Porównaj 129 nieruchomości na sprzedaż na terenie Lewina Kłodzkiego — średnia cena to 2 431 111 zł, a ceny sięgają od 299 999 zł do 4 890 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
232 500 zł
2024
Mediana ceny za m²
4 653 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
6
2024
Ceny w ciągu roku
+15,4%
mediana
Od 2010 roku
+355%
mediana
Wobec mediany powiatu
+5,9%
Kłodzki: 219 500 zł
Wobec mediany krajowej
-44%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Lewina Kłodzkiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 232 500 zł, czyli 4 653 zł/m², w obserwowanym przedziale od 120 250 zł do 362 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 270 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 52 000 zł a 140 000 zł, a 11,6% przekroczyło 270 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 38 do 55 m², a 10,6% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Kłodzki: 219 500 zł) o 5,9%, a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 44% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lewina Kłodzkiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2024 |
6 |
232 500 zł |
+15,4% |
4 653 zł/m² |
| 2023 |
6 |
201 500 zł |
+34,3% |
4 328 zł/m² |
| 2022 |
17 |
150 000 zł |
+15,4% |
4 221 zł/m² |
| 2021 |
2 |
130 000 zł |
+136,4% |
1 807 zł/m² |
| 2020 |
5 |
55 000 zł |
-29% |
1 471 zł/m² |
| 2019 |
12 |
77 500 zł |
+33,6% |
1 715 zł/m² |
| 2018 |
4 |
58 000 zł |
+19,6% |
1 102 zł/m² |
| 2017 |
4 |
48 500 zł |
+5,4% |
925 zł/m² |
| 2016 |
4 |
46 000 zł |
-38,7% |
1 049 zł/m² |
| 2015 |
3 |
75 000 zł |
-5,7% |
2 022 zł/m² |
| 2014 |
4 |
79 500 zł |
+6% |
1 645 zł/m² |
| 2013 |
1 |
75 000 zł |
+50% |
1 170 zł/m² |
| 2012 |
7 |
50 000 zł |
-28,6% |
1 018 zł/m² |
| 2011 |
1 |
70 000 zł |
+37% |
1 918 zł/m² |
| 2010 |
10 |
51 100 zł |
— |
1 345 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lewin Kłodzki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
232 500 zł |
| Cena za m² |
4 653 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,2 m² |
| Typowy przedział |
120 250 – 362 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lewina Kłodzkiego
Rozkład obliczony na podstawie 86 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
9,3% |
| 35 000 – 52 000 zł |
18,6% |
| 52 000 – 140 000 zł |
45,3% |
| 140 000 – 270 000 zł |
15,1% |
| Powyżej 270 000 zł |
11,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lewina Kłodzkiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 85 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 850 zł/m² |
10,6% |
| 850 – 1 200 zł/m² |
12,9% |
| 1 200 – 2 800 zł/m² |
47,1% |
| 2 800 – 5 000 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 5 000 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lewina Kłodzkiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
8,2% |
| 27 – 38 m² |
21,2% |
| 38 – 55 m² |
43,5% |
| 55 – 64 m² |
16,5% |
| Powyżej 64 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lewin Kłodzki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,5% |
27 500 zł |
1 153 zł/m² |
| 2 izby |
27,1% |
55 000 zł |
2 639 zł/m² |
| 3 izby |
58,8% |
90 000 zł |
2 841 zł/m² |
| 4 izby |
10,6% |
125 000 zł |
2 295 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lewina Kłodzkiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Lewin Kłodzki |
81 |
65 650 zł |
49 zł/m² |
| Taszów |
47 |
— |
25 zł/m² |
| Jeleniów |
45 |
274 500 zł |
28 zł/m² |
| Kocioł |
30 |
— |
30 zł/m² |
| Krzyżanów |
18 |
— |
4,1 zł/m² |
| Gołaczów |
16 |
65 500 zł |
3,5 zł/m² |
| Jarków |
14 |
— |
3,9 zł/m² |
| Darnków |
14 |
— |
9,1 zł/m² |
| Jerzykowice Wielkie |
10 |
— |
36 zł/m² |
| Jawornica |
8 |
— |
9,9 zł/m² |
Ceny działek na terenie Lewina Kłodzkiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
50 |
34 zł/m² |
66 400 zł |
2 010 m² |
| Grunty rolne |
126 |
11 zł/m² |
64 788 zł |
3 536 m² |
| Wszystkie działki |
201 |
22 zł/m² |
65 000 zł |
3 049 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lewina Kłodzkiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
33 |
10 |
0 |
15 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
27 |
10 |
0 |
12 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
594 |
147 |
0 |
322 |
125 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Lewina Kłodzkiego: 52,2 m², 3 izby, za 232 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Lewina Kłodzkiego: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Lewina Kłodzkiego?
Licz się ze średnią kwotą 2 431 111 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Lewina Kłodzkiego, czyli około 11 198 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 129 nieruchomości: 8 domów i 1 mieszkanie oraz 120 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Lewina Kłodzkiego?
Oferty zaczynają się od 299 999 zł i sięgają 4 890 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Lewina Kłodzkiego?
Średnia powierzchnia to około 217 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 232 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 98 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Lewina Kłodzkiego?
Średnia cena to 11 198 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 061 zł/m², a dla domów rośnie do 11 627 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Lewina Kłodzkiego?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.