Odkryj 51 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ogrodzieńca. Ceny wahają się od 199 000 zł do 1 780 000 zł, a średnia cena to 592 200 zł.
Ceny nieruchomości Ogrodzieńca według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Ogrodzieńca wyniosła 52 500 zł w 2021 roku, na podstawie 8 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 47,5%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 1 250 zł.
Mediana ceny sprzedaży
52 500 zł
2021
Mediana ceny za m²
1 250 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
8
2021
Ceny w ciągu roku
-47,5%
mediana
Od 2020 roku
-47,5%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Ogrodzieniec: 52 500 zł
Wobec mediany krajowej
-83,6%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla Ogrodzieńca obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 52 500 zł, czyli 1 250 zł/m², w obserwowanym przedziale od 12 390 zł do 136 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 24 000 zł do 180 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 41,7% transakcji zawarto między 46 000 zł a 120 000 zł, a 11,1% przekroczyło 180 000 zł.
Pod względem powierzchni 38,9% sprzedanych lokali ma od 34 do 49 m², a 11,1% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Ogrodzieniec: 52 500 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 83,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ogrodzieńca rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
4 |
142 500 zł |
-35,8% |
2 603 zł/m² |
| 2024 |
2 |
222 000 zł |
+101,8% |
4 908 zł/m² |
| 2023 |
3 |
110 000 zł |
+4,8% |
2 633 zł/m² |
| 2022 |
3 |
105 000 zł |
+100% |
2 179 zł/m² |
| 2021 |
8 |
52 500 zł |
-47,5% |
1 250 zł/m² |
| 2020 |
5 |
100 000 zł |
+42,9% |
2 035 zł/m² |
| 2019 |
3 |
70 000 zł |
+180% |
1 420 zł/m² |
| 2018 |
3 |
25 000 zł |
-31,5% |
694 zł/m² |
| 2017 |
1 |
36 500 zł |
— |
653 zł/m² |
| 2015 |
3 |
80 000 zł |
— |
1 781 zł/m² |
| 2010 |
1 |
33 000 zł |
— |
732 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ogrodzieniec: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
52 500 zł |
| Cena za m² |
1 250 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
34,8 m² |
| Typowy przedział |
12 390 – 136 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ogrodzieńca
Rozkład obliczony na podstawie 36 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 24 000 zł |
11,1% |
| 24 000 – 46 000 zł |
16,7% |
| 46 000 – 120 000 zł |
41,7% |
| 120 000 – 180 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 180 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ogrodzieńca
Rozkład ceny za m² na podstawie 36 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 670 zł/m² |
11,1% |
| 670 – 1 200 zł/m² |
16,7% |
| 1 200 – 2 300 zł/m² |
44,4% |
| 2 300 – 4 000 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 4 000 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ogrodzieńca
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
8,3% |
| 28 – 34 m² |
13,9% |
| 34 – 49 m² |
38,9% |
| 49 – 71 m² |
27,8% |
| Powyżej 71 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ogrodzieniec: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
36,4% |
36 750 zł |
1 499 zł/m² |
| 3 izby |
50% |
70 000 zł |
1 756 zł/m² |
| 4 izby |
9,1% |
160 000 zł |
2 290 zł/m² |
| 5 izb |
4,5% |
130 000 zł |
1 363 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ogrodzieńca: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
36 |
72 zł/m² |
69 000 zł |
800 m² |
| Grunty rolne |
124 |
32 zł/m² |
50 000 zł |
1 622 m² |
| Grunty leśne |
68 |
5,0 zł/m² |
42 593 zł |
7 408 m² |
| Wszystkie działki |
232 |
26 zł/m² |
50 000 zł |
2 026 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ogrodzieńca
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
33 |
5 |
0 |
15 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
2 |
0 |
0 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
594 |
42 |
0 |
257 |
295 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Ogrodzieńca: 34,8 m², 2 izby, za 52 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Ogrodzieńca: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Ogrodzieńca?
Licz się ze średnią kwotą 592 200 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Ogrodzieńca, czyli około 3 150 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Ogrodzieńca?
W tej chwili do wyboru są 51 nieruchomości: 8 domów i 2 mieszkania oraz 41 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 199 000 zł do 1 780 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 188 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 224 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 46 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Ogrodzieńca?
Średnia cena to 3 150 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 326 zł/m², a dla domów spada do 3 089 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Ogrodzieńca?
Zdecydowanym faworytem jest 7-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.