Kup nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Mogilno: 43 nieruchomości w cenach od 149 000 zł do 2 400 000 zł, przy średniej cenie 679 409 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Mogilno według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Mogilno? W 2025 roku połowa mieszkań i domów sprzedała się za mniej niż 312 500 zł — to mediana wyliczona z 64 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +278,8%.
Mediana ceny sprzedaży
312 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 893 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
64
2025
Ceny w ciągu roku
+35,9%
mediana
Od 2010 roku
+278,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+7,7%
Mogilno: 290 045 zł
Wobec mediany krajowej
-30,6%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Mogilno opiera się przede wszystkim na domach, które stanowią 58% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 375 000 zł, w obserwowanym przedziale od 77 500 zł do 783 500 zł. Mieszkania (42% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 310 000 zł (4 893 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 55 000 zł do 400 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 48,5% transakcji zawarto między 100 000 zł a 280 000 zł, a 10,3% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 47 do 67 m², a 11,6% przekracza 85 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Mogilno: 290 045 zł) o 7,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 30,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 31 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 309 000 zł i 5 732 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 309 000 zł (5 590 zł/m²) przy 51 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Mogilno rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
31 |
309 000 zł |
-1,1% |
5 732 zł/m² |
| 2025 |
64 |
312 500 zł |
+35,9% |
4 893 zł/m² |
| 2024 |
54 |
230 000 zł |
+15% |
3 061 zł/m² |
| 2023 |
34 |
200 000 zł |
-14,9% |
2 555 zł/m² |
| 2022 |
61 |
235 000 zł |
+17,5% |
3 501 zł/m² |
| 2021 |
67 |
200 000 zł |
+8,1% |
3 361 zł/m² |
| 2020 |
39 |
185 000 zł |
-8,2% |
2 432 zł/m² |
| 2019 |
52 |
201 500 zł |
+12% |
2 967 zł/m² |
| 2018 |
36 |
179 950 zł |
+20% |
2 679 zł/m² |
| 2017 |
38 |
150 000 zł |
+62,2% |
2 740 zł/m² |
| 2016 |
24 |
92 500 zł |
-29,9% |
1 851 zł/m² |
| 2015 |
26 |
132 000 zł |
+25,7% |
1 809 zł/m² |
| 2014 |
22 |
105 000 zł |
+5% |
1 997 zł/m² |
| 2013 |
24 |
100 000 zł |
-20,1% |
1 839 zł/m² |
| 2012 |
28 |
125 200 zł |
+13,8% |
1 895 zł/m² |
| 2011 |
30 |
110 000 zł |
+33,3% |
1 686 zł/m² |
| 2010 |
32 |
82 500 zł |
— |
1 509 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mogilno (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
37 | 27 |
| Mediana ceny |
310 000 zł | 375 000 zł |
| Cena za m² |
4 893 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
61,1 m² | — |
| Typowy przedział |
44 000 – 424 700 zł | 77 500 – 783 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mogilno
Rozkład obliczony na podstawie 662 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 55 000 zł |
10% |
| 55 000 – 100 000 zł |
14,5% |
| 100 000 – 280 000 zł |
48,5% |
| 280 000 – 400 000 zł |
16,8% |
| Powyżej 400 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Mogilno
Rozkład ceny za m² na podstawie 279 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
9% |
| 1 300 – 2 100 zł/m² |
17,6% |
| 2 100 – 3 600 zł/m² |
44,4% |
| 3 600 – 5 200 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 5 200 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mogilno
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
10,9% |
| 37 – 47 m² |
16,3% |
| 47 – 67 m² |
45,2% |
| 67 – 85 m² |
16% |
| Powyżej 85 m² |
11,6% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na obszarze wiejskim gminy Mogilno
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 510 m² |
9,7% |
| 510 – 1 000 m² |
18,6% |
| 1 000 – 3 100 m² |
42,8% |
| 3 100 – 11 000 m² |
19,2% |
| Powyżej 11 000 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mogilno (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
31 500 zł |
2 040 zł/m² |
| 2 izby |
18,2% |
147 700 zł |
3 244 zł/m² |
| 3 izby |
45,1% |
148 500 zł |
2 946 zł/m² |
| 4 izby |
34,4% |
197 500 zł |
3 309 zł/m² |
| 5 izb |
0,8% |
277 500 zł |
2 934 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Mogilno
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Padniewo |
170 |
240 000 zł |
25 zł/m² |
| Chabsko |
122 |
72 500 zł |
26 zł/m² |
| Padniewko |
113 |
155 000 zł |
40 zł/m² |
| Stawiska |
112 |
— |
26 zł/m² |
| Dąbrówka |
102 |
93 000 zł |
28 zł/m² |
| Świerkówiec |
102 |
— |
30 zł/m² |
| Wiecanowo |
81 |
— |
28 zł/m² |
| Wieniec |
77 |
136 000 zł |
27 zł/m² |
| Marcinkowo |
77 |
118 000 zł |
32 zł/m² |
| Żabno |
70 |
— |
19 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Mogilno: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
511 |
35 zł/m² |
50 000 zł |
1 216 m² |
| Grunty rolne |
862 |
6,0 zł/m² |
55 250 zł |
6 908 m² |
| Grunty leśne |
14 |
7,9 zł/m² |
49 650 zł |
4 386 m² |
| Wszystkie działki |
1 741 |
18 zł/m² |
50 000 zł |
2 112 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mogilno
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
217 |
39 |
32 |
134 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
81 |
21 |
12 |
43 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
2 931 |
317 |
414 |
2 005 |
195 |
Typowa nieruchomość sprzedana na obszarze wiejskim gminy Mogilno: 61,1 m², 3 izby, za 312 500 zł. Mieszkania stanowią 42,4% transakcji, a domy 57,6%. Przy domach sprzedawanych z gruntem średnia działka ma 9 905 m². Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Mogilno w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Mogilno?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mogilno trzeba przeznaczyć średnio 679 409 zł, czyli około 4 953 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Mogilno?
W tej chwili do wyboru są 43 nieruchomości: 32 domy i 11 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Mogilno?
Ceny wahają się od około 149 000 zł do 2 400 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 137 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 165 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Mogilno:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 118 m² | 643 269 zł |
| 4 pokoje | 90 m² | 287 833 zł |
| 5 pokoi | 126 m² | 635 875 zł |
| 6 pokoi | 259 m² | 1 539 800 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 953 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 356 zł/m², a dla domów rośnie do 5 023 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Mogilno?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.