Odkryj 73 nieruchomości na sprzedaż na terenie Bielawy. Ceny wahają się od 90 000 zł do 6 500 000 zł, a średnia cena to 511 596 zł.
Ceny nieruchomości Bielawy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 154 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 217 500 zł rynek Bielawy najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 107,1%.
Mediana ceny sprzedaży
217 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 760 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
154
2025
Ceny w ciągu roku
-5,4%
mediana
Od 2010 roku
+107,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
-3,7%
Dzierżoniowski: 225 750 zł
Wobec mediany krajowej
-51,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Bielawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 217 500 zł, czyli 4 760 zł/m², w obserwowanym przedziale od 72 600 zł do 540 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 300 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 85 000 zł a 190 000 zł, a 9,8% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 37 do 57 m², a 10,4% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,7% niższa od mediany powiatu (Dzierżoniowski: 225 750 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 51,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 66 sprzedaży mieszkań, z medianą 230 000 zł i 4 993 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 224 000 zł (5 051 zł/m²) przy 119 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bielawy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
66 |
230 000 zł |
+5,7% |
4 993 zł/m² |
| 2025 |
154 |
217 500 zł |
-5,4% |
4 760 zł/m² |
| 2024 |
157 |
230 000 zł |
+21,4% |
4 463 zł/m² |
| 2023 |
108 |
189 500 zł |
+11,5% |
4 418 zł/m² |
| 2022 |
101 |
170 000 zł |
+3% |
3 815 zł/m² |
| 2021 |
177 |
165 000 zł |
+38,7% |
3 672 zł/m² |
| 2020 |
111 |
119 000 zł |
+3,5% |
2 770 zł/m² |
| 2019 |
134 |
115 000 zł |
+15% |
2 339 zł/m² |
| 2018 |
131 |
100 000 zł |
+22% |
2 263 zł/m² |
| 2017 |
117 |
82 000 zł |
-3,5% |
2 024 zł/m² |
| 2016 |
90 |
85 000 zł |
+6,2% |
1 921 zł/m² |
| 2015 |
101 |
80 000 zł |
+3,2% |
1 733 zł/m² |
| 2014 |
50 |
77 500 zł |
-16,7% |
1 695 zł/m² |
| 2013 |
61 |
93 000 zł |
+12,7% |
2 109 zł/m² |
| 2012 |
58 |
82 500 zł |
-6,2% |
1 913 zł/m² |
| 2011 |
59 |
88 000 zł |
-16,2% |
2 131 zł/m² |
| 2010 |
54 |
105 000 zł |
— |
2 195 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bielawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
154 |
| Mediana ceny |
217 500 zł |
| Cena za m² |
4 760 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,4 m² |
| Typowy przedział |
72 600 – 540 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bielawy
Rozkład obliczony na podstawie 1 729 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
8,4% |
| 50 000 – 85 000 zł |
19,5% |
| 85 000 – 190 000 zł |
43,5% |
| 190 000 – 300 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 300 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bielawy
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 729 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
10,4% |
| 1 300 – 2 000 zł/m² |
16,9% |
| 2 000 – 3 900 zł/m² |
44,2% |
| 3 900 – 5 300 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 5 300 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Bielawy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
9% |
| 30 – 37 m² |
18,6% |
| 37 – 57 m² |
44,4% |
| 57 – 74 m² |
17,8% |
| Powyżej 74 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bielawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,9% |
76 000 zł |
3 224 zł/m² |
| 2 izby |
28,9% |
85 000 zł |
2 937 zł/m² |
| 3 izby |
47% |
133 000 zł |
3 096 zł/m² |
| 4 izby |
20% |
195 000 zł |
3 441 zł/m² |
| 5 izb |
1,8% |
200 000 zł |
2 776 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
310 000 zł |
2 583 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Bielawy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Osiedle |
823 |
130 000 zł |
104 zł/m² |
| Południe |
657 |
140 000 zł |
65 zł/m² |
| Północ |
615 |
154 000 zł |
43 zł/m² |
| Fabryczna |
592 |
108 000 zł |
88 zł/m² |
| Nowa Bielawa |
157 |
103 000 zł |
24 zł/m² |
Ceny działek na terenie Bielawy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
223 |
103 zł/m² |
140 000 zł |
1 224 m² |
| Grunty rolne |
152 |
15 zł/m² |
85 000 zł |
5 127 m² |
| Wszystkie działki |
386 |
64 zł/m² |
110 500 zł |
2 015 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Bielawy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
329 |
202 |
0 |
61 |
66 |
| 2026 (do 17.08) |
135 |
91 |
0 |
16 |
28 |
| Razem 2010–2026 |
4 658 |
3 005 |
0 |
670 |
983 |
Trajektorię cen Bielawy widać w dłuższej perspektywie: 105 000 zł mediany w 2010 roku, 217 500 zł w 2025 roku, czyli +107,1%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 1,9% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Bielawy: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Bielawy?
Na zakup nieruchomości na terenie Bielawy trzeba przeznaczyć średnio 511 596 zł, czyli około 5 380 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Bielawy?
Aktualna oferta to około 73 nieruchomości: 62 mieszkania i 11 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Bielawy?
Ceny wahają się od około 90 000 zł do 6 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Bielawy?
Średnio mają około 95 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 312 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Bielawy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 196 167 zł |
| 2 pokoje | 55 m² | 289 800 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 361 591 zł |
| 4 pokoje | 95 m² | 686 571 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Bielawy?
Średnio wychodzi około 5 380 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 710 zł/m², a dla domów spada do 5 041 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Bielawy?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.