Ceny nieruchomości Cedyni według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Cedyni sprzedawano w 2025 roku za medianę 200 000 zł. Typowa nieruchomość: 56,6 m², 3 izby. Ceny zyskały 110,5% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
200 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 247 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
+110,5%
mediana
Od 2011 roku
+122,2%
mediana
Wobec mediany gminy
-14,9%
Cedynia: 235 000 zł
Wobec mediany krajowej
-55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Cedyni obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 4 247 zł/m², w obserwowanym przedziale od 76 000 zł do 330 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 240 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,9% transakcji zawarto między 85 000 zł a 170 000 zł, a 10,5% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 43% sprzedanych lokali ma od 54 do 65 m², a 15,1% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 14,9% niższa od mediany gminy (Cedynia: 235 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Cedyni rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
9 |
200 000 zł |
+110,5% |
4 247 zł/m² |
| 2024 |
5 |
95 000 zł |
-50% |
1 642 zł/m² |
| 2023 |
3 |
190 000 zł |
-26,2% |
3 089 zł/m² |
| 2022 |
4 |
257 500 zł |
+114,6% |
3 811 zł/m² |
| 2021 |
9 |
120 000 zł |
-20% |
2 387 zł/m² |
| 2020 |
4 |
150 000 zł |
+44,9% |
1 892 zł/m² |
| 2019 |
6 |
103 500 zł |
-23,3% |
2 101 zł/m² |
| 2018 |
6 |
135 000 zł |
+34,3% |
2 253 zł/m² |
| 2017 |
6 |
100 500 zł |
-25,6% |
1 859 zł/m² |
| 2016 |
8 |
135 000 zł |
+0% |
2 039 zł/m² |
| 2015 |
3 |
135 000 zł |
+12,5% |
2 147 zł/m² |
| 2014 |
5 |
120 000 zł |
+110,5% |
1 597 zł/m² |
| 2013 |
3 |
57 000 zł |
-58,6% |
2 235 zł/m² |
| 2012 |
3 |
137 700 zł |
+53% |
2 170 zł/m² |
| 2011 |
9 |
90 000 zł |
+23,3% |
1 667 zł/m² |
| 2010 |
3 |
73 000 zł |
— |
1 375 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Cedynia: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
200 000 zł |
| Cena za m² |
4 247 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,6 m² |
| Typowy przedział |
76 000 – 330 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Cedyni
Rozkład obliczony na podstawie 86 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 000 zł |
10,5% |
| 45 000 – 85 000 zł |
16,3% |
| 85 000 – 170 000 zł |
41,9% |
| 170 000 – 240 000 zł |
20,9% |
| Powyżej 240 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Cedyni
Rozkład ceny za m² na podstawie 86 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 810 zł/m² |
9,3% |
| 810 – 1 600 zł/m² |
20,9% |
| 1 600 – 2 600 zł/m² |
40,7% |
| 2 600 – 3 700 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 3 700 zł/m² |
11,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Cedyni
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
10,5% |
| 39 – 54 m² |
18,6% |
| 54 – 65 m² |
43% |
| 65 – 75 m² |
12,8% |
| Powyżej 75 m² |
15,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Cedynia: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,3% |
82 500 zł |
2 417 zł/m² |
| 2 izby |
8,1% |
57 000 zł |
2 452 zł/m² |
| 3 izby |
33,7% |
90 000 zł |
2 013 zł/m² |
| 4 izby |
43% |
137 700 zł |
2 327 zł/m² |
| 5 izb |
12,8% |
200 000 zł |
2 231 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Cedyni
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Cedynia 2 |
109 |
136 350 zł |
42 zł/m² |
| Cedynia 1 |
14 |
57 000 zł |
5,5 zł/m² |
| Cedynia 3 |
8 |
— |
40 zł/m² |
Ceny działek na terenie Cedyni: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
30 |
20 zł/m² |
17 500 zł |
1 822 m² |
| Wszystkie działki |
37 |
39 zł/m² |
29 000 zł |
1 178 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Cedyni
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
25 |
12 |
0 |
10 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
267 |
140 |
0 |
71 |
56 |
W porównaniu z medianą gminy (Cedynia: 235 000 zł) ceny Cedyni są o 14,9% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -55,6%. Od 2011 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +122,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Cedyni: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Cedyni?
Nieruchomości na terenie Cedyni kosztują średnio około 748 000 zł, czyli około 4 617 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Cedyni?
Obecnie dostępnych ofert: 22.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Cedyni?
Średnia powierzchnia to około 162 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 617 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Cedyni?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom.