Zobacz 60 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Powiatowa: ceny od 309 000 zł do 650 000 zł, średnio 404 375 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Powiatowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Powiatowa oscylowały w 2025 roku wokół 279 000 zł (mediana). To około 7 022 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 0,9% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
279 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 022 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
31
2025
Ceny w ciągu roku
+11,6%
mediana
Od 2010 roku
+132,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-16,6%
Zamość: 334 500 zł
Wobec mediany krajowej
-38%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Powiatowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 279 000 zł, czyli 7 022 zł/m², w obserwowanym przedziale od 192 500 zł do 427 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 97 000 zł do 340 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 47,3% transakcji zawarto między 130 000 zł a 250 000 zł, a 10,2% przekroczyło 340 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 37 do 52 m², a 11,3% przekracza 63 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 16,6% niższa od mediany gminy (Zamość: 334 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 38% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 16 sprzedaży mieszkań, z medianą 285 000 zł i 6 506 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 279 000 zł (6 686 zł/m²) przy 27 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Powiatowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
16 |
285 000 zł |
+2,2% |
6 506 zł/m² |
| 2025 |
31 |
279 000 zł |
+11,6% |
7 022 zł/m² |
| 2024 |
25 |
250 000 zł |
-13,8% |
6 355 zł/m² |
| 2023 |
30 |
290 000 zł |
+14,6% |
6 127 zł/m² |
| 2022 |
32 |
253 000 zł |
+5,4% |
5 803 zł/m² |
| 2021 |
41 |
239 999 zł |
+14,3% |
5 425 zł/m² |
| 2020 |
28 |
210 000 zł |
+5% |
5 091 zł/m² |
| 2019 |
32 |
200 000 zł |
+32% |
3 869 zł/m² |
| 2018 |
26 |
151 500 zł |
+12,2% |
3 488 zł/m² |
| 2017 |
29 |
135 000 zł |
-10% |
2 941 zł/m² |
| 2016 |
25 |
150 000 zł |
+15,4% |
2 927 zł/m² |
| 2015 |
19 |
130 000 zł |
+7,4% |
2 736 zł/m² |
| 2014 |
21 |
121 000 zł |
+0,8% |
2 705 zł/m² |
| 2013 |
17 |
120 000 zł |
-0,4% |
2 646 zł/m² |
| 2012 |
32 |
120 500 zł |
-7,3% |
2 624 zł/m² |
| 2011 |
29 |
130 000 zł |
+8,3% |
3 093 zł/m² |
| 2010 |
28 |
120 000 zł |
— |
2 777 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Powiatowa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
31 |
| Mediana ceny |
279 000 zł |
| Cena za m² |
7 022 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
38,2 m² |
| Typowy przedział |
192 500 – 427 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Powiatowa
Rozkład obliczony na podstawie 461 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 97 000 zł |
10% |
| 97 000 – 130 000 zł |
14,3% |
| 130 000 – 250 000 zł |
47,3% |
| 250 000 – 340 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 340 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Powiatowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 461 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
10,6% |
| 2 500 – 2 900 zł/m² |
15% |
| 2 900 – 5 400 zł/m² |
45,6% |
| 5 400 – 7 000 zł/m² |
18,9% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Powiatowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,6% |
| 33 – 37 m² |
17,1% |
| 37 – 52 m² |
44,5% |
| 52 – 63 m² |
16,5% |
| Powyżej 63 m² |
11,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Powiatowa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
180 000 zł |
6 668 zł/m² |
| 2 izby |
22,1% |
130 000 zł |
4 611 zł/m² |
| 3 izby |
48,6% |
169 875 zł |
4 204 zł/m² |
| 4 izby |
27,5% |
250 000 zł |
4 186 zł/m² |
| 5 izb |
0,9% |
423 750 zł |
4 471 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
206 000 zł |
2 740 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Powiatowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
25 |
110 zł/m² |
72 000 zł |
661 m² |
| Wszystkie działki |
26 |
110 zł/m² |
69 535 zł |
637 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Powiatowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
47 |
33 |
0 |
2 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
23 |
18 |
0 |
0 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
802 |
550 |
0 |
54 |
198 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Powiatowa: 38,2 m², 3 izby, za 279 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Powiatowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Powiatowa?
Licz się ze średnią kwotą 404 375 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Powiatowa, czyli około 7 157 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Powiatowa?
Obecnie dostępnych ofert: 60: 7 mieszkań i 1 dom oraz 52 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Powiatowa?
Znajdziesz tu oferty od 309 000 zł do 650 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Powiatowa?
Średnia powierzchnia to około 57 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 120 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Powiatowa?
Wynosi ona około 7 157 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 786 zł/m², a dla domów spada do 5 417 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Powiatowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.