Odkryj 96 domów na sprzedaż na terenie Gotartowic. Ceny wahają się od 365 000 zł do 2 350 000 zł, a średnia cena to 1 688 333 zł.
Ceny nieruchomości Gotartowic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Gotartowic oscylowały w 2025 roku wokół 370 000 zł (mediana). To około 7 648 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 87,6% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
370 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 648 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
-18,7%
mediana
Od 2018 roku
+94,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+15,6%
Rybnik: 320 000 zł
Wobec mediany krajowej
-17,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Gotartowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 370 000 zł, czyli 7 648 zł/m², w obserwowanym przedziale od 200 000 zł do 605 495 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 490 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 230 000 zł a 390 000 zł, a 9,2% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,2% sprzedanych lokali ma od 47 do 65 m², a 10,3% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Rybnik: 320 000 zł) o 15,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 17,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 442 500 zł i 8 286 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 395 000 zł (7 800 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gotartowic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
442 500 zł |
+19,6% |
8 286 zł/m² |
| 2025 |
14 |
370 000 zł |
-18,7% |
7 648 zł/m² |
| 2024 |
32 |
455 000 zł |
+8,3% |
7 131 zł/m² |
| 2023 |
9 |
420 000 zł |
+27,3% |
5 656 zł/m² |
| 2022 |
17 |
330 000 zł |
+10,9% |
5 886 zł/m² |
| 2021 |
34 |
297 500 zł |
+24% |
5 025 zł/m² |
| 2020 |
27 |
240 000 zł |
+11,6% |
4 498 zł/m² |
| 2019 |
35 |
215 000 zł |
+13,2% |
4 259 zł/m² |
| 2018 |
15 |
190 000 zł |
-24% |
3 735 zł/m² |
| 2017 |
1 |
250 000 zł |
+19% |
2 940 zł/m² |
| 2016 |
1 |
210 000 zł |
-4,5% |
3 976 zł/m² |
| 2015 |
1 |
220 000 zł |
— |
4 196 zł/m² |
| 2013 |
1 |
300 000 zł |
— |
4 368 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gotartowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
370 000 zł |
| Cena za m² |
7 648 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,9 m² |
| Typowy przedział |
200 000 – 605 495 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gotartowic
Rozkład obliczony na podstawie 195 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
10,3% |
| 180 000 – 230 000 zł |
16,4% |
| 230 000 – 390 000 zł |
44,1% |
| 390 000 – 490 000 zł |
20% |
| Powyżej 490 000 zł |
9,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gotartowic
Rozkład ceny za m² na podstawie 195 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 900 zł/m² |
11,3% |
| 3 900 – 4 500 zł/m² |
23,1% |
| 4 500 – 6 800 zł/m² |
36,4% |
| 6 800 – 7 800 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 7 800 zł/m² |
11,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gotartowic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
9,2% |
| 40 – 47 m² |
16,9% |
| 47 – 65 m² |
48,2% |
| 65 – 76 m² |
15,4% |
| Powyżej 76 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gotartowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,2% |
200 000 zł |
6 320 zł/m² |
| 2 izby |
8,7% |
320 000 zł |
6 858 zł/m² |
| 3 izby |
58,5% |
296 800 zł |
5 485 zł/m² |
| 4 izby |
20,5% |
294 750 zł |
4 988 zł/m² |
| 5 izb |
5,1% |
489 500 zł |
4 391 zł/m² |
Ceny działek na terenie Gotartowic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
33 |
75 zł/m² |
120 000 zł |
1 687 m² |
| Grunty rolne |
45 |
60 zł/m² |
86 000 zł |
1 270 m² |
| Wszystkie działki |
79 |
70 zł/m² |
100 000 zł |
1 294 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gotartowic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
43 |
14 |
0 |
9 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
21 |
8 |
0 |
7 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
421 |
197 |
0 |
85 |
139 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Gotartowic zamyka się między 200 000 zł a 605 495 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,3% nieruchomości sprzedano poniżej 180 000 zł, a 9,2% powyżej 490 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Gotartowic
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Gotartowic?
Na zakup nieruchomości na terenie Gotartowic trzeba przeznaczyć średnio 1 688 333 zł, czyli około 7 471 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 96 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 365 000 zł do 2 350 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 226 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Gotartowic?
Średnio wychodzi około 7 471 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Gotartowic?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 4-pokojowy dom.