Domy i mieszkania na sprzedaż Kamień

Odkryj 62 domy na sprzedaż na osiedlu Kamień. Ceny wahają się od 143 203 zł do 439 000 zł, a średnia cena to 291 102 zł.

60 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Kamień

Średnia cena 291 102 zł cena sprzedaży
Przedział cen 143 203–439 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 215 m² na nieruchomość
Cena za m² 1 354 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

2 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

2 łącznie
50% 3 pokoje
  • 3 pokoje 50,0%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 50,0%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

2 łącznie
  • 140 000–145 000 zł 50,0%
    1 nieruchomość
  • 435 000–440 000 zł 50,0%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

2 łącznie
  • 160–170 m² 50,0%
    1 nieruchomość
  • 270–280 m² 50,0%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na osiedlu Kamień sięga 62 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 215 m² i 1 354 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 3-pokojowe, a zaraz po nich opcje 5-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Kamień wyniosła 85 000 zł w latach 2010–2025, na podstawie 9 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. Mediana ceny metra kwadratowego to około 2 221 zł.

Mediana ceny sprzedaży 85 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 2 221 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 9 2010–2025

Statystyki dla osiedla Kamień obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 85 000 zł, czyli 2 221 zł/m², w obserwowanym przedziale od 49 200 zł do 139 400 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 68 000 zł do 130 000 zł (około 78% rynku).

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kamień rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2019 3 120 000 zł +122,2% 2 177 zł/m²
2018 2 54 000 zł -38,3% 1 259 zł/m²
2017 3 87 500 zł +10,8% 2 500 zł/m²
2016 1 79 000 zł — 2 221 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kamień: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 9
Mediana ceny 85 000 zł
Cena za m² 2 221 zł/m²
Mediana powierzchni 38 m²
Typowy przedział 49 200 –
139 400 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kamień

Rozkład obliczony na podstawie 9 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 68 000 zł 11,1%
68 000 – 80 000 zł 22,2%
80 000 – 110 000 zł 33,3%
110 000 – 130 000 zł 22,2%
Powyżej 130 000 zł 11,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kamień

Rozkład ceny za m² na podstawie 9 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 100 zł/m² 11,1%
1 100 – 2 100 zł/m² 22,2%
2 100 – 2 500 zł/m² 33,3%
2 500 – 2 800 zł/m² 22,2%
Powyżej 2 800 zł/m² 11,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kamień

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 0%
34 – 36 m² 44,4%
36 – 57 m² 22,2%
57 – 65 m² 33,3%
Powyżej 65 m² 0%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kamień: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 22,2% 81 500 zł 2 277 zł/m²
2 izby 44,4% 106 250 zł 2 730 zł/m²
3 izby 33,3% 84 500 zł 1 316 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Kamień: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 102 114 zł/m² 122 500 zł 890 m²
Grunty rolne 34 71 zł/m² 100 000 zł 1 673 m²
Wszystkie działki 170 94 zł/m² 100 000 zł 1 000 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Kamień

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 27 0 0 13 14
2026 (do 17.08) 25 0 0 15 10
Razem 2010–2026 368 9 0 199 160

Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Kamień zamyka się między 49 200 zł a 139 400 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 11,1% nieruchomości sprzedano poniżej 68 000 zł, a 11,1% powyżej 130 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Kamień?

Nieruchomości na osiedlu Kamień kosztują średnio około 291 102 zł, czyli około 1 354 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 62 nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Kamień?

Ceny wahają się od około 143 203 zł do 439 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 215 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Kamień?

Średnia cena to 1 354 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Kamień?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 5-pokojowy dom.