Znajdź 25 nieruchomości na sprzedaż na terenie Chojny, w cenach między 170 000 zł a 3 500 000 zł, przy średniej cenie 961 466 zł.
Ceny nieruchomości Chojny według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Chojny wyniosła 280 000 zł w 2025 roku, na podstawie 93 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 36,6%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 880 zł.
Mediana ceny sprzedaży
280 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 880 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
93
2025
Ceny w ciągu roku
+36,6%
mediana
Od 2010 roku
+117,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
tyle samo
Gryfiński: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej
-37,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Chojny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 280 000 zł, czyli 5 880 zł/m², w obserwowanym przedziale od 97 400 zł do 431 001 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 310 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 100 000 zł a 210 000 zł, a 10% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 42 do 63 m², a 10,2% przekracza 80 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie powiatu (Gryfiński: 280 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 37,8% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Chojna — mediana 175 000 zł (3 152 zł/m², 681 transakcji od 2010 roku), dalej Chojna (obszar wiejski) z medianą 80 000 zł (1 566 zł/m²).
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 200 000 zł (4 225 zł/m²) przy 27 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chojny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
337 500 zł |
+20,5% |
5 648 zł/m² |
| 2025 |
93 |
280 000 zł |
+36,6% |
5 880 zł/m² |
| 2024 |
54 |
205 000 zł |
-14,9% |
4 514 zł/m² |
| 2023 |
99 |
240 840 zł |
+26,4% |
4 996 zł/m² |
| 2022 |
66 |
190 585 zł |
+27,1% |
4 200 zł/m² |
| 2021 |
53 |
150 000 zł |
+11,1% |
3 090 zł/m² |
| 2020 |
48 |
135 000 zł |
-8,5% |
2 755 zł/m² |
| 2019 |
54 |
147 500 zł |
+15,2% |
2 405 zł/m² |
| 2018 |
65 |
128 000 zł |
+1,2% |
2 316 zł/m² |
| 2017 |
52 |
126 500 zł |
-6,3% |
2 431 zł/m² |
| 2016 |
41 |
135 000 zł |
+12,5% |
2 442 zł/m² |
| 2015 |
57 |
120 000 zł |
+20% |
2 186 zł/m² |
| 2014 |
41 |
100 000 zł |
-2,9% |
1 861 zł/m² |
| 2013 |
36 |
103 000 zł |
-31,3% |
2 204 zł/m² |
| 2012 |
38 |
150 000 zł |
+57,9% |
2 580 zł/m² |
| 2011 |
42 |
95 000 zł |
-26,4% |
1 949 zł/m² |
| 2010 |
39 |
129 000 zł |
— |
2 426 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Chojna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
93 |
| Mediana ceny |
280 000 zł |
| Cena za m² |
5 880 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,3 m² |
| Typowy przedział |
97 400 – 431 001 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chojny
Rozkład obliczony na podstawie 882 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
9,5% |
| 60 000 – 100 000 zł |
16,8% |
| 100 000 – 210 000 zł |
44,8% |
| 210 000 – 310 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 310 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chojny
Rozkład ceny za m² na podstawie 882 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
9,9% |
| 1 200 – 2 100 zł/m² |
18,6% |
| 2 100 – 3 800 zł/m² |
43,5% |
| 3 800 – 6 200 zł/m² |
18% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chojny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,7% |
| 34 – 42 m² |
16,1% |
| 42 – 63 m² |
45,2% |
| 63 – 80 m² |
17,8% |
| Powyżej 80 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Chojna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
92 500 zł |
3 115 zł/m² |
| 2 izby |
19,4% |
130 000 zł |
3 902 zł/m² |
| 3 izby |
46,3% |
140 000 zł |
3 353 zł/m² |
| 4 izby |
24% |
178 000 zł |
2 769 zł/m² |
| 5 izb |
8% |
220 000 zł |
2 560 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
277 500 zł |
2 026 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Chojny
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Chojna 6 |
136 |
190 400 zł |
41 zł/m² |
| Chojna 5 |
125 |
160 000 zł |
49 zł/m² |
| Grzybno |
120 |
77 000 zł |
22 zł/m² |
| Chojna 3 |
116 |
152 500 zł |
76 zł/m² |
| Chojna 8 |
115 |
106 500 zł |
20 zł/m² |
| Jelenin |
93 |
— |
11 zł/m² |
| Nawodna |
75 |
— |
3,3 zł/m² |
| Narost |
68 |
150 000 zł |
7,9 zł/m² |
| Lisie Pole |
61 |
— |
3,3 zł/m² |
| Chojna 4 |
53 |
220 000 zł |
48 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Chojny
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Chojna |
681 |
175 000 zł |
3 152 zł/m² |
| Chojna (obszar wiejski) |
201 |
80 000 zł |
1 566 zł/m² |
Ceny działek na terenie Chojny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
8 |
98 zł/m² |
70 000 zł |
452 m² |
| Grunty rolne |
741 |
8,3 zł/m² |
50 000 zł |
3 731 m² |
| Wszystkie działki |
907 |
10 zł/m² |
50 000 zł |
3 230 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Chojny
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Chojna |
304 |
46 zł/m² |
65 000 zł |
| Chojna (obszar wiejski) |
603 |
3,6 zł/m² |
42 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chojny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
228 |
101 |
0 |
85 |
42 |
| 2026 (do 17.08) |
11 |
5 |
0 |
4 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
3 439 |
1 129 |
0 |
1 599 |
711 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Chojny różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Chojna 4, z medianą 220 000 zł przy 8 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Chojna 6 (136). Rynek pierwotny odpowiada za 16% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Chojny: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Chojny?
Na zakup nieruchomości na terenie Chojny trzeba przeznaczyć średnio 961 466 zł, czyli około 5 116 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Chojny?
Aktualna oferta to około 25 nieruchomości: 20 domów i 5 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 170 000 zł do 3 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Chojny?
Zazwyczaj oferują około 188 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 212 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 93 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Chojny:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 95 m² | 489 160 zł |
| 4 pokoje | 153 m² | 1 014 836 zł |
| 5 pokoi | 162 m² | 864 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 5 116 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 398 zł/m², a dla domów rośnie do 5 195 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Chojny?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.