Znajdź 28 nieruchomości na sprzedaż na terenie Łazów, w cenach między 68 000 zł a 3 999 000 zł, przy średniej cenie 833 369 zł.
Ceny nieruchomości Łazów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 12 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 215 000 zł rynek Łazów najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2014–2025 mediana wzrosła o 10 216,7%.
Mediana ceny sprzedaży
215 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 345 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
+50,8%
mediana
Od 2014 roku
+10 216,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-6,5%
Zawierciański: 230 000 zł
Wobec mediany krajowej
-52,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Łazów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 215 000 zł, czyli 5 345 zł/m², w obserwowanym przedziale od 80 000 zł do 326 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 18 000 zł do 200 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,4% transakcji zawarto między 67 000 zł a 130 000 zł, a 10% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,4% sprzedanych lokali ma od 37 do 49 m², a 10,5% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 6,5% niższa od mediany powiatu (Zawierciański: 230 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 52,2% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Łazy — mediana 100 000 zł (2 207 zł/m², 217 transakcji od 2010 roku), dalej Łazy (obszar wiejski) z medianą 73 449 zł (1 684 zł/m²).
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 230 000 zł (5 568 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Łazów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
65 750 zł |
-69,4% |
2 055 zł/m² |
| 2025 |
12 |
215 000 zł |
+50,8% |
5 345 zł/m² |
| 2024 |
27 |
142 611 zł |
+0,4% |
3 181 zł/m² |
| 2023 |
31 |
142 000 zł |
+16,4% |
2 598 zł/m² |
| 2022 |
21 |
122 000 zł |
+3,8% |
3 243 zł/m² |
| 2021 |
18 |
117 500 zł |
+44,2% |
2 549 zł/m² |
| 2020 |
20 |
81 500 zł |
-23,5% |
2 089 zł/m² |
| 2019 |
18 |
106 500 zł |
+40,1% |
2 252 zł/m² |
| 2018 |
23 |
76 000 zł |
-13,1% |
1 802 zł/m² |
| 2017 |
14 |
87 500 zł |
+29,2% |
1 921 zł/m² |
| 2016 |
8 |
67 750 zł |
-15,3% |
1 619 zł/m² |
| 2015 |
9 |
80 000 zł |
+3 738,8% |
1 811 zł/m² |
| 2014 |
31 |
2 084 zł |
-97,7% |
41 zł/m² |
| 2013 |
2 |
90 500 zł |
-35,4% |
1 685 zł/m² |
| 2012 |
1 |
140 000 zł |
+115,4% |
1 950 zł/m² |
| 2011 |
1 |
65 000 zł |
-52,4% |
1 494 zł/m² |
| 2010 |
1 |
136 500 zł |
— |
1 855 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łazy: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
215 000 zł |
| Cena za m² |
5 345 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,7 m² |
| Typowy przedział |
80 000 – 326 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Łazów
Rozkład obliczony na podstawie 239 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 18 000 zł |
9,6% |
| 18 000 – 67 000 zł |
18,4% |
| 67 000 – 130 000 zł |
41,4% |
| 130 000 – 200 000 zł |
20,5% |
| Powyżej 200 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Łazów
Rozkład ceny za m² na podstawie 238 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 760 zł/m² |
10,1% |
| 760 – 1 600 zł/m² |
17,2% |
| 1 600 – 2 800 zł/m² |
44,1% |
| 2 800 – 4 700 zł/m² |
18,9% |
| Powyżej 4 700 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Łazów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,2% |
| 34 – 37 m² |
20,2% |
| 37 – 49 m² |
42,4% |
| 49 – 64 m² |
17,6% |
| Powyżej 64 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łazy: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
22,8% |
72 000 zł |
2 180 zł/m² |
| 3 izby |
58,4% |
83 000 zł |
1 874 zł/m² |
| 4 izby |
13,4% |
132 000 zł |
2 144 zł/m² |
| 5 izb |
5,4% |
166 500 zł |
2 703 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Łazów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Łazy |
535 |
90 000 zł |
59 zł/m² |
| Rokitno Szlacheckie |
256 |
— |
51 zł/m² |
| Chruszczobród |
191 |
— |
43 zł/m² |
| Niegowonice |
165 |
— |
44 zł/m² |
| Grabowa |
111 |
— |
15 zł/m² |
| Ciągowice |
95 |
— |
51 zł/m² |
| Hutki-Kanki |
79 |
— |
63 zł/m² |
| Niegowoniczki |
48 |
— |
22 zł/m² |
| Wysoka |
41 |
— |
55 zł/m² |
| Chruszczobród-Piaski |
40 |
— |
12 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Łazów
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Łazy |
217 |
100 000 zł |
2 207 zł/m² |
| Łazy (obszar wiejski) |
22 |
73 449 zł |
1 684 zł/m² |
Ceny działek na terenie Łazów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
108 |
46 zł/m² |
60 000 zł |
1 222 m² |
| Grunty rolne |
1 003 |
37 zł/m² |
60 000 zł |
1 576 m² |
| Grunty leśne |
63 |
5,6 zł/m² |
34 000 zł |
3 897 m² |
| Wszystkie działki |
1 183 |
37 zł/m² |
60 000 zł |
1 573 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Łazów
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Łazy |
174 |
59 zł/m² |
57 250 zł |
| Łazy (obszar wiejski) |
1 009 |
34 zł/m² |
60 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Łazów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
145 |
12 |
0 |
83 |
50 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
2 |
0 |
4 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
2 502 |
275 |
0 |
1 451 |
776 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Łazów to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 83 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 50,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Łazów: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Łazów?
Licz się ze średnią kwotą 833 369 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Łazów, czyli około 5 190 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Łazów?
Obecnie dostępnych ofert: 28: 19 domów i 9 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 68 000 zł i sięgają 3 999 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Łazów?
Średnio mają około 161 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 212 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Łazów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 150 m² | 2 033 500 zł |
| 2 pokoje | 60 m² | 252 000 zł |
| 3 pokoje | 76 m² | 331 400 zł |
| 5 pokoi | 251 m² | 1 007 867 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Łazów?
Średnia cena to 5 190 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 039 zł/m², a dla domów rośnie do 5 322 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Łazów?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.