Znajdź swoją nieruchomość na terenie Nieporętu: 196 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 399 000 zł do 4 900 000 zł, średnio 1 442 582 zł.
Ceny nieruchomości Nieporętu według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Nieporętu? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 919 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 387 000 zł a 1 284 625 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
919 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 475 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
120
2025
Ceny w ciągu roku
+15,1%
mediana
Od 2021 roku
+59,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
+43,9%
Legionowski: 639 000 zł
Wobec mediany krajowej
+104,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Nieporętu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 919 500 zł, czyli 7 475 zł/m², w obserwowanym przedziale od 387 000 zł do 1 284 625 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 390 000 zł do 1 100 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 630 000 zł a 920 000 zł, a 9,8% przekroczyło 1 100 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami o sześciu i więcej izbach i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,2% sprzedanych lokali ma od 98 do 130 m², a 12,6% przekracza 150 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Legionowski: 639 000 zł) o 43,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 104,3%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 91 sprzedaży mieszkań, z medianą 900 000 zł i 7 782 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 912 000 zł (7 743 zł/m²) przy 152 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nieporętu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
91 |
900 000 zł |
-2,1% |
7 782 zł/m² |
| 2025 |
120 |
919 500 zł |
+15,1% |
7 475 zł/m² |
| 2024 |
116 |
799 000 zł |
+12,8% |
6 817 zł/m² |
| 2023 |
59 |
708 250 zł |
+6,5% |
6 086 zł/m² |
| 2022 |
75 |
665 000 zł |
+15,7% |
5 597 zł/m² |
| 2021 |
47 |
575 000 zł |
— |
5 208 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nieporęt: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
120 |
| Mediana ceny |
919 500 zł |
| Cena za m² |
7 475 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
120,3 m² |
| Typowy przedział |
387 000 – 1 284 625 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nieporętu
Rozkład obliczony na podstawie 508 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 390 000 zł |
10,2% |
| 390 000 – 630 000 zł |
17,5% |
| 630 000 – 920 000 zł |
43,5% |
| 920 000 – 1 100 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 1 100 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nieporętu
Rozkład ceny za m² na podstawie 508 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 000 zł/m² |
9,6% |
| 5 000 – 5 800 zł/m² |
17,3% |
| 5 800 – 7 600 zł/m² |
43,9% |
| 7 600 – 9 500 zł/m² |
19,1% |
| Powyżej 9 500 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nieporętu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 56 m² |
9,6% |
| 56 – 98 m² |
19,9% |
| 98 – 130 m² |
40,2% |
| 130 – 150 m² |
17,7% |
| Powyżej 150 m² |
12,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nieporęt: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,6% |
301 500 zł |
8 458 zł/m² |
| 2 izby |
4,8% |
394 500 zł |
13 491 zł/m² |
| 3 izby |
13,7% |
384 500 zł |
7 745 zł/m² |
| 4 izby |
15,5% |
643 500 zł |
7 120 zł/m² |
| 5 izb |
43,8% |
791 000 zł |
6 545 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
21,7% |
849 000 zł |
6 506 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nieporętu
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Józefów |
195 |
800 123 zł |
171 zł/m² |
| Nieporęt |
193 |
777 000 zł |
107 zł/m² |
| Stanisławów Pierwszy |
169 |
919 000 zł |
151 zł/m² |
| Wólka Radzymińska |
106 |
729 000 zł |
80 zł/m² |
| Michałów-Grabina |
87 |
785 000 zł |
309 zł/m² |
| Kąty Węgierskie |
85 |
952 000 zł |
134 zł/m² |
| Rembelszczyzna |
76 |
915 000 zł |
262 zł/m² |
| Stanisławów Drugi |
73 |
709 000 zł |
92 zł/m² |
| Zegrze Południowe Rybaki |
73 |
320 000 zł |
375 zł/m² |
| Białobrzegi |
52 |
325 000 zł |
205 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nieporętu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
556 |
136 zł/m² |
300 000 zł |
2 160 m² |
| Grunty rolne |
16 |
18 zł/m² |
137 500 zł |
5 164 m² |
| Grunty leśne |
6 |
29 zł/m² |
175 000 zł |
7 664 m² |
| Wszystkie działki |
583 |
132 zł/m² |
300 000 zł |
2 270 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nieporętu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
476 |
120 |
0 |
217 |
139 |
| 2026 (do 17.08) |
288 |
91 |
0 |
108 |
89 |
| Razem 2010–2026 |
2 056 |
509 |
0 |
959 |
588 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Nieporętu: 120,3 m², 5 izb, za 919 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Nieporętu w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Nieporętu?
Licz się ze średnią kwotą 1 442 582 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Nieporętu, czyli około 7 472 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Nieporętu?
Aktualna oferta to około 196 nieruchomości: 151 domów i 45 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Nieporętu?
Oferty zaczynają się od 399 000 zł i sięgają 4 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Nieporętu?
Średnia powierzchnia to około 193 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 230 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 70 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Nieporętu:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 47 m² | 515 800 zł |
| 2 pokoje | 72 m² | 705 647 zł |
| 3 pokoje | 67 m² | 783 455 zł |
| 4 pokoje | 164 m² | 1 301 308 zł |
| 5 pokoi | 161 m² | 1 324 839 zł |
| 6 pokoi | 231 m² | 1 527 103 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Nieporętu?
Wynosi ona około 7 472 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 981 zł/m², a dla domów spada do 7 151 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Nieporętu?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.