Kup nieruchomość na terenie Ogrodzieńca: 62 domy w cenach od 199 000 zł do 2 890 000 zł, przy średniej cenie 734 127 zł.
Ceny nieruchomości Ogrodzieńca według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 8 transakcjami w 2021 roku i medianą ceny 52 500 zł rynek Ogrodzieńca najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2020–2021 mediana spadła o 41,7%.
Mediana ceny sprzedaży
52 500 zł
2021
Mediana ceny za m²
1 250 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
8
2021
Ceny w ciągu roku
-41,7%
mediana
Od 2020 roku
-41,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-70%
Zawierciański: 175 000 zł
Wobec mediany krajowej
-83,6%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla Ogrodzieńca obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 52 500 zł, czyli 1 250 zł/m², w obserwowanym przedziale od 12 390 zł do 136 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 24 000 zł do 170 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 46 000 zł a 120 000 zł, a 13,5% przekroczyło 170 000 zł.
Pod względem powierzchni 40,5% sprzedanych lokali ma od 34 do 49 m², a 10,8% przekracza 70 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 70% niższa od mediany powiatu (Zawierciański: 175 000 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 83,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ogrodzieńca rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
4 |
142 500 zł |
-35,8% |
2 603 zł/m² |
| 2024 |
2 |
222 000 zł |
+101,8% |
4 908 zł/m² |
| 2023 |
3 |
110 000 zł |
+4,8% |
2 633 zł/m² |
| 2022 |
3 |
105 000 zł |
+100% |
2 179 zł/m² |
| 2021 |
8 |
52 500 zł |
-41,7% |
1 250 zł/m² |
| 2020 |
6 |
90 000 zł |
+28,6% |
1 933 zł/m² |
| 2019 |
3 |
70 000 zł |
+180% |
1 420 zł/m² |
| 2018 |
3 |
25 000 zł |
-31,5% |
694 zł/m² |
| 2017 |
1 |
36 500 zł |
— |
653 zł/m² |
| 2015 |
3 |
80 000 zł |
— |
1 781 zł/m² |
| 2010 |
1 |
33 000 zł |
— |
732 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ogrodzieniec: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
52 500 zł |
| Cena za m² |
1 250 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
34,8 m² |
| Typowy przedział |
12 390 – 136 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ogrodzieńca
Rozkład obliczony na podstawie 37 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 24 000 zł |
10,8% |
| 24 000 – 46 000 zł |
16,2% |
| 46 000 – 120 000 zł |
43,2% |
| 120 000 – 170 000 zł |
16,2% |
| Powyżej 170 000 zł |
13,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ogrodzieńca
Rozkład ceny za m² na podstawie 37 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 680 zł/m² |
10,8% |
| 680 – 1 200 zł/m² |
16,2% |
| 1 200 – 2 300 zł/m² |
45,9% |
| 2 300 – 4 000 zł/m² |
16,2% |
| Powyżej 4 000 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ogrodzieńca
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
8,1% |
| 28 – 34 m² |
13,5% |
| 34 – 49 m² |
40,5% |
| 49 – 70 m² |
27% |
| Powyżej 70 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ogrodzieniec: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
39,1% |
37 000 zł |
1 536 zł/m² |
| 3 izby |
47,8% |
70 000 zł |
1 756 zł/m² |
| 4 izby |
8,7% |
160 000 zł |
2 290 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
130 000 zł |
1 363 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ogrodzieńca
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ogrodzieniec |
507 |
60 000 zł |
23 zł/m² |
| Podzamcze |
140 |
— |
37 zł/m² |
| Ryczów |
124 |
— |
38 zł/m² |
| Kiełkowice |
71 |
— |
31 zł/m² |
| Fugasówka |
60 |
— |
16 zł/m² |
| Żelazko |
36 |
— |
8,8 zł/m² |
| Mokrus |
28 |
— |
4,4 zł/m² |
| Śrubarnia |
22 |
— |
18 zł/m² |
| Giebło |
13 |
— |
5,5 zł/m² |
| Gulzów |
7 |
— |
4,1 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ogrodzieńca: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
77 |
48 zł/m² |
55 000 zł |
1 034 m² |
| Grunty rolne |
388 |
30 zł/m² |
62 250 zł |
2 023 m² |
| Grunty leśne |
96 |
4,6 zł/m² |
30 550 zł |
7 162 m² |
| Wszystkie działki |
565 |
25 zł/m² |
55 000 zł |
2 287 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Ogrodzieńca
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ogrodzieńca
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
67 |
5 |
0 |
36 |
26 |
| 2026 (do 17.08) |
4 |
0 |
0 |
3 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
1 207 |
43 |
0 |
624 |
540 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 52 500 zł (1 250 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (47,8% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Ogrodzieńca: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ogrodzieńca?
Nieruchomości na terenie Ogrodzieńca kosztują średnio około 734 127 zł, czyli około 3 967 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Ogrodzieńca?
W tej chwili do wyboru są 62 nieruchomości: 20 domów i 2 mieszkania oraz 40 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 199 000 zł i sięgają 2 890 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Ogrodzieńca?
Średnio mają około 185 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 199 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 46 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Ogrodzieńca?
Średnio wychodzi około 3 967 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 326 zł/m², a dla domów spada do 3 959 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Ogrodzieńca?
Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.