Zobacz 127 nieruchomości na sprzedaż na terenie Polanicy-Zdroju: ceny od 300 000 zł do 12 900 000 zł, średnio 1 322 687 zł.
Ceny nieruchomości Polanicy-Zdroju według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 67 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 410 000 zł rynek Polanicy-Zdroju najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 108,3%.
Mediana ceny sprzedaży
410 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 186 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
67
2025
Ceny w ciągu roku
+1,2%
mediana
Od 2010 roku
+108,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+63,3%
Kłodzki: 251 000 zł
Wobec mediany krajowej
-8,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Polanicy-Zdroju obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 410 000 zł, czyli 9 186 zł/m², w obserwowanym przedziale od 115 390 zł do 982 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 93 000 zł do 550 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 160 000 zł a 340 000 zł, a 10% przekroczyło 550 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,7% sprzedanych lokali ma od 39 do 60 m², a 9,3% przekracza 80 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Kłodzki: 251 000 zł) o 63,3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 8,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 340 000 zł i 8 634 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 399 000 zł (9 053 zł/m²) przy 33 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Polanicy-Zdroju rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
13 |
340 000 zł |
-17,1% |
8 634 zł/m² |
| 2025 |
67 |
410 000 zł |
+1,2% |
9 186 zł/m² |
| 2024 |
39 |
405 000 zł |
+9,5% |
8 507 zł/m² |
| 2023 |
48 |
370 000 zł |
-24,4% |
7 894 zł/m² |
| 2022 |
100 |
489 287 zł |
+99,7% |
9 296 zł/m² |
| 2021 |
75 |
245 000 zł |
+9,5% |
6 017 zł/m² |
| 2020 |
51 |
223 700 zł |
-0,8% |
4 688 zł/m² |
| 2019 |
48 |
225 500 zł |
+7,4% |
4 315 zł/m² |
| 2018 |
50 |
210 000 zł |
+10,5% |
3 968 zł/m² |
| 2017 |
37 |
190 000 zł |
-2% |
3 111 zł/m² |
| 2016 |
66 |
193 853 zł |
+36% |
4 441 zł/m² |
| 2015 |
50 |
142 500 zł |
-13,6% |
3 537 zł/m² |
| 2014 |
33 |
165 000 zł |
-0,4% |
3 144 zł/m² |
| 2013 |
78 |
165 592 zł |
-24,4% |
4 447 zł/m² |
| 2012 |
35 |
219 000 zł |
+4,6% |
4 937 zł/m² |
| 2011 |
45 |
209 330 zł |
+6,3% |
4 516 zł/m² |
| 2010 |
37 |
196 850 zł |
— |
4 199 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Polanica-Zdrój: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
67 |
| Mediana ceny |
410 000 zł |
| Cena za m² |
9 186 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,3 m² |
| Typowy przedział |
115 390 – 982 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Polanicy-Zdroju
Rozkład obliczony na podstawie 872 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 93 000 zł |
9,9% |
| 93 000 – 160 000 zł |
16,3% |
| 160 000 – 340 000 zł |
45% |
| 340 000 – 550 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 550 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Polanicy-Zdroju
Rozkład ceny za m² na podstawie 870 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
9,4% |
| 2 200 – 3 500 zł/m² |
17,8% |
| 3 500 – 6 900 zł/m² |
44,3% |
| 6 900 – 10 000 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Polanicy-Zdroju
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
10,1% |
| 28 – 39 m² |
19,5% |
| 39 – 60 m² |
41,7% |
| 60 – 80 m² |
19,3% |
| Powyżej 80 m² |
9,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Polanica-Zdrój: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,5% |
151 287 zł |
5 362 zł/m² |
| 2 izby |
37,1% |
223 343 zł |
6 592 zł/m² |
| 3 izby |
31,3% |
260 000 zł |
5 301 zł/m² |
| 4 izby |
17% |
280 000 zł |
5 061 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
280 000 zł |
3 483 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
300 000 zł |
4 954 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Polanicy-Zdroju
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Centrum |
765 |
221 148 zł |
181 zł/m² |
| Stary Zdrój |
483 |
311 000 zł |
285 zł/m² |
| Nowy Zdrój |
125 |
452 412 zł |
89 zł/m² |
| Nowy Wielisław |
114 |
183 500 zł |
56 zł/m² |
| Sokołówka |
82 |
165 000 zł |
70 zł/m² |
| Piekielna Góra |
7 |
— |
97 zł/m² |
| Sokołówka Lasy |
4 |
— |
27 zł/m² |
Ceny działek na terenie Polanicy-Zdroju: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
143 |
146 zł/m² |
218 640 zł |
1 437 m² |
| Grunty rolne |
96 |
63 zł/m² |
140 000 zł |
1 984 m² |
| Wszystkie działki |
272 |
98 zł/m² |
180 274 zł |
1 549 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Polanicy-Zdroju
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
196 |
81 |
0 |
22 |
93 |
| 2026 (do 17.08) |
98 |
18 |
0 |
16 |
64 |
| Razem 2010–2026 |
2 322 |
1 067 |
0 |
435 |
820 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Polanicy-Zdroju zamyka się między 115 390 zł a 982 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 93 000 zł, a 10% powyżej 550 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Polanicy-Zdroju w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Polanicy-Zdroju?
Nieruchomości na terenie Polanicy-Zdroju kosztują średnio około 1 322 687 zł, czyli około 8 243 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Polanicy-Zdroju?
W tej chwili do wyboru są 127 nieruchomości: 76 mieszkań i 51 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Polanicy-Zdroju?
Znajdziesz tu oferty od 300 000 zł do 12 900 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 160 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 315 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Polanicy-Zdroju:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 34 m² | 417 871 zł |
| 2 pokoje | 48 m² | 624 183 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 666 658 zł |
| 4 pokoje | 136 m² | 996 457 zł |
| 5 pokoi | 258 m² | 2 017 181 zł |
| 6 pokoi | 262 m² | 1 905 400 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Polanicy-Zdroju?
Średnio wychodzi około 8 243 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 118 zł/m², a dla domów spada do 7 467 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Polanicy-Zdroju?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.