Zobacz 117 nieruchomości na sprzedaż na terenie Księżego Młyna: ceny od 169 000 zł do 3 750 000 zł, średnio 523 329 zł.
Ceny nieruchomości Księżego Młyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Księżego Młyna wyniosła 405 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie dzielnicy (Widzew) mediana to 396 780 zł. Zmiana roczna: -31,4%.
Mediana ceny sprzedaży
405 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 942 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
53
2025
Ceny w ciągu roku
-31,4%
mediana
Od 2010 roku
+82,3%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+2,1%
Widzew: 396 780 zł
Wobec mediany krajowej
-10%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Księżego Młyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 405 000 zł, czyli 9 942 zł/m², w obserwowanym przedziale od 202 600 zł do 878 040 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 88 000 zł do 500 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 140 000 zł a 320 000 zł, a 10% przekroczyło 500 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,5% sprzedanych lokali ma od 38 do 61 m², a 10% przekracza 98 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Widzew: 396 780 zł) o 2,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 10% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 139 sprzedaży mieszkań, z medianą 442 681 zł i 9 905 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 430 000 zł (9 919 zł/m²) przy 192 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Księżego Młyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
139 |
442 681 zł |
+9,3% |
9 905 zł/m² |
| 2025 |
53 |
405 000 zł |
-31,4% |
9 942 zł/m² |
| 2024 |
1 |
590 000 zł |
— |
9 050 zł/m² |
| 2018 |
121 |
170 000 zł |
+6,2% |
4 955 zł/m² |
| 2017 |
87 |
160 000 zł |
-5,9% |
3 660 zł/m² |
| 2016 |
109 |
170 000 zł |
-29,2% |
3 594 zł/m² |
| 2015 |
125 |
240 100 zł |
+11,1% |
3 151 zł/m² |
| 2014 |
110 |
216 181 zł |
+7,1% |
3 485 zł/m² |
| 2013 |
140 |
201 890 zł |
+50,1% |
3 842 zł/m² |
| 2012 |
116 |
134 500 zł |
-46% |
3 288 zł/m² |
| 2011 |
151 |
249 000 zł |
+12,1% |
4 512 zł/m² |
| 2010 |
127 |
222 194 zł |
— |
3 882 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Księży Młyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
53 |
| Mediana ceny |
405 000 zł |
| Cena za m² |
9 942 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
40,9 m² |
| Typowy przedział |
202 600 – 878 040 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Księżego Młyna
Rozkład obliczony na podstawie 1 279 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 88 000 zł |
10% |
| 88 000 – 140 000 zł |
16,6% |
| 140 000 – 320 000 zł |
44,8% |
| 320 000 – 500 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 500 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Księżego Młyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 279 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
9,6% |
| 2 700 – 3 400 zł/m² |
19,2% |
| 3 400 – 5 100 zł/m² |
43,8% |
| 5 100 – 9 100 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 9 100 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Księżego Młyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
9,5% |
| 26 – 38 m² |
19,2% |
| 38 – 61 m² |
42,5% |
| 61 – 98 m² |
18,9% |
| Powyżej 98 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Księży Młyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
19% |
294 044 zł |
6 811 zł/m² |
| 2 izby |
26,9% |
224 000 zł |
4 608 zł/m² |
| 3 izby |
31,8% |
184 781 zł |
4 458 zł/m² |
| 4 izby |
20,2% |
200 000 zł |
4 036 zł/m² |
| 5 izb |
1,3% |
596 400 zł |
4 217 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
411 190 zł |
2 988 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Księżego Młyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
62 |
54 |
0 |
0 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
156 |
147 |
0 |
0 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 972 |
1 681 |
0 |
2 |
289 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Księżego Młyna: 40,9 m², 1 izba, za 405 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Księżego Młyna — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Księżego Młyna?
Licz się ze średnią kwotą 523 329 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Księżego Młyna, czyli około 11 739 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 117.
Jaki jest przedział cen na terenie Księżego Młyna?
Ceny wahają się od około 169 000 zł do 3 750 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Księżego Młyna?
Średnia powierzchnia to około 45 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Księżego Młyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 33 m² | 371 093 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 540 654 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 846 732 zł |
| 4 pokoje | 60 m² | 559 678 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Księżego Młyna?
Wynosi ona około 11 739 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Księżego Młyna?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.