Znajdź swoją nieruchomość na terenie Łazów: 41 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 150 000 zł do 300 000 zł, średnio 246 259 zł.
Ceny nieruchomości Łazów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Łazów wyniosła 230 000 zł w 2025 roku, na podstawie 9 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 35,3%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 348 zł.
Mediana ceny sprzedaży
230 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 348 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
+35,3%
mediana
Od 2014 roku
+10 936,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+7%
Łazy: 215 000 zł
Wobec mediany krajowej
-48,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Łazów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 230 000 zł, czyli 5 348 zł/m², w obserwowanym przedziale od 126 000 zł do 274 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 17 000 zł do 200 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 68 000 zł a 140 000 zł, a 10,6% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 37 do 48 m², a 9,7% przekracza 62 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Łazy: 215 000 zł) o 7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48,9% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Łazów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
9 |
230 000 zł |
+35,3% |
5 348 zł/m² |
| 2024 |
18 |
170 000 zł |
+3,8% |
4 543 zł/m² |
| 2023 |
24 |
163 750 zł |
+35,3% |
4 009 zł/m² |
| 2022 |
20 |
121 000 zł |
+3% |
3 266 zł/m² |
| 2021 |
18 |
117 500 zł |
+44,2% |
2 549 zł/m² |
| 2020 |
20 |
81 500 zł |
-23,5% |
2 089 zł/m² |
| 2019 |
18 |
106 500 zł |
+40,1% |
2 252 zł/m² |
| 2018 |
23 |
76 000 zł |
-13,1% |
1 802 zł/m² |
| 2017 |
14 |
87 500 zł |
+29,2% |
1 921 zł/m² |
| 2016 |
8 |
67 750 zł |
-15,3% |
1 619 zł/m² |
| 2015 |
9 |
80 000 zł |
+3 738,8% |
1 811 zł/m² |
| 2014 |
31 |
2 084 zł |
-97,7% |
41 zł/m² |
| 2013 |
2 |
90 500 zł |
-35,4% |
1 685 zł/m² |
| 2012 |
1 |
140 000 zł |
+115,4% |
1 950 zł/m² |
| 2011 |
1 |
65 000 zł |
-52,4% |
1 494 zł/m² |
| 2010 |
1 |
136 500 zł |
— |
1 855 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łazy: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
230 000 zł |
| Cena za m² |
5 348 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
37,7 m² |
| Typowy przedział |
126 000 – 274 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Łazów
Rozkład obliczony na podstawie 217 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 17 000 zł |
10,1% |
| 17 000 – 68 000 zł |
18% |
| 68 000 – 140 000 zł |
44,7% |
| 140 000 – 200 000 zł |
16,6% |
| Powyżej 200 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Łazów
Rozkład ceny za m² na podstawie 216 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 560 zł/m² |
10,2% |
| 560 – 1 600 zł/m² |
15,3% |
| 1 600 – 3 100 zł/m² |
46,8% |
| 3 100 – 4 800 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 4 800 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Łazów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
7,9% |
| 34 – 37 m² |
21,3% |
| 37 – 48 m² |
43,5% |
| 48 – 62 m² |
17,6% |
| Powyżej 62 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łazy: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
23% |
72 000 zł |
2 180 zł/m² |
| 3 izby |
58,8% |
83 000 zł |
1 874 zł/m² |
| 4 izby |
13,5% |
132 000 zł |
2 144 zł/m² |
| 5 izb |
4,7% |
165 000 zł |
2 682 zł/m² |
Ceny działek na terenie Łazów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
19 |
54 zł/m² |
17 000 zł |
681 m² |
| Grunty rolne |
149 |
60 zł/m² |
60 000 zł |
969 m² |
| Wszystkie działki |
174 |
59 zł/m² |
57 250 zł |
938 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Łazów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
41 |
9 |
0 |
13 |
19 |
| Razem 2010–2026 |
705 |
253 |
0 |
212 |
240 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Łazów zamyka się między 126 000 zł a 274 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,1% nieruchomości sprzedano poniżej 17 000 zł, a 10,6% powyżej 200 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Łazów: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Łazów?
Na zakup nieruchomości na terenie Łazów trzeba przeznaczyć średnio 246 259 zł, czyli około 2 179 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Łazów?
Aktualna oferta to około 41 nieruchomości: 5 mieszkań i 4 domy oraz 32 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 150 000 zł i sięgają 300 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 113 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 182 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Łazów?
Wynosi ona około 2 179 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 132 zł/m², a dla domów spada do 1 408 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Łazów?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.