Mamy 383 nieruchomości na sprzedaż na terenie Dąbrowy Górniczej, w cenach od 95 000 zł do 3 240 000 zł, przy średniej cenie 579 637 zł.
Ceny nieruchomości Dąbrowy Górniczej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Dąbrowy Górniczej? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 270 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 140 000 zł a 595 050 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
270 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 744 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
571
2025
Ceny w ciągu roku
-6,4%
mediana
Od 2010 roku
+126,9%
mediana
Wobec mediany województwa
-16,7%
śląskie: 324 046 zł
Wobec mediany krajowej
-40%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Dąbrowy Górniczej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 270 000 zł, czyli 5 744 zł/m², w obserwowanym przedziale od 140 000 zł do 595 050 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 85 000 zł do 390 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,3% transakcji zawarto między 130 000 zł a 260 000 zł, a 10,3% przekroczyło 390 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 40 do 58 m², a 9,8% przekracza 71 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 16,7% niższa od mediany województwa (śląskie: 324 046 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 468 sprzedaży mieszkań, z medianą 335 203 zł i 7 063 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 315 000 zł (6 595 zł/m²) przy 674 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Dąbrowy Górniczej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
468 |
335 203 zł |
+24,1% |
7 063 zł/m² |
| 2025 |
571 |
270 000 zł |
-6,4% |
5 744 zł/m² |
| 2024 |
678 |
288 500 zł |
+11% |
5 956 zł/m² |
| 2023 |
631 |
260 000 zł |
+11,1% |
5 396 zł/m² |
| 2022 |
502 |
234 000 zł |
+8,8% |
4 974 zł/m² |
| 2021 |
685 |
215 000 zł |
+10,3% |
4 529 zł/m² |
| 2020 |
461 |
195 000 zł |
+21,9% |
4 078 zł/m² |
| 2019 |
404 |
160 000 zł |
+14,3% |
3 325 zł/m² |
| 2018 |
351 |
140 000 zł |
+9,8% |
2 983 zł/m² |
| 2017 |
422 |
127 500 zł |
-0,4% |
2 596 zł/m² |
| 2016 |
414 |
128 000 zł |
+15,8% |
2 577 zł/m² |
| 2015 |
461 |
110 542 zł |
-7,1% |
2 462 zł/m² |
| 2014 |
295 |
119 000 zł |
-3,3% |
2 503 zł/m² |
| 2013 |
283 |
123 000 zł |
+2,5% |
2 585 zł/m² |
| 2012 |
243 |
120 000 zł |
+0% |
2 557 zł/m² |
| 2011 |
286 |
120 000 zł |
+0,8% |
2 589 zł/m² |
| 2010 |
343 |
119 000 zł |
— |
2 616 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Dąbrowa Górnicza: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
571 |
| Mediana ceny |
270 000 zł |
| Cena za m² |
5 744 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,2 m² |
| Typowy przedział |
140 000 – 595 050 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Dąbrowy Górniczej
Rozkład obliczony na podstawie 7 498 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 85 000 zł |
9,7% |
| 85 000 – 130 000 zł |
18,8% |
| 130 000 – 260 000 zł |
42,3% |
| 260 000 – 390 000 zł |
19% |
| Powyżej 390 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Dąbrowy Górniczej
Rozkład ceny za m² na podstawie 7 476 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
9,6% |
| 2 100 – 2 700 zł/m² |
18% |
| 2 700 – 5 200 zł/m² |
44,6% |
| 5 200 – 7 000 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Dąbrowy Górniczej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
11,1% |
| 34 – 40 m² |
17,1% |
| 40 – 58 m² |
43,8% |
| 58 – 71 m² |
18,3% |
| Powyżej 71 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Dąbrowa Górnicza: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
137 736 zł |
5 359 zł/m² |
| 2 izby |
23,5% |
145 000 zł |
4 734 zł/m² |
| 3 izby |
45,1% |
181 000 zł |
4 254 zł/m² |
| 4 izby |
25,5% |
230 000 zł |
4 165 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
320 000 zł |
4 231 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
330 000 zł |
3 591 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Dąbrowy Górniczej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Dąbrowa Górnicza I |
1 832 |
245 000 zł |
267 zł/m² |
| Dąbrowa Górnicza II |
1 717 |
299 065 zł |
184 zł/m² |
| Strzemieszyce Wielkie |
1 009 |
121 612 zł |
89 zł/m² |
| Ząbkowice |
762 |
117 500 zł |
109 zł/m² |
| Ujejsce |
371 |
— |
58 zł/m² |
| Błędów |
295 |
— |
38 zł/m² |
| Ratanice |
208 |
— |
100 zł/m² |
| Marianki |
145 |
— |
99 zł/m² |
| Łosień |
141 |
— |
62 zł/m² |
| Strzemieszyce Małe |
139 |
— |
51 zł/m² |
Ceny działek na terenie Dąbrowy Górniczej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 200 |
97 zł/m² |
130 000 zł |
1 176 m² |
| Grunty rolne |
1 200 |
61 zł/m² |
100 000 zł |
1 640 m² |
| Grunty leśne |
32 |
12 zł/m² |
81 940 zł |
2 844 m² |
| Wszystkie działki |
3 529 |
78 zł/m² |
110 000 zł |
1 331 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Dąbrowy Górniczej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 250 |
593 |
0 |
272 |
385 |
| 2026 (do 17.08) |
842 |
497 |
0 |
128 |
217 |
| Razem 2010–2026 |
16 878 |
8 601 |
0 |
4 193 |
4 084 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Dąbrowy Górniczej różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Dąbrowa Górnicza II, z medianą 299 065 zł przy 1276 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Dąbrowa Górnicza I (1832). Rynek pierwotny odpowiada za 21,4% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Dąbrowy Górniczej
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Dąbrowy Górniczej?
Licz się ze średnią kwotą 579 637 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Dąbrowy Górniczej, czyli około 6 265 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Dąbrowy Górniczej?
Aktualna oferta to około 383 nieruchomości: 291 mieszkań i 92 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 95 000 zł do 3 240 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 93 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 197 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Dąbrowy Górniczej:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 34 m² | 206 852 zł |
| 2 pokoje | 48 m² | 312 161 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 473 603 zł |
| 4 pokoje | 101 m² | 719 161 zł |
| 5 pokoi | 151 m² | 1 112 591 zł |
| 6 pokoi | 224 m² | 1 364 250 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Dąbrowy Górniczej?
Wynosi ona około 6 265 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 255 zł/m², a dla domów spada do 5 317 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Dąbrowy Górniczej?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.