Ceny nieruchomości Kamionka według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 9 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 145 000 zł rynek Kamionka najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2014–2025 mediana wzrosła o 195,9%.
Mediana ceny sprzedaży
145 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 902 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
-12,1%
mediana
Od 2014 roku
+195,9%
mediana
Wobec mediany gminy
-31%
Wałbrzych: 210 000 zł
Wobec mediany krajowej
-67,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kamionka obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 145 000 zł, czyli 3 902 zł/m², w obserwowanym przedziale od 117 000 zł do 286 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 44 000 zł do 210 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 38,6% transakcji zawarto między 68 000 zł a 140 000 zł, a 11,4% przekroczyło 210 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 39,8% sprzedanych lokali ma od 33 do 54 m², a 10,2% przekracza 71 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 31% niższa od mediany gminy (Wałbrzych: 210 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 67,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 177 500 zł i 3 375 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 177 500 zł (3 375 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kamionka rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
177 500 zł |
+22,4% |
3 375 zł/m² |
| 2025 |
9 |
145 000 zł |
-12,1% |
3 902 zł/m² |
| 2024 |
5 |
165 000 zł |
+4,8% |
3 312 zł/m² |
| 2023 |
5 |
157 461 zł |
-12,5% |
2 843 zł/m² |
| 2022 |
3 |
180 000 zł |
+35,3% |
3 519 zł/m² |
| 2021 |
9 |
133 000 zł |
+18,2% |
3 541 zł/m² |
| 2020 |
12 |
112 500 zł |
+32,4% |
2 122 zł/m² |
| 2019 |
9 |
85 000 zł |
-1,2% |
1 606 zł/m² |
| 2018 |
6 |
86 000 zł |
+5,5% |
2 212 zł/m² |
| 2017 |
2 |
81 500 zł |
+128% |
2 119 zł/m² |
| 2016 |
6 |
35 750 zł |
-45,8% |
1 166 zł/m² |
| 2015 |
3 |
66 000 zł |
+34,7% |
2 051 zł/m² |
| 2014 |
6 |
49 000 zł |
-15,5% |
1 419 zł/m² |
| 2013 |
3 |
58 000 zł |
+14,6% |
1 349 zł/m² |
| 2012 |
2 |
50 600 zł |
-39% |
1 794 zł/m² |
| 2011 |
1 |
83 000 zł |
+17,4% |
1 536 zł/m² |
| 2010 |
1 |
70 700 zł |
— |
1 318 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamionek: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
145 000 zł |
| Cena za m² |
3 902 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,1 m² |
| Typowy przedział |
117 000 – 286 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kamionka
Rozkład obliczony na podstawie 88 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 44 000 zł |
11,4% |
| 44 000 – 68 000 zł |
17% |
| 68 000 – 140 000 zł |
38,6% |
| 140 000 – 210 000 zł |
21,6% |
| Powyżej 210 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kamionka
Rozkład ceny za m² na podstawie 88 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
10,2% |
| 1 100 – 1 600 zł/m² |
17% |
| 1 600 – 3 200 zł/m² |
44,3% |
| 3 200 – 4 200 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 4 200 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kamionka
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
19,3% |
| 29 – 33 m² |
8% |
| 33 – 54 m² |
39,8% |
| 54 – 71 m² |
22,7% |
| Powyżej 71 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamionek: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
37,2% |
80 000 zł |
2 475 zł/m² |
| 3 izby |
40,7% |
115 000 zł |
2 480 zł/m² |
| 4 izby |
16,3% |
114 500 zł |
2 420 zł/m² |
| 5 izb |
5,8% |
143 000 zł |
2 703 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kamionka
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stary Zdrój Nr 20 |
64 |
100 000 zł |
61 zł/m² |
| Nowe Miasto Nr 21 |
4 |
70 700 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kamionka
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
18 |
11 |
0 |
4 |
3 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
8 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
195 |
138 |
0 |
9 |
48 |
Trajektorię cen Kamionka widać w dłuższej perspektywie: 49 000 zł mediany w 2014 roku, 145 000 zł w 2025 roku, czyli +195,9%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 80% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Kamionka — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kamionka?
Licz się ze średnią kwotą 175 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kamionka, czyli około 4 605 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kamionka?
W tej chwili do wyboru są 686 nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kamionka?
Średnio mają około 38 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 4 605 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kamionka?
Zdecydowanym faworytem jest 1-pokojowe mieszkanie.