Mamy 24 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kowala, w cenach od 199 000 zł do 949 000 zł, przy średniej cenie 409 350 zł.
Ceny nieruchomości Kowala według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Kowala? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 270 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 118 400 zł a 580 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
270 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 323 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Ceny w ciągu roku
+34,3%
mediana
Od 2012 roku
+149,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
+8,9%
Włocławski: 248 000 zł
Wobec mediany krajowej
-40%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Kowala opiera się przede wszystkim na domach, które stanowią 60% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 370 000 zł, w obserwowanym przedziale od 231 000 zł do 640 000 zł. Mieszkania (40% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 160 392 zł (4 323 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 48 000 zł do 430 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,3% transakcji zawarto między 83 000 zł a 250 000 zł, a 10,2% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,1% sprzedanych lokali ma od 35 do 47 m², a 12,5% przekracza 55 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Włocławski: 248 000 zł) o 8,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 273 500 zł (2 901 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kowala rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
241 500 zł |
-10,6% |
2 143 zł/m² |
| 2025 |
17 |
270 000 zł |
+34,3% |
4 323 zł/m² |
| 2024 |
17 |
201 100 zł |
-17,9% |
4 039 zł/m² |
| 2023 |
10 |
245 000 zł |
+0% |
3 982 zł/m² |
| 2022 |
7 |
245 000 zł |
+22,5% |
3 797 zł/m² |
| 2021 |
13 |
200 000 zł |
+181,9% |
2 722 zł/m² |
| 2020 |
10 |
70 950 zł |
-45,2% |
2 511 zł/m² |
| 2019 |
10 |
129 500 zł |
-23,3% |
1 480 zł/m² |
| 2018 |
6 |
168 750 zł |
+111,5% |
1 689 zł/m² |
| 2017 |
9 |
79 800 zł |
-50,1% |
1 401 zł/m² |
| 2016 |
9 |
160 000 zł |
+125,4% |
1 399 zł/m² |
| 2015 |
8 |
71 000 zł |
+51,2% |
1 479 zł/m² |
| 2014 |
8 |
46 950 zł |
-50,6% |
1 318 zł/m² |
| 2013 |
2 |
95 000 zł |
-12,2% |
— |
| 2012 |
7 |
108 200 zł |
— |
1 950 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kowal: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
8 | 9 |
| Mediana ceny |
160 392 zł | 370 000 zł |
| Cena za m² |
4 323 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
42 m² | — |
| Typowy przedział |
103 550 – 337 450 zł | 231 000 – 640 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kowala
Rozkład obliczony na podstawie 137 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 48 000 zł |
10,2% |
| 48 000 – 83 000 zł |
18,2% |
| 83 000 – 250 000 zł |
42,3% |
| 250 000 – 430 000 zł |
19% |
| Powyżej 430 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kowala
Rozkład ceny za m² na podstawie 55 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
12,7% |
| 1 300 – 1 600 zł/m² |
16,4% |
| 1 600 – 3 800 zł/m² |
43,6% |
| 3 800 – 5 200 zł/m² |
16,4% |
| Powyżej 5 200 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kowala
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 24 m² |
10,7% |
| 24 – 35 m² |
19,6% |
| 35 – 47 m² |
41,1% |
| 47 – 55 m² |
16,1% |
| Powyżej 55 m² |
12,5% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Kowala
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 320 m² |
9,8% |
| 320 – 460 m² |
18,3% |
| 460 – 900 m² |
42,7% |
| 900 – 1 200 m² |
19,5% |
| Powyżej 1 200 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kowal: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
11,3% |
73 000 zł |
3 670 zł/m² |
| 2 izby |
32,1% |
70 000 zł |
2 409 zł/m² |
| 3 izby |
43,4% |
135 000 zł |
3 116 zł/m² |
| 4 izby |
13,2% |
150 000 zł |
2 946 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kowala: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
69 |
66 zł/m² |
60 000 zł |
975 m² |
| Grunty rolne |
88 |
53 zł/m² |
70 000 zł |
1 050 m² |
| Wszystkie działki |
164 |
57 zł/m² |
62 440 zł |
998 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kowala
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
41 |
13 |
10 |
14 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
11 |
2 |
2 |
5 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
419 |
103 |
91 |
176 |
49 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Kowala średnia bez wartości skrajnych wynosi 282 113 zł, przy medianie 270 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 4 323 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Kowala w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kowala?
Na zakup nieruchomości na terenie Kowala trzeba przeznaczyć średnio 409 350 zł, czyli około 3 317 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kowala?
Obecnie dostępnych ofert: 24: 4 domy i 1 mieszkanie oraz 19 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 199 000 zł do 949 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kowala?
Zazwyczaj oferują około 123 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 136 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kowala?
Średnio wychodzi około 3 317 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 315 zł/m², a dla domów spada do 3 183 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kowala?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.