Mamy 56 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Wyczerpy-Aniołów, w cenach od 188 000 zł do 2 985 000 zł, przy średniej cenie 688 610 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Wyczerpy-Aniołów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Wyczerpy-Aniołów sprzedawano w 2025 roku za medianę 364 000 zł. Typowa nieruchomość: 52,3 m², 3 izby. Ceny straciły 2,9% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
364 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 695 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
-2,9%
mediana
Od 2012 roku
+142,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+8,7%
Częstochowa: 335 000 zł
Wobec mediany krajowej
-19,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Wyczerpy-Aniołów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 364 000 zł, czyli 6 695 zł/m², w obserwowanym przedziale od 250 200 zł do 523 009 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 460 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 220 000 zł a 370 000 zł, a 9,8% przekroczyło 460 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,9% sprzedanych lokali ma od 51 do 68 m², a 11,2% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Częstochowa: 335 000 zł) o 8,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 19,1% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 340 000 zł (7 223 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Wyczerpy-Aniołów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
312 500 zł |
-14,1% |
7 511 zł/m² |
| 2025 |
12 |
364 000 zł |
-2,9% |
6 695 zł/m² |
| 2024 |
39 |
375 000 zł |
-8,2% |
6 385 zł/m² |
| 2023 |
49 |
408 336 zł |
+11,9% |
6 064 zł/m² |
| 2022 |
7 |
365 000 zł |
+23,9% |
5 788 zł/m² |
| 2021 |
18 |
294 500 zł |
+1,6% |
4 477 zł/m² |
| 2020 |
13 |
290 000 zł |
+15,8% |
4 462 zł/m² |
| 2019 |
20 |
250 500 zł |
+15,2% |
4 440 zł/m² |
| 2018 |
12 |
217 500 zł |
+20,8% |
3 875 zł/m² |
| 2017 |
9 |
180 000 zł |
+56,5% |
3 431 zł/m² |
| 2016 |
9 |
115 000 zł |
-29,4% |
2 720 zł/m² |
| 2015 |
2 |
163 000 zł |
+12% |
3 255 zł/m² |
| 2014 |
6 |
145 500 zł |
-23,4% |
2 706 zł/m² |
| 2013 |
3 |
190 000 zł |
+26,7% |
3 721 zł/m² |
| 2012 |
5 |
150 000 zł |
-9,1% |
2 768 zł/m² |
| 2011 |
3 |
165 000 zł |
-12% |
3 113 zł/m² |
| 2010 |
4 |
187 500 zł |
— |
3 531 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wyczerpy-Aniołów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
364 000 zł |
| Cena za m² |
6 695 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,3 m² |
| Typowy przedział |
250 200 – 523 009 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wyczerpy-Aniołów
Rozkład obliczony na podstawie 215 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
8,8% |
| 150 000 – 220 000 zł |
19,1% |
| 220 000 – 370 000 zł |
44,2% |
| 370 000 – 460 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 460 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Wyczerpy-Aniołów
Rozkład ceny za m² na podstawie 215 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 000 zł/m² |
10,2% |
| 3 000 – 4 200 zł/m² |
18,1% |
| 4 200 – 6 100 zł/m² |
41,9% |
| 6 100 – 6 900 zł/m² |
19,5% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wyczerpy-Aniołów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
9,8% |
| 38 – 51 m² |
20,5% |
| 51 – 68 m² |
41,9% |
| 68 – 75 m² |
16,7% |
| Powyżej 75 m² |
11,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wyczerpy-Aniołów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
45 000 zł |
2 195 zł/m² |
| 2 izby |
21,5% |
223 735 zł |
5 491 zł/m² |
| 3 izby |
55,6% |
321 000 zł |
5 360 zł/m² |
| 4 izby |
16,4% |
298 000 zł |
4 361 zł/m² |
| 5 izb |
6,1% |
320 000 zł |
4 249 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Wyczerpy-Aniołów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wyczerpy Górne |
199 |
— |
105 zł/m² |
| 62 |
149 |
213 000 zł |
206 zł/m² |
| Rząsawy |
134 |
— |
74 zł/m² |
| 18 |
45 |
287 344 zł |
113 zł/m² |
| 56 |
31 |
— |
111 zł/m² |
| 17 |
31 |
— |
94 zł/m² |
| 57 |
21 |
— |
— |
| 49 |
20 |
— |
159 zł/m² |
| 61 |
19 |
— |
72 zł/m² |
| 71 |
14 |
— |
199 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Wyczerpy-Aniołów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
83 |
125 zł/m² |
157 000 zł |
1 381 m² |
| Grunty rolne |
209 |
83 zł/m² |
100 000 zł |
1 261 m² |
| Wszystkie działki |
347 |
94 zł/m² |
104 000 zł |
1 216 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Wyczerpy-Aniołów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
94 |
14 |
0 |
42 |
38 |
| 2026 (do 17.08) |
39 |
4 |
0 |
14 |
21 |
| Razem 2010–2026 |
1 134 |
218 |
0 |
452 |
464 |
W porównaniu z medianą gminy (Częstochowa: 335 000 zł) ceny osiedla Wyczerpy-Aniołów są o 8,7% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -19,1%. Od 2012 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +142,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Wyczerpy-Aniołów w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wyczerpy-Aniołów?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Wyczerpy-Aniołów trzeba przeznaczyć średnio 688 610 zł, czyli około 1 818 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 56 nieruchomości: 32 domy i 24 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Wyczerpy-Aniołów?
Oferty zaczynają się od 188 000 zł i sięgają 2 985 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 379 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 611 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Wyczerpy-Aniołów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 133 m² | 345 062 zł |
| 3 pokoje | 79 m² | 555 854 zł |
| 4 pokoje | 157 m² | 1 251 125 zł |
| 5 pokoi | 1 972 m² | 1 225 143 zł |
| 6 pokoi | 191 m² | 517 250 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Wyczerpy-Aniołów?
Średnia cena to 1 818 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 422 zł/m², a dla domów spada do 1 344 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Wyczerpy-Aniołów?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowy dom.