715 179 zł |
— |
| 1-01-06 |
611 |
1 330 000 zł |
5 380 zł/m² |
| 1-02-11 |
145 |
408 000 zł |
— |
| 1-02-03 |
61 |
560 000 zł |
— |
| 1-02-12 |
47 |
475 000 zł |
— |
| 1-02-01 |
32 |
4 000 000 zł |
6 317 zł/m² |
| 1-02-04 |
27 |
550 000 zł |
— |
| 2-04-05 |
4 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Wyględów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
4 573 zł/m² |
470 000 zł |
417 m² |
| Wszystkie działki |
11 |
7 398 zł/m² |
2 800 000 zł |
630 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Wyględów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
224 |
112 |
0 |
11 |
101 |
| 2026 (do 17.08) |
22 |
5 |
0 |
2 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
4 282 |
2 518 |
0 |
58 |
1 706 |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Wyględów zamyka się między 594 500 zł a 3 535 200 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,2% nieruchomości sprzedano poniżej 440 000 zł, a 10,2% powyżej 2 200 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Wyględów: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wyględów?
Licz się ze średnią kwotą 2 002 332 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wyględów, czyli około 21 791 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Wyględów?
Obecnie dostępnych ofert: 161: 142 mieszkania i 19 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 440 000 zł do 14 900 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 92 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 325 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Wyględów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 29 m² | 641 667 zł |
| 2 pokoje | 46 m² | 1 053 407 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 1 842 987 zł |
| 4 pokoje | 131 m² | 3 352 641 zł |
| 5 pokoi | 173 m² | 4 764 875 zł |
| 6 pokoi | 230 m² | 4 526 043 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 21 791 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 24 103 zł/m², a dla domów spada do 18 565 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Wyględów?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.