Znajdź 527 nieruchomości na sprzedaż na terenie Gaju, w cenach między 159 000 zł a 649 000 zł, przy średniej cenie 317 333 zł.
Ceny nieruchomości Gaju według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 6 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Gaju, przy medianie ceny 180 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 65,1%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 084 zł.
Mediana ceny sprzedaży
180 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 084 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-15,3%
mediana
Od 2010 roku
+65,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-14,3%
Wałbrzych: 210 000 zł
Wobec mediany krajowej
-60%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Gaju obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 180 000 zł, czyli 5 084 zł/m², w obserwowanym przedziale od 97 500 zł do 345 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 42 000 zł do 220 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 80 000 zł a 160 000 zł, a 12,1% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 45 do 63 m², a 9,9% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 14,3% niższa od mediany gminy (Wałbrzych: 210 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 340 000 zł (5 624 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gaju rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
380 000 zł |
+111,1% |
5 635 zł/m² |
| 2025 |
6 |
180 000 zł |
-15,3% |
5 084 zł/m² |
| 2024 |
6 |
212 500 zł |
+102,4% |
4 108 zł/m² |
| 2023 |
2 |
105 000 zł |
+5% |
2 021 zł/m² |
| 2022 |
7 |
100 000 zł |
-39% |
2 077 zł/m² |
| 2021 |
8 |
164 000 zł |
+42% |
2 335 zł/m² |
| 2020 |
8 |
115 500 zł |
+35,9% |
2 044 zł/m² |
| 2019 |
3 |
85 000 zł |
-28,3% |
1 613 zł/m² |
| 2018 |
10 |
118 500 zł |
+28,8% |
1 848 zł/m² |
| 2017 |
4 |
92 000 zł |
+20,7% |
2 160 zł/m² |
| 2016 |
4 |
76 250 zł |
+65,8% |
1 687 zł/m² |
| 2015 |
3 |
46 000 zł |
-19,3% |
879 zł/m² |
| 2014 |
5 |
57 000 zł |
-28,7% |
895 zł/m² |
| 2013 |
3 |
80 000 zł |
-33,3% |
1 311 zł/m² |
| 2012 |
5 |
120 000 zł |
+136,4% |
2 640 zł/m² |
| 2011 |
8 |
50 765 zł |
-53,4% |
1 208 zł/m² |
| 2010 |
6 |
109 000 zł |
— |
2 133 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gaj: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
180 000 zł |
| Cena za m² |
5 084 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
57,7 m² |
| Typowy przedział |
97 500 – 345 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gaju
Rozkład obliczony na podstawie 91 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 000 zł |
11% |
| 42 000 – 80 000 zł |
16,5% |
| 80 000 – 160 000 zł |
44% |
| 160 000 – 220 000 zł |
16,5% |
| Powyżej 220 000 zł |
12,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gaju
Rozkład ceny za m² na podstawie 91 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 960 zł/m² |
11% |
| 960 – 1 500 zł/m² |
18,7% |
| 1 500 – 2 900 zł/m² |
42,9% |
| 2 900 – 4 300 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 4 300 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gaju
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
9,9% |
| 40 – 45 m² |
17,6% |
| 45 – 63 m² |
45,1% |
| 63 – 70 m² |
17,6% |
| Powyżej 70 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gaj: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
24,1% |
75 000 zł |
2 019 zł/m² |
| 3 izby |
52,9% |
113 500 zł |
2 410 zł/m² |
| 4 izby |
20,7% |
174 000 zł |
2 691 zł/m² |
| 5 izb |
2,3% |
150 000 zł |
1 857 zł/m² |
Ceny działek na terenie Gaju: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
17 |
20 zł/m² |
30 000 zł |
1 597 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gaju
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
12 |
7 |
0 |
3 |
2 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
6 |
0 |
0 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
223 |
141 |
0 |
28 |
54 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Gaju średnia bez wartości skrajnych wynosi 202 500 zł, przy medianie 180 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 084 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Gaju: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Gaju?
Licz się ze średnią kwotą 317 333 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Gaju, czyli około 3 506 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Gaju?
Obecnie dostępnych ofert: 527: 5 mieszkań i 1 dom oraz 521 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 159 000 zł do 649 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Gaju?
Średnia powierzchnia to około 91 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 220 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 3 506 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 885 zł/m², a dla domów spada do 2 950 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Gaju?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.